الیکا الکتریک
سبد خرید

بی متال اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD02
رله های حفاظتی به منظور تشخیص کار غیر عادی موتورها   حفاظت موتورها در قبال کار غیرعادی به مراتب بیش از محافظت در قبال عیوب روی داده (اختلال در ایزولاسیون) حائز اهمیت است، در صورتی که کار غیر عادی موتورها در طی بهره برداری آنان به موقع تشخیص داده نشده و از ادامه کار موتور جلوگیری نشود، ..
750,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD03
ساختار بیمتال   ساختار رله های حرارتی اضافه بار ساده بوده و ساخت این رله ها هزینه کمی را در بر می گیرد لذا در موتورهای فشار ضعیف به کار برده می شود و حفاظت موتور را در قبال کار غیرعادی برعهد دارد. در موتورها با قدرت بالا و موتورهای فشار قوی از رله های اضافه بار نوع الکترونیکی استفاده م..
750,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD04
رله حرارتی (بی متال)   برای حفاظت تجهیزات الکتریکی (به خصوص موتورها) در برابر اضافه بار از رله حرارتی استفاده می شود. ساختمان این رله از دو تیغه  فلزی غیر همجنس (که ضریب انبساط طولی آنها متفاوت بوده و به وسیلۀ نورد گرم بر روی یکدیگر پرس شده اند) تشکیل شده است.در نتی..
750,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD05
بی متال یا (رله حرارتی):   دستگاه های الکتریکی را باید در مقابل خطرات و خطاهای احتمالی حفاظت کرد. جهت حفاظت موتور در برابر اضافه بار از قطع کننده حرارتی استفاده می شود. ساختمان بی متال تشکیل شده از دو فلز با آلیاژ مختلف که ضریب انبساط طولی آنها متفاوت بوده و به وسیله نورد گرم بر روی یک..
655,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD06
در این قسمت ابتدا به توضیحاتی در مورد حفاظت موتور و استفاده از رله بی متال در مدار می پردازیم و در نهایت معرفی مختصری از رله LRD06 خواهیم داشت.کاربرد موتورهای جریان متناوب در صنعت مدرن امروز بسیار گسترده و حفاظت از آن ها امری ضروری است. با وجود این که موتورها دستگاه های نسبتاً ساده ای هستند، در ..
610,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD07
عملکرد رله بیمتال اشنایدر   روی هر رله بیمتال اشنایدر پیچ تنظیم جریان وجود دارد.دسته بندی رله های بی متال اشنایدررله های بیمتال معمولاً به دو صورت ساخته می شوند:   1- رله بیمتال اشنایدر برای جریان های کم سری D   2- رله بیمتال اشنایدر برای جریان ها..
610,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD08
مشخصات اصلی بی متال اشنایدر مدل LRD08بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD08، یک رله حرارتی با رنج جریان 2.5 تا 4 آمپر است. این رله کلاس 10A دارای کنتاکت کمکی 1NO+1NC است که قابل نصب بر روی ریل یا صفحه و زیر کنتاکتور می باشد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D0..
610,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD10
مشخصات اصلی بی متال اشنایدر مدل LRD10بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD10، یک رله حرارتی با رنج جریان 4 تا 6 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور اشنایدر قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D09-D38 تطابق دارد. فیوزی که..
621,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD14
کاربردهای بیمتال بیمتال برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است.بر اثر عبور جریان از بیمتال، دو فلز گرم می شوند و طول آنها افزایش می یابد. از ..
665,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD16
بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD16بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD16، یک رله حرارتی با رنج جریان 9 تا 13 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D12-D38 تطابق دارد. فیوزی که در مدار این بی متال انتخا..
684,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD21
بیمتال (قطع کننده حرارتی) برای حفاظت موتور در برابر اضافه بار، از بیمتال استفاده می شود. بیمتال از دو فلز غیر همجنس با ضرایب انبساطی مختلف که به یکدیگر پرس شده اند که در اثر گرما در آنها خمش ایجاد می شود تشکیل می گردد. مدت زمانی که طول می کشد تا در اثر اضافه بار، بیمتال مدار را قطع نماید به..
760,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD22
کاربرد بیمتال یا رله حرارتی   برای حفاظت دستگاه و جلوگیری از جریان های اضافی سر راه کنتاکتور، در مدار قدرت از رله حرارتی استفاده می شود. هر رله حرارتی دارای سه کنتاکت ورودی و سه کنتاکت خروجی  است. این رله در مدار قدرت بین کنتاکتور و مصرف کننده قرار می گیرد.در داخل هر رل..
750,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD32
رله حرارتی (بی متال)   برای حفاظت موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی اشنایدر استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته در آن است. به عبارت دیگر در این نوع رله، از دو فلز مختلف با ضرایب انبساط طولی متفاوت استفاده می شود ..
810,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 42 (3 صفحه)
نقد و بررسی

