الیکا الکتریک
سبد خرید
سافت استارتر 90 کيلو وات ATS48 راه انداز نرم آلتی استارت 48 اشنایدر الکتریک

سافت استارتر 90 کيلو وات ATS48 سه فاز 170 آمپر اشنایدر

 • کاربرد محصول: پمپ و کاربرد سنگین
 • توان راه اندازی موتور: 
 1. سه فاز - 45kW در 230 ولت 
 2. سه فاز - 90kW در 400 ولت 
 • جریان راه اندازی: 170 آمپر 
 • تجهیزات مورد نیاز: کنتاکتور LC1F185
 • نوع راه اندازی: راه اندازی با کنترل گشتاور
 • ولتاژ تغذیه: 415-230 ولت
 • بایپس داخلی: ندارد
 • تعداد ورودی: 5
 • تعداد خروجی: 2
 • پروتکل ارتباطی: Modbus - پورت RJ45
 • نرم افزار سازگار: SoMove
 • مدل ساخت: همراه با هیت سینک
 • سری ساخت: ATS48
 • انواع حفاظت:
 1. قطع فاز
 2. حفاظت حرارتی موتور و راه انداز
153,000,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

این خطا مربوط به مدار فرمان است. سافت استارتر ATS48 ولتاژ مدار فرمان را با ترمینال‌های CL1-CL2 بررسی می‌کند و این خطا زمانی رخ می‌دهد که ولتاژ کمتر از آستانه تعریف شده برای سافت استارتر باشد.

 • افت ولتاژ کمتر از 40% از 220 ولت در ATS48…Q
 • افت ولتاژ کمتر از 40% از 110 ولت در ATS48…Y

علت‌ احتمالی:

 • ولتاژ روی ترمینال‌های CL1 و CL2 برای بیش از 200 میلی‌ثانیه قطع شود

رفع خطا

 1. مقدار ولتاژ را روی ترمینال‌های CL1-CL2 بررسی کنید.
 2. کیفیت برق را بررسی کنید.

به منوی SUP بروید، پارامتر RNT مدت زمان کارکرد سافت استارتر را از زمان آخرین ریست دستگاه، از 0 تا 999  به ساعت و از 1000 تا 65536 به کیلوساعت نشان داده می‌دهد. مثلاً برای 001، زمان کارکرد دستگاه 1 ساعت و برای 111 زمان کارکرد برابر با 111 ساعت، اما برای 1.11 برابر با 1110 ساعت و برای 11.1 برابر 11100 است. در صورتی که دستگاه بیشتر از 65536 ساعت کار کرده باشد، دوباره ساعت از صفر محاسبه می‌شود. وقتی موتور خاموش نباشد، زمان کارکرد محاسبه می‌شود.

خیر، این سافت استارتر چنین قابلیتی ندارد چون چرخش فاز در ورودی و خروجی یکسان است. برای این کار باید چرخش فاز در ورودی یا خروجی تغییر کند که با کمک کنتاکتور معکوس انجام می‌شود.

سافت استارترهای ATS48 مناسب برای ولتاژ تغذیه سه فاز در رنج بین 208 تا 690 ولت AC و فرکانس 50/60Hz با اختلاف -15% تا +10% می‌باشد.

این خطا مربوط به زمان راه‌اندازی طولانی است. اگر زمان راه‌اندازی از مقدار تنظیم شده tLS بیشتر شود، سافت استارتر متوقف و این خطا نمایش داده می‌شود.

رفع خطا:

 1. در منوی Pro، مقدار پارامتر tLS باید از پارامتر ACC بیشتر باشد.
 2. سافت استارتر و موتور را بررسی کنید که نیاز به سرویس نداشته باشند.
 3. مطمئن شوید که از سافت استارتر مناسبی برای موتور خود استفاده کرده‌اید.
 4. ولتاژ ترمینال های قدرت L1، L2 و L3 را بررسی کنید.
 5. در منوی Set، مقدار ILt را بررسی کنید. اگر مقدار تعریف شده خیلی کم باشد، احتمالاً موتور به شتاب و سرعت کامل نرسد.

