الیکا الکتریک
سبد خرید
محافظ جان ترکیبی 10 آمپر چهار پل 30 میلی آمپر Acti 9 قدرت قطع 6kA اشنایدر الکتریک

محافظ جان ترکیبی سه فاز 10 آمپر اشنایدر 30 میلی آمپر قدرت قطع 6kA

  • رنج جریان:  10A
  • حساسیت:  30mA
  • تعداد پل :  3P+N
  • قدرت قطع: 6kA
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

کلیدهای محافظ جان RCD حفاظتی در برابر اضافه بار انجام نمی دهند. بنابراین ترکیبی از یک کلید مینیاتوری (MCB) و یک RCD در واحدی به نام RCBO ارائه می شود. این کلید عملکرد حفاظتی بهتر و قابل اطمینان تری در برابر اضافه بار، جریان اتصال کوتاه و جریان نشتی (درون یا بیرون سیستم های الکتریکی) انجام می دهد. 

برای انتخاب محافظ جان ترکیبی اشنایدر باید به پارامترهای مهم آن توجه کنید:

جریان نامی محافظ جان ترکیبی اشنایدر

محافظ جان ترکیبی اشنایدر به صورت 2 پل (فاز+نول) و 4 پل (3فاز+نول) در رنج جریان 16، 25، 32 و 40 آمپر در شرکت الیکا الکتریک موجود است.

حساسیت محافظ جان ترکیبی اشنایدر

به دلیل این که محافظ جان ترکیبی اشنایدر در برابر جریان نشتی حفاظت ایجاد می کند، برای آن پارامتر حساسیت تعریف می شود. حساسیت کلید نشتی جریان باید با توجه به مقاومت زمین (جریان نشتی مجاز سیستم) محاسبه شود. اگر در مورد مقاومت زمین شک داشتید می توانید یک محافظ جان ترکیبی 30 میلی آمپر نصب کنید.

تیپ منحنی تریپ محافظ جان ترکیبی اشنایدر

 چون محافظ جان ترکیبی اشنایدر در برابر جریان اتصال کوتاه و اضافه بار، حفاظت ایجاد می کند باید به تیپ منحنی تریپ تعیین شده در کاتالوگ آن دقت کرد. محافظ جان ترکیبی اشنایدر تیپ C در شرکت الیکا الکتریک موجود است. 

محافظ جان ترکیبی تیپ C در کابل هایی که بارهای معمولی را تغذیه می کنند، کاربرد دارد. این کلیدها برای حفاظت از موتورهای کم توان با جریان راه اندازی بالا است. مثلا در ساختمان ها برای حفاظت موتور کولر گازی یا پمپ آب ساختمان استفاده می شود. قسمت مغناطیسی محافظ جان ترکیبی تیپ C در 5 تا 10 برابر جریان نامی، عمل می کند. قدرت قطع نهایی محافظ جان ترکیبی Icn=6000A در ولتاژ 240...220 ولت است.

نوع کلید نشتی جریان

 بسته به نوع بار متصل به مدار، شکل موج های مختلفی توسط جریان نشتی زمین ایجاد می شود. در بیشتر موارد، جریان خطای مورد انتظار از همان فرکانس و شکل موج منبع تغذیه است (یعنی سینوسی 50 هرتز). محافظ جان ترکیبی AC برای تشخیص جریان های باقیمانده کاملا سینوسی در نظر گرفته شده است. کاربرد محافظ جان ترکیبی AC در حفاظت روشنایی، گرمایشی الکتریکی، آبگرمکن برقی و تجهیزات خانگی (مایکروویو و بارهای خانگی کوچک الکتریکی مثل سشوار) است.

اولویت قرارگیری کلید محافظ جان و محافظ جان ترکیبی و کلید مینیاتوری در مدارهای منازل مسکونی، طبق تصویر زیر است. محافظ جان ترکیبی در بالا دست قرار می گیرد و پس از آن اگر کلید محافظ جان داشتیم نصب می کنیم و در نزدیک ترین فاصله به مصرف کننده از کلیدهای مینیاتوری استفاده می کنیم.

