الیکا الکتریک
سبد خرید

خازن سه فاز اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS075A090B40
بانک های خازنی   بانک های خازنی مجموعه واحدهای خازنی به قدرت چند تا چند ده مگاوات می باشند که به منظور تأمین قدرت راکتیو خازنی در تأسیسات صنعتی و شبکه های انتقال و توزیع انرژی نصب می شوند. به طور معمول واحدهای صنعتی و مراکز تولیدی به منظور اصلاح ضریب قدرت خود به بانک های خازنی به منظور..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS100A120B44
حفاظت بانک های خازنی دو پیش بینی برای حفاظت از بانک های خازنی وجود دارد:·  پیش بینی فیوزها در محافظت بانک های خازنی-المان های خازنی در داخل هر واحد خازنی مجهز به فیوز هستند، به علاوه هریک از واحدها از طریق فیوزهای جداگانه محافظت می شوند. سوختن فیوز در المان ها مانع..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS125A150B40
کاربرد بانک خازنیبانک های خازنی مجموعه واحدهای خازنی به قدرت چند تا چند ده مگاوات می باشند که به منظور تأمین قدرت راکتیو خازنی در تأسیسات صنعتی و شبکه های انتقال و توزیع انرژی نصب می شوند. به طور معمول واحدهای صنعتی و مراکز تولیدی به منظور اصلاح ضریب قدرت خود به بانک های خازنی به منظور تولید و ج..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS125A150B44
دستورالعمل انتخاب فیوزها برای واحدها و بانک های خازنی   روش انتخاب فیوزها برای واحدهای خازنی که ظرفیت 200-100 کیلووار را تحت ولتاژ 6.3 کیلوولت دارا می باشند، به شرح زیر است:1. توانایی قطع فیوز بیش از جریان ناشی از عیب در واحد خازنی باشد. در صورتی که بانک خازنی به شبکه با قدرت ..
2,260,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS200A240B44
اثرات نامطلوب ضریب توان پائینضریب توان پائین اثرات نامطلوبی روی دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی می گذارد که در زیر این اثرات را مورد بررسی قرار می دهیم:· در توان ثابت با کوچک شدن ضریب توان، توان راکتیو بزرگ شده و در نتیجه مقدار مؤثر جریان خط افزایش می یابد.· با افزا..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS250A300B40
کاربرد خازن های موازی به منظور اصلاح ضریب توان   کار خازن های موازی تزریق کیلووار به سیستم در نقطه نصب است. یک خازن موازی اثری مشابه یک کندانسور سنکرون در حالت فوق تحریک دارد. با نصب خازن و تولید کیووار، کیلووار مصرفی بارهای سلفی (مثلاً موتورهای اندوکسیونی) تأمین می گردد.مزایای نص..
2,900,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS250A300B44
حفاظت خازن در بانک های خازنی، از هر دو نوع محافظت فیوز و رله به طور توأم استفاده می شود. حفاظت پیش بینی شده برای بانک های خازنی شامل رله ها و تجهیزات حفاظتی جداگانه برای هریک از واحدها و نصب آن ها در نقطه اتصال شینه های تغذیه بانک خازنی به شبکه است. حفاظت اصلی در نقطه اتصال بانک خازنی ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: BLRCS303A364B44
VarplusCan   خازن های آلومینیومی استوانه ای اشنایدر الکتریک به صورت کاملاً مهندسی طراحی شده اند تا بتوانند یک طول عمر طولانی همراه با نشتی بسیار پایین را به شما ارائه دهند و در شرایط بسیار سخت و کارهای سنگین به کمک شما آیند. از کاربردهای این خازن ها می توان اصلاح ضریب فاکتورهای (PFC) ث..
3,270,000 تومان
نمايش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)
نقد و بررسی

  خازن اشنایدر الکتریک برای جبران توان راکتیو در بارهای سلفی، کاهش مولفۀ پس فاز جریان مدار، تنظیم ولتاژ و کاهش تلفات سیستم به دلیل کاهش جریان تصحیح کننده ضریب قدرت استفاده می شود. رنج خازن اشنایدر الکتریک از 7.5 کیلووار تا 30.3 کیلووار است.

