سافت استارتر 15 کيلو وات ATS22 اشنایدر الکتریک

سافت استارتر 15 کيلو وات ATS22 سافت استارتر آلتی استارت 22 اشنایدر الکتریک

سافت استارتر 15 کيلو وات ATS22 

ATS22D32Q 


کاتالوگ کالا


کاربرد سافت استارتر یا راه انداز نرم

سافت استارتر نقش يك راه انداز نرم و يا توقف کنندۀ نرم را برعهده دارد. در يك سافت استارت ولتاژ از مقدار قابل تنظيمي شروع به افزايش مي كند و بصورت تدريجي افزايش مي يابد، تا حد بالای ولتاژ به موتور اعمال شود. در يك سافت استارت جريان به ميزان از قبل تعیین شده ای محدود مي شود و پس از پايان زمان راه اندازي جريان كاهش پيدا كرده و به ميزان مورد نياز بار محدود مي شود.

 هنگام تنظیم جریان راه اندازی موتور باید توجه كنيم كه بسته به موتور و بار اگر اين جريان را از يك حدي كمتر انتخاب كنيم، ممكن است موتور راه اندازي نشود. با كاهش جريان راه اندازي، گشتاور راه اندازي موتور نيز كم مي شود. بنابراین اگر جريان راه اندازي را آنقدر كاهش دهيم كه گشتاور راه اندازي موتور از راه اندازي بار كمتر شود، اصلاً موتور راه اندازی نخواهد شد و بار اصطلاحاً از جا كنده نخواهد شد.

نكتۀ ديگري كه بايد به آن توجه کرد آن است كه هرگاه جريان راه اندازي را كم انتخاب كنيم، با فرض اينكه بتوانيم به گشتاور مقاوم بار غلبه كنيم، و آن را به حركت در بياوريم، مدت زماني كه طول خواهد كشيد تا سرعت موتور به سرعت نامي آن برسد تابع جريان انتخاب شده خواهد بود. به عبارت ديگر در جريان كمتر مدت زمان بيشتر و در جريان بيشتر مدت زمان كمتري موتور به دور نامی خود می رسد.

 در يك سافت استارتر الزامی به تنظيمات مختلف نیست، بصورت كلي با تنظيم سه یا چهار پارامتر كه مشخصۀ استارت و جريان موتور مي باشد، سافت استارتر به آسانی قابل تنظيم است.

به عنوان مثال يك پمپ آب، كه آب را از يك موقعيت پائين به ارتفاع بالاتري هدايت مي كند در نظر بگیرید، چون پمپ ناگزير است به سيال (مثلاً آب) ميزاني انرژي جنبشي وارد کند كه به اختلاف ارتفاع غلبه كند در هنگام توقف، اختلالات زيادي در آن ایجاد مي شود. زمانی که اين پمپ به صورت عادی متوقف شود یعنی بدون سافت استارتر فرمان قطع آن صادر شود. در اين حالت آبي كه در لوله ها وجود دارد و داراي انرژي پتانسيل بالائي است، بطور ناگهاني بطرف پمپ سرازير شد و پس از برخورد آب به پمپ كه اصطلاحاً به آن ضربۀ كله قوچي مي گويند باعث ایجاد آسب به پمپ و لوله ها مي شود. در این حالت با استفاده از سافت استارتر می توان به صورت توقف تدريجي پمپ را متوقف نمود و انرژي پتانسيل آب را به تدريج ميرا نموده و بدين ترتيب ضمن جلوگيري از ضربه، نواسانات مكانيكي آن را کنترل کرد.

 


فنی
کد فنیATS22D32Q
نام اختصاریAltistart 22
نوع ولتاژ380V ... 415
جریان نامی پیوسته (آمپر)32A
کاربرد محصولراه اندازهای نرم دیجیتال توان متوسط کاربرد ساده
تعداد فازسه فاز
کاربرد کنترل دورموتورهای آسنکرون
توان موتور(کیلو وات)15KW
پورت ارتباطیModbus
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP20

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • مدل کالا: ATS22D32Q
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: سافت استارتر 15 کيلو وات ATS22, سافت استارتر, سافت استارتر اشنایدر الکتریک