الیکا الکتریک
سبد خرید

پوش باتن اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BS8442
مشخصات اصلی امرجنسی کله قارچی فلزی با کنتاکت 1NC اشنایدرامرجنسی کله قارچی XB5 با عملکرد قفل مکانیکی، برای انجام فرمان های اضطراری به کار می رود. امرجنسی قارچی قرمز با کد فنی XB4BS8442  از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. شستی کله قا..
865,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BS8444
امرجنسی کله قارچی فلزی با کنتاکت 2NCامرجنسی کله قارچی قرمز رنگ با کد فنی XB4BS8444 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. شستی کله قارچی آن با ابعاد 40 میلی‌متری با  فشار عمل کرده و بازگشت فنری است، یعنی با یک چرخش به حالت قب..
1,080,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BS8445
امرجنسی کله قارچی فلزی با کنتاکت 1NC+1NOامرجنسی کله قارچی قرمز رنگ با کد فنی XB4BS8445 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. شستی کله قارچی آن با ابعاد 40 میلی‌متری با  فشار عمل کرده و بازگشت فنری است، یعنی با یک چرخش به حالت قبل..
1,080,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BS9442
  امرجنسی کله قارچی کلیددار با کنتاکت 1NCامرجنسی کله قارچی قرمز رنگ کلیددار با کد فنی XB4BS9442  از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. جنس بدنه آن فلزی است. شستی کله قارچی آن با استفاده از کلید عمل می کند. کنتاکت مورد استفاد..
1,160,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BS9445
امرجنسی کله قارچی کلیددار فلزی با کنتاکت 1NC+1NO  امرجنسی کله قارچی قرمز رنگ کلیددار با کد فنی XB4BS9445 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. جنس بدنه آن فلزی است. شستی کله قارچی آن با استفاده از کلید عمل می کند. به خاطر عملکرد این ش..
1,300,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BT842
امرجنسی کله قارچی فلزی پوش پولامرجنسی کله قارچی قرمز رنگ با کد فنی XB4BT842 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. جنس بدنه آن فلزی است. امرجنسی قارچی پوش پول اشنایدر دارای کنتاکت کمکی 1NC است. شستی کله قارچی آن با مکانیسم پوش پول عمل می کند. به..
1,040,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BC21
امرجنسی قارچی فلزی با سَری مشکیامرجنسی کله قارچی مشکی رنگ سِری XB4 با  فشار روی شستی عمل کرده و بازگشت فنری است، یعنی با یک چرخش به حالت قبلی باز می گردد. جنس بدنه آن فلزی است. شستی کله قارچی آن با ابعاد 40 میلی‌متری برای موقعیت‌هایی به کار می رود که اپراتور بدون اتلاف وقت و ..
875,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB5AS542
پوش باتن های اشنایدر الکتریکپوش باتن های اشنایدر الکتریک دارای انواع مختلفی است، یکی از این مدل ها امرجنسی های کله قارچی هستند. امرجنسی کله قارچی XB5 با عملکرد قفل مکانیکی، برای اعمال فرمان های اضطراری به کار می رود. جنس بدنه این محصول پلاستیکی و جنس اتصالات آن آلیاژ نقره است. ولت..
849,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB7NS8442
امرجنسی کله قارچی باکالیت با کنتاکت 1NCامرجنسی کله قارچی قرمز رنگ با کد فنی XB7NS8442 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم های اضطراری استپ و خاموش کردن ماشین الات مناسب است. شستی کله قارچی آن با ابعاد 40 میلی‌متری با  فشار عمل کرده و بازگشت فنری است، یعنی با یک چرخش به حالت..
498,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB7NS9444
امرجنسی کله قارچی کلیددار باکالیت با کنتاکت 2NCامرجنسی کله قارچی قرمز رنگ کلید دار با کد فنی XB7NS9444 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم اضطراری استپ ماشین الات مناسب است. شستی کله قارچی آن با ابعاد 40 میلی‌متری با  فشار عمل کرده و بازگشت فنری است، یعنی با یک چرخش به حالت..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALK178