   خازن های اشنایدر الکتریک در دو رده ولتاژی 400 ولت و 440 ولت ساخته شده و همراه با رگولاتورهای هوشمند 6 پله و 12 پله اشنایدر، برای راه اندازی و کنترل بانک های خازنی قابل استفاده هستند.

سوال های پرتکرار

به علت وجود بارهای سلفی در شبکه، بردار جریان از بردار ولتاژ عقب تر است (پس فاز نسبت به ولتاژ) و تنها قدرت مؤثر انتقال یافته مورد استفاده قرار می گیرد. کسینوس زاویه بین جریان و ولتاژ گیرنده توان، ضریب توان نامیده می شود. ضریب توان برابر با نسبت قدرت مؤثر به قدرت ظاهری مدار می باشد. اثرات نامطلوب ضریب توان پائین را می توان با به کارگیری خازن های با کیفیت اشنایدر الکتریک جبران نمود. بنابراین از خازن و بانک خازنی به منظور اصلاح ضریب توان در سیستم توزیع انرژی استفاده می شود. بانک های خازنی با ترکیب تعداد مناسب واحدهای خازنی و اتصال آن ها به صورت سری یا موازی، قدرت راکتیو مورد نظر را تولید می نمایند. واحدهای خازنی به منظور اصلاح ضریب قدرت در تأسیسات صنعتی به تعداد محدود با قدرت کلی 5-1 مگاوار به کار برده می شوند. در ردیف ولتاژهای فوق توزیع 132-63-20 کیلو ولت به منظور تولید قدرت راکتیو در ساعات پیک بار و جلوگیری از افت ولتاژ مجموعه واحدهای خازنی به تعداد بالا، با قدرت 20-10مگاوار، تحت عنوان بانک خازنی به کار برده می شوند. در ردیف ولتاژهای انتقال به منظور جبران قدرت راکتیو مصرفی خطوط انتقال انرژی در ساعات پر باری با قدرت 100-50 مگاوار به عنوان بانک خازنی سری به کار برده می شوند. همچنین واحدهای خازنی به منظور تفکیک هارمونی های بالای ظاهر شده در فرکانس 50 هرتز، در تأسیسات صنعتی نظیر مراکز تولیدی با قوس الکتریکی، تأسیسات مجهز به یکسوکننده های نوع تریستور و غیره، به عنوان فیلتر به کار برده می شوند.

عموماً از خازن ها در شبکه های صنعتی برای تزریق توان راکتیو و تصحیح ضریب توان استفاده می شود؛ از این رو حفاظت از آن ها ضروری است. هنگام بررسی و طراحی حفاظت خازن ها، باید در نظر داشت که در لحظه اتصال خازن ها به شبکه، جریان هجومی بسیار زیادی از آن ها عبور می کند. میزان این جریان هجومی ممکن است تا 20 برابر جریان نامی برسد؛ از این رو در انتخاب کنتاکتورها یا کلیدهای کمپکت که به همراه چنین خازن هایی استفاده می شوند، جریان هجومی فوق نیز مدنظر قرار می گیرد. مسئله دیگری که باید در نظر گرفته شود وجود هارمونیک ها در ولتاژ تغذیه است که باعث افزایش جریان عبوری از خازن می شود. حفاظت از خازن ها به منظور جلوگیری از گرم شدن، صدمه دیدن، ترکیدن خازن ها و آسیب دیدن کابل ها و متعلقات خازن ها در صورت بروز اشکال در آن ها انجام می شود. اگر حفاظت فیوز مدنظر باشد، باید از فیوزهای HRC با جریان نامی بزرگتر مساوی 1.5 برابر جریان نامی خازن ها استفاده شود. هنگامی که حفاظت توسط رله به خازنی در جریان متوسط اعمال شده باشد، معمولاً استفاده از رله IDMT (Inverse Definite Minimum Time) جریان زیاد با دو المان فازی و یک المان خطای زمین ضروری است. به همراه دو رله فازی، قطعات با حفاظت لحظه ای سریع نیز باید قرار داده شوند.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email