الیکا الکتریک
سبد خرید
سلکتور سوئيچ کليددار دو حالته ماندگار اشنایدر الکتریک

سلکتور سوئیچ اشنایدر فلزی دو حالته ماندگار قفل شو

  • جنس بدنه: فلزی
  • کنتاکت کمکی: 1NO
  • نوع: کلید دار دو حالته
  • موقعیت خروج کلید: از چپ
  • نحوه عملکرد: ماندگار
  • قطر: 22mm
  • رنگ: مشکی
  • درجه حفاظت: IP69
2,050,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

در گروهی از سلکتور سوئیچ ها، نوع و تعداد کنتاکت ها ثابت است. این مدل سوئیچ ها باید متناسب با کاربرد ما انتخاب شوند چون غیرقابل تغییرند. 

سلکتور سوئیچ های اشنایدر از نظر نوع و تعداد کنتاکت قابل تغییر هستند و می توان کنتاکت های NO و NC را مطابق نیاز به آن ها افزود یا از آن ها کم کرد.

زمانی که کنتاکت های NC و NO (کنتاکت کمکی ZBE101 و ZBE102) همراه با پوش باتن یا سلکتور سوئیچ استفاده شوند، قطع آهسته (slow break) دارند. زیرا در این شرایط، سرعت باز و بسته شدن کنتاکت ها مستقیماً به سرعت عملکرد اپراتور در فشردن پوش باتن یا چرخش اهرم سلکتور سوئیچ وابسته است.

اما زمانی که کنتاکت های کمکی ZBE101 و ZBE102 با کلیدهای امرجنسی استفاده می شوند، قطع سریع (quick break) دارند. چون نوع عملکرد کلیدهای امرجنسی به صورت تریگری است. در واقع سرعت باز شدن کنتاکت ها در این مورد مستقل از سرعت عملکرد اپراتور است. در اولین باری که سری قارچی امرجنسی را فشار می دهید، کنتاکت تغییر وضعیت نمی دهد و فقط انرژی مکانیکی ذخیره می شود. این کار را تا زمانی انجام می دهید که این انرژی باعث آزادسازی پیستون شود. در این حالت سرعت باز شدن کنتاکت بسیار سریع است.

کلیدهای فرمان از نظر سیستم اخباری به دو گروه ساده و دارای LED دسته بندی می شوند. تشخیص کلیدهای فرمان چراغ دار از میان سایر کلیدها سریع تر انجام می شود و از این لحاظ دارای اهمیت است.

در بعضی کلیدهای فرمان فقط یک دسته ساده برای تغییر وضعیت در مدار وجود دارد ولی در کلیدهای فرمان سوئیچ دار اشنایدر، تغییر وضعیت توسط سوئیچ انجام شده و در همان حالت قفل می شود. قفل شدن کلید ایمنی بالایی به وجود می آورد و از این نظر برای استفاده در مدارات فرمان مفید است.

 

کلیدها از نظر مکانیزم فرمان دو دسته هستند: ماندگار و بازگشت فنری

در حالت ماندگار بعد از تغییر وضعیت، ثابت می مانند و اپراتور باید آن را به حالت اول بازگرداند. کلیدهایی که بازگشت فنری دارند پس از تغییر وضعیت کم کم بخاطر فنر موجود در آن ها به حالت اول بر می گردند یعنی فرمان را بصورت لحظه ای ارسال می کنند.

 

سکلتور سوئیچ چیست؟

سلکتور سوئیچ های اشنایدر الکتریک از کلیدهای صنعتی هستند که در انواع دو حالته و سه حالته، بازگشت فنری و حالت ماندگار، کلید دار و بدون کلید، چراغ دار یا بدون چراغ و فلزی یا باکالیت طراحی، تولید و ارائه شده اند.

سلکتور سوئیچ که از جمله کلیدهای فرمان به شمار می آید، معمولاً زمانی استفاده می شود که نیاز به کنترل چند حالت در مدار باشد. در اکثر موارد موقعیت مرکزی اهرم سلکتور سوئیچ  پله شروع عملکرد است. در واقع با قرار گرفتن در موقعیت صفر، خروجی ندارند. سلکتور سوئیچ زمینه را برای انتخاب چند حالت باز و یا بسته مدار فراهم می کند.

تفاوت سلکتور سوئیچ حالت ماندگار و بازگشت فنری

با چرخش اهرم سلکتور سوئیچ می توان قطع و وصل و کنترل بین جریان های متفاوت مدار را فراهم نمود. سلکتور سوئیچ ها می توانند در هر موقعیت از 2 یا 3 حالت خود قرار گرفته و باقی بمانند که به آن ها سلکتور سوئیچ حالت ماندگار می گویند. یا برخی از آن ها شامل مکانیزم بازگشت فنری به موقعیت صفر برای عملکرد لحظه ای هستند.

کاربرد سلکتور سوئیچ

کاربرد سلکتور سوئیچ که یک کلید قطع و وصل محسوب می شود، در مدار فرمان سیستم های الکتریکی است. بیشترین کاربرد این تجهیز در منابع ولتاژ پله ای است که از طریق آن انتخاب ولتاژهای مختلف برای ترمینال خروجی صورت می گیرد. یکی از قابلیت های سلکتور سوئیچ اتصال چند کنتاکت به طور هم زمان بر روی آن است. اتصال کنتاکت NO یا NC و جابه جایی آن ها کاربری های متفاوتی را برای این قطعه فراهم می کند.

ویژگی های سلکتور سوئیچ اشنایدر با کد فنی XB4BG21

سلکتور سوئیچ اشنایدر با کد فنی XB4BG21 از نوع کلید دار است که می توان آن را قفل نمود و در موقعیت سمت چپ می توان کلید را از آن جدا کرد. این سلکتور سوئیچ از نوع دو حالته با دو موقعیت 90 درجه است که دارای یک کنتاکت نرمال باز (1NO) است. شماتیک مداری آن مطابق تصویر زیر است.

از مزایای قابل توجه این سلکتور سوئیچ دوام مکانیکی بالای آن است که این پارامتر در کاتالوگ آن میزان 1000000 سیکل ذکر شده است.

فنی
کد فنیXB4BG21
کاربرد محصولاعمال فرمان
نام اختصاریXB4
نوع ولتاژ600V
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO
نوع عملکردسلکتور سوئيچ کليددار ماندگار
نوع کلیدسلکتور سوئيچ دو حالته
ابعاد
قطر22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
رنگمشکی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP66
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

ابعاد سلکتور سوئیچ اشنایدر مدل XB4BG21


​​​​​​​The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email