جعبه فرمان امرجنسی با کنتاکت کمکی 1NCجعبه فرمان امرجنسی زرد رنگ با کد فنی XALK178 از برند اشنایدر برای استفاده در سیستم اضطراری خاموش کردن ماشین الات مناسب است. جعبه فرمان امرجنسی به ماشین سازان اجازه می دهد تا کنترل و سیگنال دهی به صورت دائمی اعمال کرده بدون اینکه به بدنه دستگاه آسیبی وارد..
2,090,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALK178E
جعبه فرمان امرجنسی با کنتاکت کمکی 1NO+1NCجعبه فرمان امرجنسی زرد رنگ با کد فنی XALK178E از برند اشنایدر برای استپ و قطع اضطراری به کار می رود. پس از فشار دادن پوش باتن، شستی آن عمل کرده و بازگشت فنری است؛ یعنی با یک چرخش به حالت قبلی باز می گردد. لازم به ذکر است که این تجهیز دارای دو کنتاکت ..
2,560,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALE2011
جعبه فرمان دو دکمه با علامت استارت استوپ روی جعبه اشنایدر الکتریکجعبه فرمان دو دکمه با علامت استارت استوپ روی جعبه با کد فنی XALE2011 از برند اشنایدر است و برای ایجاد فرمان شروع و توقف در ماشین الات استفاده می شود. جنس این جعبه فرمان اشنایدرABS از پلیمر کربنات بوده و رنگ آن خاکستری روش..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD211H29
جعبه فرمان دو دکمه با علامت استارت استوپ روی جعبه اشنایدر الکتریکجعبه فرمان دو دکمه با علامت استارت استوپ روی جعبه با کد فنی XALD211H29 از برند اشنایدر است و برای ایجاد فرمان شروع و توقف در ماشین الات استفاده می شود. جنس این جعبه فرمان اشنایدر از پلی کربنات بوده و رنگ آن خاکستری تیره است. با &nb..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD334
جعبه فرمان  سه دکمه اشنایدر الکتریکجعبه فرمان سه دکمه اشنایدر با کد فنی XALD2150 معمولا در بالابرها استفاده می شود و فرمان های حرکت به بالا، توقف و حرکت به پایین را اعمال می کند. جنس این جعبه فرمان اشنایدر از پلی کربنات بوده و رنگ آن خاکستری تیره است. با  فشار دادن شستی های آ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD363M
جعبه فرمان  دو دکمه + يک چراغ سيگنال اشنایدر الکتریکجعبه فرمان دو دکمه + يک چراغ سيگنال اشنایدر با کد فنی XALD363M برای ایجاد فرمان شروع و توقف در ماشین الات استفاده می شود. جنس این جعبه فرمان اشنایدر از پلی کربنات بوده و رنگ آن خاکستری تیره است. با  فشار دادن شستی های آن فرمان مورد نظ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD01
جعبه فرمان بدون پوش باتن تک دکمه اشنایدر الکتریکجعبه فرمان تک دکمه اشنایدر با کد فنی XALD01 فاقد دکمه است. جنس این جعبه فرمان بدون پوش باتن تک دکمه از پلی کربنات بوده و رنگ محفظۀ آن خاکستری روشن و رنگ درپوش آن خاکستری تیره است. این محصول به راحتی توسط کاربر قابل مونتاژ است و به مصرف کننده ا..
829,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD02
جعبه فرمان بدون پوش باتن دو دکمه اشنایدر الکتریکجعبه فرمان دو دکمه اشنایدر با کد فنی XALD02 فاقد دکمه است. جنس این جعبه فرمان بدون پوش باتن دو دکمه از پلی کربنات بوده و رنگ آن خاکستری تیره است. این محصول به راحتی توسط کاربر قابل مونتاژ است و به مصرف کننده اجازه اضافه نمودن واحد کنترل و یا چ..
1,250,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD03
جعبه فرمان بدون پوش باتن سه دکمه اشنایدر الکتریکجعبه فرمان سه دکمه اشنایدر با کد فنی XALD03 فاقد دکمه است. جنس این جعبه فرمان بدون پوش باتن سه دکمه از پلی کربنات بوده و رنگ آن خاکستری تیره است. این محصول به راحتی توسط کاربر قابل مونتاژ است و به مصرف کننده اجازه اضافه نمودن واحد کنترل و یا چ..
1,710,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XALD04
جعبه فرمان بدون پوش باتن چهار دکمه اشنایدر الکتریک جعبه فرمان چهار دکمه اشنایدر با کد فنی XALD04 فاقد دکمه است. جنس این جعبه فرمان بدون پوش باتن چهار دکمه از پلی کربنات بوده و رنگ آن خاکستری تیره است. این محصول به راحتی توسط کاربر قابل مونتاژ است و به مصرف کننده اجازه اضافه نمودن واحد ..
2,190,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 62 (4 صفحه)
نقد و بررسی