  • برای تمامی پریزهای سوکتی با جریان نامی کمتر از 32 آمپر
  • سوئیچ و پریزهای سرویس بهداشتی و محیط های مرطوب (حمام، اتاق لباسشویی و استخرهای شنا)
  • تجهیزات سیار برای استفاده در فضای باز با جریان نامی کمتر از 32 آمپر
  • برای مدار تغذیه روشنایی در منازل شخصی با سیستم های TT و TN
  • مدارهای تغذیه کاروان ها، قایق های تفریحی و نمایشگاه ها

اگر عایق داخل تجهیز برقی خراب شود، بدنه فلزی آن ممکن است در معرض ولتاژ قرار گیرد. برای جلوگیری از این موضوع، باید تمامی تجهیزات برقی با بدنه رسانا به طور صحیح به سیم ارت متصل شوند. در سیستم های ارتینگ TT، یک کلید نشتی جریان برای جلوگیری از برق دار شدن بدنه فلزی تجهیزات برقی لازم است. 

در محیط های مرطوب به دلیل کاهش مقاومت زمین، جریان نشتی افزایش می یابد. این بدان معناست که مدارهای خارج از منزل، که بیشتر در شرایط مرطوب قرار دارند، احتمال تریپ بیشتری دارند. استفاده از RCCB یا RCBO برای محافظت از مدارهای خارج از منزل، تأثیر قطع شدن احتمالی آن مدارها را کاهش می دهد.

هر تجهیز الکترونیکی، جریان نشتی طبیعی کوچکی را القا می کند. در حالی که این جریان ها لزوماً برای بدن انسان خطرناک نیست، جمع آن ها می تواند باعث تریپ کلید نشتی جریان شود. در واقع، این جریان نشتی عمدتاً توسط خازن های فیلتر در منبع تغذیه دستگاه های الکترونیکی ایجاد می شود. بسته به تعداد تجهیزاتی که توسط همان کلید نشتی جریان محافظت می‌شوند، این جریان های نشتی می تواند احتمال تریپ را افزایش دهد و باعث خاموشی مکرر شود.

برای تضمین عملکرد مطلوب، این جریان های نشتی پیوسته نباید از 25 درصد حساسیت تجهیز حفاظتی تجاوز کند. بنابراین توصیه این است که بارهای الکترونیکی تحت یک کلید نشتی جریان را با استفاده از یک RCBO یا چندین RCCB محدود کنید.

استفاده از RCBO به دلیل توانایی آن در آشکارسازی انواع خطا و شناسایی نشتی درونی یا بیرونی سیستم های الکتریکی توصیه می شود. برای نصب RCBO فقط به سیم فاز و نول نیاز است و به اتصال زمین نیاز ندارد. عملکردی قابل‌اطمینان‌ دارد و همچنین حفاظت در مقابل اضافه بار و اتصال کوتاه را فراهم می‌کند.

مشخصات محافظ جان ترکیبی سه فاز 10 آمپر اشنایدر A9D31710

محافظ جان ترکیبی A9D31710 اشنایدر، از افراد و تجهیزات در برابر جریان نشتی مضر و از کابل ها در برابر جریان اضافی محافظت می کند. این کلید محافظ جان ترکیبی، سه پل محافظت شده دارد یعنی روی سه فاز حفاظت ایجاد می کند ولی روی نول هیچ سوئیچینگ و محافظتی گنجانده نشده است. محافظ جان ترکیبی 10 آمپر در فرکانس کاری 50/60 هرتز دارای قدرت قطع 6 کیلو آمپر است. ولتاژ بهره برداری این کلید در بازۀ 415...380 ولت قرار دارد. کلید محافظ جان ترکیبی اشنایدر تحت تکنولوژی قطع یا تریپ ساخته شده و نوع حفاظت آن حرارتی مغناطیسی است. مزیت مهم در کاربرد این کلید، طول عمر آن است که 20 هزار سیکل است و در حدود 10 سال قابلیت استفاده دارد. این قطعه در دمای 60...5- سانتی گراد به صورت مطلوب عمل می کند. از طریق 10 پیچ 9 میلی متری می توان آن را به دیگر مدارها متصل کرد. رنگ کلید سفید است و اهرمی دارد که می توان به صورت دستی، کلید را قطع و وصل نمود. استفاده از RCBO به دلیل توانایی آن در آشکارسازی انواع خطا و شناسایی نشتی درونی یا بیرونی سیستم های الکتریکی توصیه می شود. برای نصب RCBO فقط به سیم فاز و نول نیاز است و به اتصال زمین نیاز ندارد. محصولات اشنایدر الکتریک در بازارهای خارجی و داخلی ایران از نظر کیفیت و قابلیت اطمینان شناخته شده هستند و مورد استقبال صنایع بزرگ قرار گرفته اند. کلید محافظ جان ترکیبی اشنایدر، پیشنهاد شرکت الیکا الکتریک به شما کاربر محترم است.

