الیکا الکتریک
سبد خرید

کنتاکتور چهار پل اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1D128M7
کنتاکتور اشنایدر با کد فنی LC1D128M7 یک کنتاکتور چهار پل با دو کنتاکت کمکی باز و بسته (2NO+2NC) است که توان تحمل جریان تا سطح 25 آمپر را دارد. ولتاژ کنترل مدار یا تغذیه بوبین این کنتاکتور 220 ولت AC است. این کنتاکتور که از کنتاکتورهای سری TeSys D اشنایدر است، قابل بهره برداری در مصارف..
نمايش 1 تا 20 از 31 (2 صفحه)
نقد و بررسی

کنتاکتور یک کلید مغناطیسی است که برای کنترل و کلید زنی مدارات قدرت استفاده می شود. از کنتاکتور چهار پل اشنایدر در مواردی که نول شبکه باید از نول مدار جدا باشد و نباید با یکدیگر تداخل پیدا کند استفاده می شود. یعنی هم زمان نول و سه فاز باید با همدیگر قطع شوند در کنتاکتور 4 پل می توان سه فاز و نول را به طور هم زمان قطع یا وصل نمود. این کنتاکتور ها در محدوده 20 تا 125 آمپر و برای ولتاژهای 48، 110 و 220 ولت AC طراحی و عرضه شده اند. 

سوال های پرتکرار

در برخی موارد نول شبکه باید از نول مدار جدا باشد و نباید با یکدیگر تداخل پیدا کند. یعنی همزمان نول و سه فاز باید با همدیگر قطع گردند، مانند UPS ها که هنگام گرفتن فرمان باید نول مدار هم قطع گردد وگرنه UPS صدمه می بیند. کاربرد دیگر کنتاکتورهای چهار پل در ژنراتورهای سنکرون است که نول مدار ژنراتور باید از نول شبکه جدا باشد و همزمان هنگام دریافت فرمان قطع، نول مدار نیز باید قطع گردد.

بی متال اشنایدر الکتریک برای حفاظت از موتور الکتریکی در مقابل اضافه بار استفاده می شود. در صورت عبور جریان بیش از حد جریان تنظیم شده روی بی متال کنتاکتور، رله عمل نموده و مسیر جریان را قطع می کند. رله بی متال معمولاً همراه با کنتاکتور در مدار حفاظت موتور قرار می گیرد. کنتاکتور وظیفه قطع و وصل مدار را به عهده دارد و بی متال از مدار در برابر اضافه ولتاژ محافظت می کند. کنتاکتور های پرکاربرد در ایران کنتاکتور های سری D و F هستند و بی متال های مربوط به این دو نوع با اسم LRD و LR9F شناخته می شوند. رنج کاری بی متال اشنایدر در سری LRD از ۰٫۱۶ تا ۱۵۰ آمپر برای کنتاکتورهای سری D اشنایدر و در سری LR9F از ۶۰ تا ۶۳۰ آمپر برای کنتاکتورهای سری F اشنایدر است. اتصالات بار در کنتاکتورهای چهار پل در فواصل نزدیکتر به هم نسبت به کنتاکتورهای سه فاز قرار می گیرند. بنابراین بی متال های سه پل را نمی توان با کنتاکتورهای چهار پل جفت کرد و باید به صورت جداگانه به کنتاکتورهای چهار پل متصل شوند.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email