الیکا الکتریک
سبد خرید

بی متال اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD02
بی متال اشنایدر 0.16 تا 0.25 آمپر انواع بی متال از جمله بی متال اشنایدر LRD02 برای محافظت از موتورهای الکتریکی در برابر اضافه بار استفاده می‌شود. به همین دلیل بیمتال یک رله حرارتی و حفاظتی است و به صورت سری در مدار قرار می‌گیرد. اساس کار انواع رله بی متال اشنایدر یا رل..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD03
بی متال اشنایدر 0.25 تا 0.4 آمپر رله بی متال اشنایدر LRD03 مانند دیگر رله‌های بی متال اشنایدر به منظور حفاظت از موتورهای الکتریکی در برابر اضافه بار استفاده می‌شود. اهمیت استفاده از بی متال اشنایدر LRD03 و سایر رله‌‌های حرارتی به دلیل تشخیص و جلوگیری از بروز ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD04
بی متال اشنایدر 0.63 تا 0.4 آمپر بی متال اشنایدر LRD04 یک نوع رله حرارتی است که با توجه به حرارت تولید شده، باعث خم شدن تیغه‌های فلزی و قطع جریان در مدار می‌شود. مهم‌ترین کاربرد رله حرارتی بی متال، تشخیص و جلوگیری از بروز عیب الکتریکی و یا صدمه مکانیکی به موتور است. ب..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD05
بی متال اشنایدر 0.63 تا 1 آمپر    دستگاه های الکتریکی را باید در مقابل خطرات و خطاهای احتمالی حفاظت کرد. جهت حفاظت موتور در برابر اضافه بار از قطع کننده حرارتی استفاده می شود. ساختمان بی متال تشکیل شده از دو فلز با آلیاژ مختلف که ضریب انبساط طولی آنها متفاوت بوده و به وسیل..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD06
بی متال اشنایدر 1 تا 1.6 آمپر در این قسمت ابتدا به توضیحاتی در مورد حفاظت موتور و استفاده از رله بی متال در مدار می پردازیم و در نهایت معرفی مختصری از رله LRD06 خواهیم داشت.کاربرد موتورهای جریان متناوب در صنعت مدرن امروز بسیار گسترده و حفاظت از آن ها امری ضروری است. با وجود این ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD07
بی متال اشنایدر 1.6 تا 2.5 آمپر روی هر رله بیمتال اشنایدر پیچ تنظیم جریان وجود دارد.دسته بندی رله های بی متال اشنایدررله های بیمتال معمولاً به دو صورت ساخته می شوند:   1- رله بیمتال اشنایدر برای جریان های کم سری D   2- رله بیمتال اشنایدر برای ج..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD08
بی متال اشنایدر 2.5 تا 4 آمپر بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD08، یک رله حرارتی با رنج جریان 2.5 تا 4 آمپر است. این رله کلاس 10 دارای کنتاکت کمکی 1NO+1NC است که قابل نصب بر روی ریل یا صفحه و زیر کنتاکتور می باشد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD10
بی متال اشنایدر 4 تا 6 آمپر بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD10، یک رله حرارتی با رنج جریان 4 تا 6 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور اشنایدر قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D09-D38 تطابق دارد. فیوزی که ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD12
بی متال اشنایدر 5.5  تا 8 آمپر اضافه بار یکی از اصلی­ ترین خطراتی است که ممکن است برای مصرف کننده ایجاد شود. در صورت عدم تشخیص به موقع آن عواقب سنگین مالی در پیش خواهد بود. در شرایط اضافه بار، مصرف­ کننده از شبکه جریان زیادی دریافت کرده و گرمای زیادی از جریان را تجربه م..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD14
بی متال اشنایدر 7 تا  10آمپر برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است. بر اثر عبور جریان از بیمتال، دو فلز گرم می شوند و طول آنها افزا..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD16
بی متال اشنایدر 9 تا 13 آمپر بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD16، یک رله حرارتی با رنج جریان 9 تا 13 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D12-D38 تطابق دارد. فیوزی که در مدار این بی م..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD21
بی متال اشنایدر 12 تا 18 آمپر  برای حفاظت موتور در برابر اضافه بار، از بیمتال استفاده می شود. بیمتال از دو فلز غیر همجنس با ضرایب انبساطی مختلف که به یکدیگر پرس شده اند که در اثر گرما در آنها خمش ایجاد می شود تشکیل می گردد. مدت زمانی که طول می کشد تا در اثر اضافه بار، بیمتال مد..
715,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD22
بی متال اشنایدر 16  تا 24 آمپر حفاظت موتورها اهمیت بسزایی دارد. چنانچه فعالیت غیرعادی موتورها در طی بهره برداری آنان به موقع تشخیص داده نشده و از ادامه فعالیت آن جلوگیری نشود، به عیوب الکتریکی و مکانیکی منجر می­ شود. به منظور جلوگیری از بروز عیب الکتریکی و یا صدمه مکانیکی ب..
715,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD32
بی متال اشنایدر 23 تا 32 آمپر    برای حفاظت موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی اشنایدر استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته در آن است. به عبارت دیگر در این نوع رله، از دو فلز مختلف با ضرایب ا..
820,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD35
بیمتال اشنایدر 30 تا 38 آمپر بیمتال یا رله حرارتی دستگاهی است که برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در تابلو برق صنعتی استفاده می ­شود. چرا که برخی اوقات در یک خط اتوماسیونی، با بالا رفتن جریان و به سبب آن بالا رفتن حرارت آسیب­ جدی به مدار وارد می­ شود. بنابراین اساس کار رل..
1,030,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD325
بی متال اشنایدر 17 تا 25 آمپر  رله حرارتی بی متال نوعی رله اضافه بار است که برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور الکتریکی به کار می­ رود. کارکرد بیمتال­ بسیار شبیه به فیوز است. استفاده از رله‌ های اضافه بار، فیوزها و یا کلید های اتوماتیک باعث ا..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD332
بی متال اشنایدر 23 تا 32 آمپر  رله اضافه بار بی متال اشنایدر یک تجهیز الکتریکی است که عموما برای محدود کردن گرمای موتور الکتریکی طراحی شده است. وقتی جریانی که موتور از شبکه می کشد از جریان نامی بالاتر برود، بی متال بعد از مدت زمان مشخصی مدار را قطع می کند. می&..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD340
بی متال اشنایدر 30 تا 40 آمپر رله اضافه بار وسیله‌ای است که از موتور الکتریکی در برابر اضافه بار و قطع شدن فاز محافظت می‌کند. اضافه بار شرایطی است که در آن موتور برای مدت نسبتاً طولانی جریان را بالاتر از مقدار نامی خود تحمل می ­کند. این از بزرگ‌ترین عیوب احتمالی د..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD3355
بی متال اشنایدر 30 تا 40 آمپر برای محفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی (بی متال) استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است. بی متال را با اسم های دیگر مانند رله اضافه بار (Overload Relay)، رله حرارتی (Ther..
2,410,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD350
بی متال اشنایدر 37 تا 50 آمپر رله اضافه بار حرارتی یک وسیله حافظتی است و عمدتاً برای قطع برق در زمان عبور بیش از حد جریان از موتور استفاده می‌شود. بدیهی است که مواد مختلف ضریب انبساط حرارتی متفاوتی دارند. بنابراین اگر دو فلز مختلف به هم پیوسته گرم شوند، فلزی که ضریب انبساط حرار..
1,680,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 42 (3 صفحه)
نقد و بررسی