   در مدارهاي داراي كنتاكتور، اغلب براي دادن فرمان لحظه اي شروع به كار و يا قطع و همچنين تغيير حالت مدار از شستي یا پوش باتن استفاده مي شود. با وارد كردن فشار به پوش باتن، تمام كنتاكت ها تغيير وضعيت مي دهند و با حذف فشار وارد شده به پوش باتن، دوباره به حالت اول بر مي گردند. معمولاً از شستي هاي به رنگ قرمز به عنوان قطع كننده و از شستي هاي مشكي يا سبز به عنوان وصل كننده ی مدار استفاده مي شود.

پوش باتن های اشنایدر الکتریک در سه نوع فلزی، پلاستیکی و باکالیت تولید می شوند.جنس سری XB4 از جنس فلز، سری XB5 از جنس پلاستیک و سری XB7 از جنس باکالیت هستند.

انواع پوش باتن های اشنایدر الکتریک عبارتند از:

 • امرجنسی: برای اعمال فرمان‌های اضطراری در تأسیسات الکتریکی از شستی‌ استوپ امرجنسی استفاده می‌شود.
 • استوپ استارت: شستی ها وسایل فرمان هستند که تحریک آن ها با دست و جهت فرمان قطع و وصل مدار انجام مى شود.
 • استوپ استارت دوبل: شستی دوبل از لحاظ کارکرد همانند استوپ استارت است با این تفاوت که هر دو فرمان قطع و وصل در یک شستی قرار دارند.

 طراحی ارگونومیک و با کیفیت محصولات اشنایدر الکتریک در زمینه سیگنال و فرمان همراه با تنوع گوناگون مطابق با انواع نیاز کاربران در صنعت برق از مزایای این قطعات به شمار می روند.

در ضمن از نکات قابل توجه علاقه مندان محیط زیست در مورد محصولات اشنایدر الکتریک این است که این محصولات از دسته محصولات سبز و سازگار با محیط زیست به شمار می آیند.

  ویدیو های مرتبط

   

   

  سوال های پرتکرار

  پوش باتن یک سوئیچ کنترلی کوچک است که برای قطع یا وصل مدارهای کنترلی استفاده می شود. پوش باتن ها در مدارهای کنترلی اتوماتیک برای کنترل کنتاکتورها، رله ها، استارترها و... کاربرد دارند. اجزای تشکیل دهنده ی پوش باتن شامل بدنه اصلی، کنتاکت ها و دکمه ی عملگر است. به طور معمول یک پوش باتن یک جفت کنتاکت دارد که از یک کنتاکت تکی نرمال باز NO و یک کنتاکت تکی نرمال بسته NC تشکیل می شود. در بعضی پوش باتن ها امکان افزودن کنتاکت های کمکی برای افزایش قابلیت های پوش باتن فراهم شده است. زمانی که یک پوش باتن فشرده می شود، کنتاکت ها تغییر وضعیت می دهند و کنتاکت NC باز و کنتاکت NO بسته می شود. برای ایجاد تمایز بین عملکرد پوش باتن ها و جلوگیری از سردرگم شدن کاربران، سَری پوش باتن ها به رنگ های مختلفی مثل قرمز، سبز، مشکی، زرد، آبی، سفید و... تولید می شوند. هر کدام از پوش باتن های رنگی برای کاربرد خاصی استفاده می شوند مثلاً قرمز برای توقف و سبز برای راه اندازی است.

  پوش باتن ها معمولاً از مواد مقاوم و سخت مانند پلاستیک یا فلز ساخته می شوند. سطح پوش باتن ها باید به گونه ای طراحی شود که کاربر بتواند به راحتی آن را فشار داده و فرمان دهد. شرکت اشنایدر در تولید پوش باتن های فلزی سری Harmony XB4، با طراحی نوآورانه و ارگونومیک، امکان کارکرد آسان با کنترل پنل ها و ماشین آلات را بهبود بخشیده است. طراحی ارگونومیک یک پوش باتن باعث می شود که دکمه ها به راحتی فشرده شوند و بدون خطا عمل کنند. طیف Harmony XB7 اشنایدر قطعاتی از جنس باکالیت هستند که اغلب در واحدهای کنترل و سیگنالینگ استفاده می شوند. پوش باتن های سری Harmony XB5 اشنایدر از جنس پلاستیک بوده و ویژگی خوب این قطعات، نصب سریع و آسان آن ها است. در نصب و راه اندازی پوش باتن ها باید به فاکتورهای محیطی از جمله میزان دمای مناسب برای عملکرد آن توجه کرد. برای پوش باتن های اشنایدر دمای 40- تا 70 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده است.

  The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

  Email