الیکا الکتریک
سبد خرید

تایمر اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE17RAMU
      يكي از وسايل فرمان دهندۀ مدارهاي كنترل اتوماتيك تايمر ها يا رله هاي زماني هستند كه وظيفۀ كنترل مدار را براي مدت زمان معيني بر عهده دارند. توضیح ترمینال ها در تایمر اشنایدردر اغلب تایمرها ترمینال های A1&..
890,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE22R1QCMU
کاربرد تایمر ستاره مثلث اشنایدرتایمر ستاره مثلث اشنایدر، یکی از انواع تایمر اشنایدر است و در مدار قدرت و فرمان و مدار ستاره مثلث برای راه اندازی موتور سه فاز کاربرد دارد. این تایمر به صورت اتوماتیک به مدار کنتاکتور فرمان می دهد و در مدار ستاره مثلث بعد از راه اندازی مدار با استفاده از کنتاکتور س..
1,880,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE7RB11MW
   تایمر تأخیر در قطع اشنایدر    تایمر، تجهیزی است که به صورت اتوماتیک به مدار فرمان می دهد. گاهی طراحی مدار به گونه ای است که به تایمر تأخیر در قطع نیاز پیدا می کنیم، تا با قطع جریان برق یک تجهیز، سیستم یا بخشی از مدار تحریک شده و عمل نماید. البته به این نکته دقت ش..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE7TP13BU
تایمرهای اشنایدر را می توان در دو دسته تایمر تأخیر در قطع و تایمر تأخیر در وصل طبقه بندی نمود.    شاید ساده ترین و ملموس ترین مدارهایی که به عنوان تایمر تأخیر در وصل استفاده می شود، مدار دستگاه محافظ برق باشد.    در  واقع در سیستم هایی که طراحی به گونه ای است که وصل شدن یک..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE9TA31MW
تایمرهای اشنایدر را می توان در دو دسته تایمر تأخیر در قطع و تایمر تأخیر در وصل طبقه بندی نمود.    شاید ساده ترین و ملموس ترین مدارهایی که به عنوان تایمر تأخیر در وصل استفاده می شود، مدار دستگاه محافظ برق باشد.    در  واقع در سیستم هایی که طراحی به گونه ای است که وصل شدن یک..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE8TA11BUTQ
رله های زمانی یکی از وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک هستند که وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمانی معین برعهده دارند. به طور کلی رله زمانی کلیدی است که دارای یک سری تیغه های باز و بسته است که با وصل برق به تغذیه آن بعد از زمان مشخص شده عمل می‌کند. با عمل کردن رله زمانی تیغه های باز،..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE8TA21BUTQ
   تایمر مولتی ولت اشنایدر تايمر اشنایدر مولتی ولت RE8TA21BUTQ با نام صنعتی RE8 و قابلیت تنظیم زمان (3...300 ثانیه) و همچنین رنج ولتاژ تغذیه 24 ولت AC/DC یا 100 تا 240 ولت AC در صنایع اشنایدر الکتریک تولید می شود. این محصول جزء تایمرهای..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE8TA31BUTQ
رلۀ زمانی (تایمر)   رله های زمانی یکی از وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک هستند که وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمانی معین برعهده دارند. به طور کلی رله زمانی کلیدی است که دارای یک سری تیغه های باز و بسته است که با وصل برق به تغذیه آن بعد از زمان مشخص شده عمل می‌کند. ب..
ناموجود
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: RE48AMH13MW
 تایمر دو حالته اشنایدر الکتریکیکی از انواع تایمر اشنایدر، تایمر دو حالته 0.02 ثانیه تا 300 ساعت اشنایدر با نام اختصاری RE48 است و در ولتاژ24-240VAC/DC@50/60Hz  به عنوان رله زمانی الکترونیکی در بازار شناخته می شود.  تایمرها  یا رله های زمانی یکی از وسایل فرمان ..
ناموجود
نمايش 1 تا 15 از 15 (1 صفحه)
نقد و بررسی

تایمر اشنایدر الکتریک یکی از وسایل فرمان در مدار کنترل اتوماتیک است که مدار را برای مدت زمان معینی کنترل می کند.

تایمر اشنایدر الکتریک در دو مدل تایمر الکترونیکی و تایمر بادی تولید و عرضه می شود. در تایمر الکترونیکی رلۀ زمانی الکترونیکی وظیفۀ تنظیم زمان کمتر از ثانیه تا چند دقیقه و حتی ساعت را برعهده دارد و در تایمر بادی از خاصیت ذخیره سازی و انبساط هوای فشرده استفاده می شود.

تایمر الکترونیکی اشنایدر الکتریک از لحاظ عملکرد به دو دستۀ تایمر تأخیر در وصل و تایمر تأخیر در قطع  تقسیم می شود.

تایمر تأخیر در وصل (on delay timer) : 

   رله با تأخیر در وصل، پس از مدت معینی از آغاز تحریک شدن پایۀ تریگر، خروجی آن فعال می شود اگر پیش از سپری شدن زمان تعیین شده، تحریک قطع شود تایمر غیر فعال می شود.