بی متال اشنایدر الکتریک برای حفاظت از موتور الکتریکی در مقابل اضافه بار استفاده می شود. در صورت عبور جریان بیش از حد جریان تنظیم شده روی بی متال کنتاکتور، رله عمل نموده و مسیر جریان را قطع می کند. جریان تنظیمی رله‌ اضافه‌بار (بی‌متال) را به گونه‌ای می توان تنظیم نمود که جریان‌ بین ۱٫۰۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی موتور را قطع کند.

رله بی متال معمولاً همراه با کنتاکتور در مدار حفاظت موتور قرار می گیرد. کنتاکتور وظیفه قطع و وصل مدار را به عهده دارد و بی متال از مدار در برابر اضافه ولتاژ محافظت می کند. بی متال اشنایدر روی کنتاکتور ها نصب می شود و با توجه به مدل کنتاکتور انواع مختلفی دارد. کنتاکتور های پرکاربرد در ایران کنتاکتور های سری D و F هستند و بی متال های مربوط به این دو نوع با اسم LRD و LR9F شناخته می شوند. رنج کاری بی متال اشنایدر در سری LRD از ۰٫۱۶ تا ۱۵۰ آمپر برای کنتاکتورهای سری D اشنایدر و در سری LR9F از ۶۰ تا ۶۳۰ آمپر برای کنتاکتورهای سری F اشنایدر است.

سوال های پرتکرار

بی متال روی کنتاکتور نصب می شود و با توجه به مدل کنتاکتور انواع مختلفی دارد. کنتاکتورهای پر کاربرد در ایران، کنتاکتور های سری D و F هستند و بی متال های مربوط به این دو با اسم LRD و LR9F شناخته می شوند. مدل بی متال و کنتاکتور انتخابی باید از یک سری انتخاب شود؛ مثلاً در صورت انتخاب کنتاکتور سری D باید بی متال انتخابی شما حتماً از بی متال های اشنایدر سری D باشد. بی متال های سه پل سری D اشنایدر برای حفاظت مدارهای AC و موتورها در برابر اضافه بار، نقص فاز، افزایش زمان راه اندازی موتور و طولانی شدن وضعیت روتور راکد طراحی شده اند. رله های الکترونیکی LR9F به طور خاص برای حفاظت موتورها طراحی شده و به صورت مستقیم زیر کنتاکتورهای LC1F اشنایدر نصب می شوند. این رله ها رنج جریان 30 تا 630 آمپر را پوشش می دهند و از موتورها در برابر اضافه بار حرارتی مدارهای سه فاز و تکفاز متقارن یا غیر متقارن، نقص فاز و عدم تقارن فاز، طولانی شدن زمان راه اندازی موتور و شرایط روتور راکد حفاظت می کنند.

برای سیم بندی بی متال اشنایدر باید توجه داشت که ترمینال 95 و 96 مربوط به کنتاکت نرمال بسته (NC) و ترمینال 97 و 98 مربوط به کنتاکت نرمال باز (NO) است. زمانی که خطایی در مدار رخ دهد، کنتاکت NC بی متال باز و کنتاکت NO بسته می شود. کنتاکت NC معمولاً به صورت سری با مدار کنترل قرار می گیرد؛ یعنی پایه های 95 و 95 بی متال باید به بوبین کنتاکتور متصل شود. علاوه بر این می توان پایه های 97 و 98 بی متال را به چراغ سیگنال یا سایر تجهیزات هشدار دهنده وصل کرد. سیم بندی ترمینال های T1 و T2 و T3 بی متال به سمت بار انجام می شود.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email