الیکا الکتریک
سبد خرید

سلکتور سوئیچ اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BD21
  مشخصات اصلی سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار اشنایدر   سلکتور سوئیچ دو حالته ماندگار یا کلید گردان با کد فنی XB4BD21 از انواع کلیدهای فرمان است. انواع سلکتور سوئیچ های طراحی شده توسط اشنایدر الکتریک در چهار نوع فلزی، باکالیت، چراغدار تولید می شوند. جنس بدنه..
825,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BD33
ویژگی‌های سلکتور سوئیچ سه حالته ماندگار اشنایدرسلکتور سوئیچ سه حالته ماندگار 2NO یکی از انواع کليدهای سلکتوری اشنایدر است. سلکتور سوئیچ قطعه‌ای الکترومکانیکی و یکی از تجهیزات پرکاربرد در مدارات فرمان است که امکان تغییر وضعیت در مدار را فراهم می‌کند و برای باز و بسته..
1,020,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BD25
کلید فرمان چیست؟کلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. در طول یک فرآیند برای راه اندازی، توقف یا تغییر در شرایط مدار از کلیدهای فرمان استفاده می گردد. این کلیدها ممکن است به صورت دستی یا اتوماتیک عمل کنند و بسته به تعداد وضعیت و پلاتین، موقعیت باز یا بس..
1,190,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BD41
سلکتور سوئيچ دو حالته اشنایدر الکتریک با بازگشت فنری کلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ اشنایدر با کد فنی XB4BD41 دو حالته با مکانیزم بازگشت فنری از چپ ..
1,800,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BD53
سلکتور سوئيچ سه حالته بازگشت فنریکلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ اشنایدر با کد فنی XB4BD53 سه حالته با مکانیزم بازگشت فنری به مرکز برای اعمال فرمان طراحی ..
1,290,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BG21
سکلتور سوئیچ چیست؟سلکتور سوئیچ های اشنایدر الکتریک از کلیدهای صنعتی هستند که در انواع دو حالته و سه حالته، بازگشت فنری و حالت ماندگار، کلید دار و بدون کلید، چراغ دار یا بدون چراغ و فلزی یا باکالیت طراحی، تولید و ارائه شده اند.سلکتور سوئیچ که از جمله کلیدهای فرمان به شمار می آید،..
3,060,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BG41
سلکتور سوئيچ کليددار مشکی دو حالته ماندگار اشنایدر سلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ قفل دار اشنایدر با کد فنی XB4BG41 دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. این سلکتور سوئیچ دارای یک کلید ..
3,480,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BG03
سلکتور سوئيچ کليددار سه حالته ماندگار اشنایدر الکتریککلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ اشنایدر با کد فنی XB4BG03 سه حالته با مکانیزم ماندگار قفل شو طراحی ش..
2,010,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BG33
سلکتور سوئيچ کليددار سه حالته ماندگار اشنایدرسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ قفل دار اشنایدر با کد فنی XB4BG33سه حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. این سلکتور سوئیچ دارای یک کلید بوده که موقعیت بر..
2,610,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BG61
سلکتور سوئيچ کليددار دو حالته اشنایدرکلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ  قفل دار اشنایدر با کد فنی XB4BG61 دو حالته با مکانیزم بازگشت فنری به چپ برای اع..
2,240,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK124B5
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار با LED داخلی با ولتاژ 24 ولت AC  و DCسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی XB4BK124B5دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ سَری این سلکت..
2,510,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK125B5
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار با LED داخلی و ولتاژ 24 ولت AC  و DCسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی XB4BK125B5دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ سَری این سلکتو..
2,510,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK123B5
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار سبز با LED داخلی با ولتاژ 24 ولت AC و DC سلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی XB4BK123B5 دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است..
2,870,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK123M5
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار  با LED داخلی با ولتاژ 230 تا 240 ولت ACسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی XB4BK123M5دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ سَ..
2,730,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK124M5
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار قرمز با LED داخلی با ولتاژ 230 تا 240 ولت ACسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی XB4BK124B5دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ سَری ای..
2,580,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK125M5
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار نارنجی با LED داخلی با ولتاژ 230 تا 240 ولت ACسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی  XB4BK125M5دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است..
2,730,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BK133M5
سلکتور سوئيچ سه حالته ماندگار سبز با LED داخلی با ولتاژ 230 تا 240 ولت ACسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ چراغ دار اشنایدر با کد فنی XB4BK133M5 سه حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ س..
2,930,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BJ21
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار دسته بلندسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ دسته بلند اشنایدر با کد فنی XB4BJ21 دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ این سلکتور سوئیچ مشکی و جنس بدنه آن از فلز..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BJ33
سلکتور سوئيچ سه حالته ماندگار دسته بلندکلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ  دسته بلند اشنایدر با کد فنی XB4BJ33 سه حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فر..
1,490,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BJ53
سلکتور سوئيچ سه حالته دسته بلند بازگشت فنریسلکتور سوئیچ یک کلید قطع و وصل محسوب می شود که در مدار فرمان سیستم های الکتریکی کار می کند. سلکتور سوئیچ دسته بلند اشنایدر با کد فنی XB4BJ53سه حالته با مکانیزم بازگشت فنری به مرکز برای اعمال فرمان طراحی شده است. رنگ این سلکتور سوئیچ مشکی و جنس بدنه..
1,670,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 26 (2 صفحه)
نقد و بررسی

سلکتور سوئیچ از جمله وسایل فرمان است که به وسیلۀ دست کنترل می شود. سلکتور سوئیچ اشنایدر الکتریک دارای دو وضعیت بازگشت فنری به وسط و وضعیت ماندگار است که اکثراً به صورت دو حالته یا سه حالته ساخته می شوند. سلکتور سوئیچ هایی را که با چرخاندن کلید می توان حالت آن ها را در شرایط کار یا قطع به صورت پایدار نگاه داشت، سلکتور سوئیچ کلیددار می گویند.