بی متال اشنایدر الکتریک برای حفاظت از موتور الکتریکی در مقابل اضافه بار استفاده می شود. در صورت عبور جریان بیش از حد جریان تنظیم شده روی بی متال کنتاکتور، رله عمل نموده و مسیر جریان را قطع می کند. جریان تنظیمی رله‌ اضافه‌بار (بی‌متال) را به گونه‌ای می توان تنظیم نمود که جریان‌ بین ۱٫۰۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی موتور را قطع کند.

رله بی متال معمولاً همراه با کنتاکتور در مدار حفاظت موتور قرار می گیرد. کنتاکتور وظیفه قطع و وصل مدار را به عهده دارد و بی متال از مدار در برابر اضافه ولتاژ محافظت می کند. بی متال اشنایدر روی کنتاکتور ها نصب می شود و با توجه به مدل کنتاکتور انواع مختلفی دارد. کنتاکتور های پرکاربرد در ایران کنتاکتور های سری D و F هستند و بی متال های مربوط به این دو نوع با اسم LRD و LR9F شناخته می شوند. رنج کاری بی متال اشنایدر در سری LRD از ۰٫۱۶ تا ۱۵۰ آمپر برای کنتاکتورهای سری D اشنایدر و در سری LR9F از ۶۰ تا ۶۳۰ آمپر برای کنتاکتورهای سری F اشنایدر است.

سوال های پرتکرار

بی متال روی کنتاکتور نصب می شود و با توجه به مدل کنتاکتور انواع مختلفی دارد. کنتاکتورهای پر کاربرد در ایران، کنتاکتور های سری D و F هستند و بی متال های مربوط به این دو با اسم LRD و LR9F شناخته می شوند. مدل بی متال و کنتاکتور انتخابی باید از یک سری انتخاب شود؛ مثلاً در صورت انتخاب کنتاکتور سری D باید بی متال انتخابی شما حتماً از بی متال های اشنایدر سری D باشد. بی متال های سه پل سری D اشنایدر برای حفاظت مدارهای AC و موتورها در برابر اضافه بار، نقص فاز، افزایش زمان راه اندازی موتور و طولانی شدن وضعیت روتور راکد طراحی شده اند. رله های الکترونیکی LR9F به طور خاص برای حفاظت موتورها طراحی شده و به صورت مستقیم زیر کنتاکتورهای LC1F اشنایدر نصب می شوند. این رله ها رنج جریان 30 تا 630 آمپر را پوشش می دهند و از موتورها در برابر اضافه بار حرارتی مدارهای سه فاز و تکفاز متقارن یا غیر متقارن، نقص فاز و عدم تقارن فاز، طولانی شدن زمان راه اندازی موتور و شرایط روتور راکد حفاظت می کنند.

برای سیم بندی بی متال اشنایدر باید توجه داشت که ترمینال 95 و 96 مربوط به کنتاکت نرمال بسته (NC) و ترمینال 97 و 98 مربوط به کنتاکت نرمال باز (NO) است. زمانی که خطایی در مدار رخ دهد، کنتاکت NC بی متال باز و کنتاکت NO بسته می شود. کنتاکت NC معمولاً به صورت سری با مدار کنترل قرار می گیرد؛ یعنی پایه های 95 و 95 بی متال باید به بوبین کنتاکتور متصل شود. علاوه بر این می توان پایه های 97 و 98 بی متال را به چراغ سیگنال یا سایر تجهیزات هشدار دهنده وصل کرد. سیم بندی ترمینال های T1 و T2 و T3 بی متال به سمت بار انجام می شود.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email