الیکا الکتریک
سبد خرید

سافت استارتر اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: ATS01N103FT
 راه انداز نرم یا سافت استارتر   راه انداز نرم یا سافت استارتر 1.1 کيلو وات با نام اختصاری ATS01 و در ولتاژ 110 تا 480 ولت با جریان نامی 3 آمپر برای راه اندازی موتورهای آسنکرون و کاربردهای ساده دیگر به کار می رود.   برای راه اندازی موتورهای سه فاز توان بالا در ایران ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: ATS01N112FT
 راه انداز نرم یا سافت استارترراه انداز نرم یا سافت استارتر 5.5 کيلو وات با نام اختصاری ATS01 و در ولتاژ 110 تا 480 ولت با جریان نامی 12 آمپر برای راه اندازی موتورهای آسنکرون و کاربردهای ساده دیگر به کار می رود.مزایای سافت استارترها  از جمله مزایایی که می توان برای سافت استارت..
4,400,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: ATS01N212QN
   سافت استارتر آنالوگ   سافت استارتر (راه انداز نرم) 5.5 کيلو وات ATS01N2 آنالوگ با نام اختصاری Altistart 01 به منظور راه اندازی نرم و تدریجی توان پایین برای استارت موتورهای تک فاز و سه فاز به کار می رود. این نمونه سافت استارتر اشنایدر توانایی راه اندازی موتورهای سنکرون..
4,190,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: ATS22D17Q
عملکرد سافت استارتر   سافت استارتر از تنش هاي الكتريكي و مكانيكي جلوگيری می کند بر این اساس به آن راه انداز نرم نیز گفته می شود. ازسوي ديگر راه انداز نرم به اين معنی است كه موتور تدريجاً دور گرفته و به دور نامی خود مي رسد. به صورت طبيعي مدت زمان راه اندازي در هنگام استفاده از سافت استا..
14,200,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: ATS22D32Q
کاربرد سافت استارتر یا راه انداز نرم   سافت استارتر نقش يك راه انداز نرم و يا توقف کنندۀ نرم را برعهده دارد. در يك سافت استارت ولتاژ از مقدار قابل تنظيمي شروع به افزايش مي كند و به صورت تدريجي افزايش مي يابد، تا حد بالای ولتاژ به موتور اعمال شود. در يك سافت استارت جريان به ميزان ا..
15,900,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: ATS22D47Q
سافت استارتر اشنایدر الکتریکسافت استارتر اشنایدر الکتریک دستگاهی جهت راه اندازي الكتروموتورها به صورت نرم و تدريجي است. روش های راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز به صورت مستقیم و يا با استفاده از سافت استارتر است. اگر مستقيماً موتور به برق سه فاز متصل شود هيچ گونه  كنترلي در راه ان..
19,900,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 43 (3 صفحه)
نقد و بررسی

یکی از راه های جلوگیری از صدمه دیدن مدار موتور در اثر جریان راه اندازی بالا و کاهش طول عمر موتور، راه اندازی موتور با استفاده از سافت استارتر مناسب در راستای راه اندازی به صورت نرم و تدریجی است. بنابراین در انتخاب سافت استارتر باید جریان و توان الکتروموتور، نوع کاربری، شرایط محیطی و ... در نظر گرفته شود.

دقت، صحت و کیفیت عملکرد سافت استارتر اشنایدر با توجه به کاربرد وسیع آن در صنایع مختلف شناخته شده است و همواره انتخاب بسیاری از مهندسان صنایع بزرگ بوده است.
سافت استارتر اشنایدر الکتریک یک وسیلۀ مناسب و قدرتمند جهت راه اندازی موتورهای القایی است که با روش برش ولتاژ اعمالی به موتور می تواند ضربه های مکانیکی و استرس های ناشی از آن را کاهش دهد. یک موتور القایی در روش راه اندازی مستقیم بین 5 تا 7 برابر جریان نامی جریان از خط می کشد، ولی با استفاده از سافت استارتر (راه انداز نرم) می توان آن را بین 2 تا 3 برابر محدود کرد. سافت استارتر اشنایدر الکتریک به دو دسته تقسیم می شود:

الف: سافت استارتر آنالوگ آلتی استارت ATS01

ب: سافت استارتر دیجیتال آلتی استارت ATS22 و ATS48

ویدیو های مرتبط

 

سوال های پرتکرار

سافت استارترهایی که کنتاکتور بای پس داخلی نداشته باشند را می توان برای کاربردهای با قطع و وصل زیاد استفاده کرد. بای پس نمودن، يعني سافت استارتر از مدار خارج شود و جریان الکتریکی موتور از مسير کنتاکتور تأمين گردد. سافت استارترهای ATS22 اشنایدر مجهز به کنتاکتور بای پس داخلی هستند؛ ولی سافت استارترهای ATS48 اشنایدر مانند: ATS48D38Q، کنتاکتور بای پس داخلی ندارند. به طور مثال استفاده از سافت استارتر ATS48 اشنایدر برای 150 بار خاموش و روشن شدن در 24 ساعت، به معنای قطع و وصل شدن 10 دقیقه یکبار پلاتین ها است که عدد بالایی بوده و می تواند باعث خرابی پلاتین ها و خال زدن آن ها شود. به جای سافت استارتر می توان از درایو برای کنترل دور موتور و کاربردهای با قطع و وصل زیاد استفاده نمود.

سافت استارترهای ATS01 اشنایدر به حفاظت اضافه بار خارجی و یک کنتاکتور در سمت خط نیاز دارند. آن ها به دو گروه ATS01N1 و ATS01N2 تقسیم می شوند. در گروه N1 فقط یک فاز، در گروه N2 دو فاز و برای ATS22 و ATS48 هر سه فاز از ولتاژ اعمالی به موتور، برش می خورد. این تفاوت منجر به کارایی مختلف سافت استارترها می شود. سافت استاترهای مدل ATS01N1 فقط توانایی کاهش گشتاور ناگهانی و حفاظت از المان های مکانیکی در برابر استرس های وارد شده را دارند. سری ATS01N2 با کنترل دو فاز از سه فاز، گشتاور ناگهانی و جریان هجومی را کنترل می کنند. سافت استارترهای سری ATS22 و ATS48 کنترل کامل سه فاز و حفاظت اضافه بار داخلی دارند و می توانند کنترل دقیق تری بر محدودسازی جریان ارائه دهند. مقدار پیش فرض حفاظت حرارتی موتور طبق IEC کلاس 10 است که می توان آن را از منوی sEt و پارامتر tHP تنظیم کرد.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email