تایمر با تأخیر در قطع (Off delay timer) : 

   در این رله ها همزمان با تحریک پایه تریگر تایمر فعال می شود که پس از قطع شدن تحریک خروجی و پس از زمان تعیین شده تیغه به حالت اولیه بر خواهد گشت.

سوال های پرتکرار

تایمر یکی از تجهیزاتی است که کاربرد گسترده ای در مدارها و سیستم های متنوع صنعتی دارد. در واقع تایمر در مدارهای برق صنعتی و قدرت به عنوان تجهیز فرمان محسوب می شود و می تواند به صورت اتوماتیک به مدار کنتاکتور فرمان دهد. تایمرها از لحاظ عملکرد به دسته های زیر تقسیم می شوند: تایمر تأخیر در وصل، تایمر تأخیر در قطع، تایمر با تأخیر در قطع و وصل و تایمر تأخیر در وصل ماندگار. در تایمر با تأخیر در وصل، پس از مدت معینی از آغاز تحریک شدن پایۀ تریگر، خروجی فعال می شود و اگر پیش از سپری شدن زمان تعیین شده، تحریک قطع شود تایمر غیر فعال می شود. در تایمر تأخیر در قطع همزمان با تحریک پایه تریگر، تایمر فعال می شود که پس از قطع شدن تحریک خروجی و طی شدن زمان تعیین شده، تیغه به حالت اولیه بر می گردد. تایمرهای تأخیر در وصل و قطع در زمان خاموش شدن و روشن شدن با تأخیر همراه هستند. تایمرهای تأخیر در وصل ماندگار دو پایه تریگر و ریست دارند که با تحریک تریگر و پس از گذشت زمانی تعیین شده، خروجی تایمر فعال می شود و در این حالت باقی می‌ماند. برای غیر فعال شدن خروجی باید پایۀ ریست را فعال کرد. تایمر ستاره مثلث اشنایدر، یکی از انواع تایمرهای اشنایدر است که در مدار قدرت، فرمان و ستاره مثلث برای راه اندازی موتور سه فاز کاربرد دارد. این تایمر به صورت اتوماتیک به مدار کنتاکتور فرمان می دهد. در مدار ستاره مثلث بعد از راه اندازی مدار با کنتاکتور ستاره، این کنتاکتور با فرمان تایمر قطع شده و کنتاکتور مثلث وصل می شود تا موتور با مدار مثلث به کار خود ادامه دهد و جریان راه اندازی کاهش پیدا کند.

ﺗﺎﻳﻤﺮﻫﺎی اشنایدر یکی از ﺗﺠﻬﻴﺰات پر کاربرد در ﻣﺪارات ﻓﺮﻣﺎن است. ﮔﺎﻫﻲ اوﻗﺎت اﻧﺘﻈﺎر ﻣﻲرود ﻛﻪ ﻣﺪت زﻣﺎﻧﻲ ﭘﺲ از تحریک، ﻳﻚ ﭘﺮوﺳﻪ ﺷﺮوع ﺑﻪ ﻛﺎر ﻧﻤﺎﻳﺪ ﻳﺎ متوقف شود ﻛﻪ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻣﻨﻈﻮر، در ﻣﺪارات ﺑﺮق ﺻﻨﻌﺘﻲ از ﺗﺎﻳﻤﺮﻫﺎ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻲ ﺷﻮد. اغلب ﺗﺎﻳﻤﺮﻫﺎی مورد استفاده در صنعت از ﻧﻮع ﺗأﺧﻴﺮ در وصل (On Delay) هستند؛ یعنی با تحریک بوبین آن ها، تایمر شروع به کار کرده و با گذشت زﻣﺎن ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺷﺪه ﻋﻤﻞ ﻣﻲ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ. در اﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ عملکرد آن ها ﻛﺎﻣﻼً ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﻨﺘﺎﻛﺘﻮر وﻟﻲ ﺑﺎ ﺗأﺧﻴﺮ است. ﭘﺲ در ﺗﺎﻳﻤﺮﻫﺎ ﻛﻨﺘﺎﻛﺖ ﻫﺎي ﺑﺴﺘﻪ و ﺑﺎز ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﺳﺘﻔﺎده در مدار فرمان وجود دارد. با وصل تغذیه به ترمینال های A1 و A2 زمان سنجی شروع می شود و پس از طی مدت زمان تنظیم شده، رله عمل می کند یعنی اتصال داخلی ترمینال 15 از ترمینال 16 جدا می شود و به ترمینال 18 که NC است متصل می شود و تا زمان برقراری ولتاژ تغذیه، کنتاکت 15 به 18 متصل باقی می ماند. با قطع برق تغذیه، بلافاصله رله داخلی قطع می شود. یعنی کنتاکت 15 از 18 جدا شده و به کنتاکت 16 (NO) متصل می شود. اگر در هنگام زمان سنجی برق تغذیه قطع شود، خروجی تغییری نمی کند و با وصل مجدد برق تغذیه، سنجش زمان از ابتدا (صفر) شروع می شود.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email