سلکتور سوئیچ یک تجهیز الکترومکانیکال است که می تواند جریان الکتریکی درمدار و یا به عبارتی جریان های محدود در مدار را به صورت دستی قطع و وصل کند. این تجهیز گاهی در منابع ولتاژ پله ای به منظور انتخاب ولتاژ متفاوت برای خروجی کاربرد دارد.

تفاوت سلکتور سوئیچ حالت ماندگار و مدل بازگشت فنری

سلکتور سوئیچ حالت ماندگار در هر وضعیت فرمانی که قرار بگیرد در همان حالت می ماند و به حالت قبلی باز نمی گردد مگر اینکه توسط اپراتور مجدداً فرمان بگیرد. 

ویدیو های مرتبط

 

سوال های پرتکرار

یکی از پرکاربردترین کلیدهای فرمانی که به صورت دستی کنترل می شود، سلکتور سوئیچ است. سلکتور سوئیچ از استوانه ای تشکیل شده است که حول محور خود می چرخد و زبانه های داخلی کلید را جا به جا می کند. در واقع زبانه، کنتاکت های متحرک (پلاتین) را به کنتاکت های ثابت متصل و يا آن ها را از هم جدا می کند. معمولاً زمانی از سلکتور سوئیچ استفاده می شود که نیاز به کنترل چند حالت در مدار باشد. بیشترین کاربرد این تجهیز در منابع ولتاژ پله ای است که از طریق آن انتخاب ولتاژهای مختلف برای ترمینال خروجی صورت می گیرد. سلکتور سوئیچ اشنایدر الکتریک دارای دو وضعیت بازگشت فنری به وسط و ماندگار است که اکثراً به صورت دو حالته یا سه حالته ساخته می شود. سلکتور سوئيچ ماندگار به منظور اعمال فرمان طراحی شده است. مفهوم ماندگار بودن مکانیزم عملکرد سلکتور سوئیچ، این است که کنتاکت ها با تغییر وضعیت در همان حالت باقی می مانند و به حالت قبلی باز نمی گردند مگر این که توسط اپراتور مجدداً فرمان بگیرند. در سلکتور سوئیچ دو حالته ماندگار، دو حالت مختلف با زاویه 90 درجه نسبت به هم قرار گرفته و مناسب کنترل 2 وضعیت مانند خاموش روشن کردن سیستم یا ایجاد تغییر در آن است. سلکتور سوئیچ سه حالته ماندگار اشنایدر یک کلید قطع و وصل است که در مدارات فرمان کاربرد دارد و سه حالت آن در سه موقعیت با زاویه 45 درجه از یکدیگر قرار می گیرند. قطر سلکتور سوئیچ های اشنایدر 22 میلی متر است و روی تابلو برق نصب می شوند. جنس بدنۀ سلکتور سوئیچ XB4 اشنایدر، فلزی و سری XB5 اشنایدر، پلاستیکی و کنتاکت های آن از جنس آلیاژ نقره (Ag/Ni) است. می توان به سلکتور سوئیچ های اشنایدر کنتاکت کمکی ZBE101 و ZBE102 اضافه کرد. درجه حفاظت سلکتور سوئیچ های XB4 اشنایدر IP66 است. یکی از ویژگی های قابل توجه محصولات سری XB4 اشنایدر، دوام مکانیکی بالا است که در کاتالوگ آن ها یک میلیون سیکل ذکر شده است. حفاظت جریان اتصال کوتاه در سلکتور سوئیچ فلزی به میزان 10 آمپر است. عملکرد مطلوب سلکتور سوئیچ فلزی در رنج دمایی 70...40- سانتی گراد قرار دارد. 

یکی از قابلیت های سلکتور سوئیچ اشنایدر، اتصال چند کنتاکت به طور هم زمان روی آن است. اتصال کنتاکت NO یا NC و جا به جایی آن ها، کاربری های متفاوتی برای این قطعه فراهم می کند. کنتاکت های کمکی در مدار فرمان به قطع و وصل جریان و تغییر وضعیت عملکرد تجهیزات کمک می کنند. کنتاکت های کمکی ZBE101 و ZBE102 را می توان طبق کاربرد موردنظر با تعداد دلخواه پشت سر هم وصل کرد. بنابراین در صورت نیاز می توان تعداد آن ها را افزایش داد و با ترکیبی از آن ها متناسب با نیاز مدار کنترل، به راحتی مدار را توسعه داد. کنتاکت کمکی ZBE101 با داشتن یک کنتاکت نرمال باز (1NO) و ZBE102 با داشتن یک کنتاکت نرمال بسته (1NC)، در کنترل مدار فرمان توسط سلکتور سوئیچ ها به کار می روند. جنس تیغه های کنتاکت کمکی اشنایدر از آلیاژ نقره و ساختار بدنه آن ها از جنس پلاستیک فشرده است. 5 عدد از این قطعه در هر بسته بندی آن موجود است.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email