فنی
سِری ساختActi 9
کد فنیA9D31710
نام اختصاریACTI9
تعداد پلچهار پل
تعداد پل محافظت شده3
تکنولوژی قطعحرارتی- مغناطیسی
جریان نامی پیوسته (آمپر)10 آمپر
حفاظت جریان نشتی زمینیکپارچه
جریان نشتی(آمپر)30mA
ولتاژ کاری415...380 ولت AC 50/60 Hz
پشتیبانی نصبDIN rail
ظرفیت قطعIcn 6000 A at 380...415 V AC 50/60 Hz conforming to EN/IEC 61009-2-1
محدودیت تریپ مغناطیسی10...5 *In
دوام الکتریکی20000 بار
ظرفیت قطع سرویس کلید6000A 100 % x Icn at 380...415 V AC 50/60 Hz conforming to EN/IEC 61009-2-1
دسته بندی اضافه ولتاژIII conforming to IEC 60364
دسته بندی حفاظت نشتی زمیننوع AC
رنج ولتاژ عایق بندی [Ui]440 ولت AC
میزان تحمل ناگهانی ولتاژ4 کیلو ولت
فرکانس شبکه50/60 Hz
نوع کنترلسوئیچ چند وضعیتی
موقعیت نولدر سمت چپ کلید
نشانگر وضعیتروشن، خاموش، تریپ خطا
حالت نصبقابل نصب با گیره
نوع شبکهAC
کد منحنیC
دوام مکانیکی20000 بار
میزان گشتاور2 نیوتون متر
سازگاری الکترومغناطیسی8/20µs impulse withstand, 250 A conforming to EN/IEC 61009-2-1
مدت زمان گارانتی12 ماه
خصوصیات ظاهری
رنگسفید
وزن محصول498 گرم
اتصالات
پیچ اتصال9 میلی متر: بین فاز و نول , 18 میلی متر: بین فاز
نمایشگر حالت اتصالدارد
پیچ اتصال10 پیچ 9 میلی متری
اتصالات - ترمینال هاTunnel type terminal, top or bottom rigid wire(s) 0.75...16 mm² max , Tunnel type terminal, top or bottom flexible wire(s) 0.33...10 mm² max , Tunnel type terminal, top or bottom flexible with ferrule wire(s) 0.33...10 mm² max
محیطی
استاندارد مناطق گرمسیری2conforming to IEC 60068-1
درجه آلودگی3
رطوبت نسبی90 درصد (55 درجه سانتی گراد)
درجه حفاظت بر حسب IPIP40 for modular enclosure conforming to IEC 60529 , IP20 conforming to IEC 60529
میزان دمای مجاز محیط برای نصب60...5- درجه سانتی گراد
میزان دمای مجاز محیط برای نگهداری کالا70...30- درجه سانتی گراد
استانداردها
استانداردهاEN/IEC 61009-2-1
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

امتیاز محافظ جان ترکیبی 10 آمپر سه فاز 30 میلی آمپر قدرت قطع 6kA

امتیاز کاربران:

  

نظرات مشتریان برتر

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

ابعاد محافظ جان ترکیبی سه فاز A9D31710 اشنایدر

                                                                                                                                mmThe product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email