کاربرد سافت استارتر

برای درک اهمیت وجود سافت استارتر در صنعت، یک پمپ آب كه آب را از موقعيت پائين به ارتفاع بالاتر هدايت می كند؛ در نظر بگیرید. چون پمپ ناگزير است به سيال (مثلاً آب) انرژی جنبشی وارد کند كه به اختلاف ارتفاع غلبه كند؛ در هنگام توقف، اختلالات زيادی در آن ایجاد مي شود. زمانی که اين پمپ به صورت عادی و بدون استفاده از سافت استارتر متوقف شود، در اين حالت آبی كه در لوله ها وجود دارد و دارای انرژی پتانسيل بالایی است، به طور ناگهانی به طرف پمپ سرازير شده، و پس از برخورد آب به پمپ (كه اصطلاحاً به آن ضربۀ كله قوچی می گويند) باعث ایجاد آسیب به پمپ و لوله ها می شود، و می تواند به سایر تاسیسات ضربه بزند. در این حالت با استفاده از سافت استارتر می توان به صورت توقف تدريجی، پمپ را متوقف کرد و انرژی پتانسيل آب را به تدريج کاهش داد و ضمن جلوگيری از ضربه، نوسانات مكانيكی آن را کنترل کرد. سافت استارتر ها باعث افزایش راندمان، کاهش قابل توجه هزینه ها، شتاب دهی و شتاب گیری نرم و بدون پله، حذف جریان هجومی شدید در لحظه راه اندازی و کاهش تنش الکتریکی و مکانیکی  می شوند. به همین علت، سافت استارتر ها در صنعت کاربرد زیادی دارند. به عنوان مثال: راه اندازی موتور پمپ ها(خلا، گریز از مرکز و...)، کمپرسور ها، فن ها، بلوور ها، اگزوستر ها، میکسر ها و مخلوط کن ها، پودر کننده ها،خرد کننده ها،سنگ شکن ها و ...

مزیت استارت با سافت استارتر
- فشار مکانیکی زیاد در هنگام راه اندازی و توقف محدود می شود.
- گذراهای هیدرولیکی در شتاب و کاهش سرعت در کاربردهای پمپاژ، روش‌های راه‌اندازی الکترونیکی مرسوم از تعدادی محدودیت جریان استفاده می‌کنند یا چندین رمپ ولتاژ را سوئیچ می‌کنند. این اتفاق تنظیم را پیچیده می کند، و هر بار که بار تغییر می کند باید با سافت استارتر اصلاح شود.
- کنترل گشتاور، سافت استارتر راه اندازی بدون تنش مکانیکی و کنترل روان انتقالات هیدرولیک را، با یک رمپ شتاب تکی امکان پذیر می کند.
- انجام تنظیمات سریع و آسان است، هرچند بار که باشد.

مشخصات فنی سافت استارتر اشنایدر ATS48C17Q

 سافت استارتر 90 کيلو وات ATS48  با کد فنی ATS48C17Q، از سافت استارترهای اشنایدر و سه فاز است که با ولتاژ نامی تغذیه از 230 ولت تا 415 ولت AC و حداکثر جریان 170 آمپر کار می کند. این سافت استارتر اشنایدر برای راه اندازی نرم موتورهای آسنکرون ساخته شده است.اگر این نوع سافت استارتر در خط منبع تغذیه موتور وصل شود، برای موتورهای با توان 90 کیلو وات (در 400 ولت) برای کاربردهای استاندارد؛ و 75 کیلو وات (در 400 ولت) برای کاربردهای سنگین مناسب است. اما اگر این سافت استارتر به خروجی های مثلث موتور متصل شود، برای موتورهایی با قدرت تا 132 کیلو وات (در 400 ولت) برای کاربردهای استاندارد و 110 کیلو وات (در 400 ولت) برای کاربردهای سنگین مناسب است. وزن آن 12.4 کیلوگرم و ابعاد آن 200 میلی متر عرض، 340 میلی متر ارتفاع، 265 میلی متر عمق است. سافت استارتر بالا، پورت ارتباطی ModBus با رابط RJ45 هم دارد، تا بتوان آن را از راه دور مونیتور و کنترل کرد.

فنی
کد فنیATS48C17Q
کاربرد محصولراه اندازهای نرم دیجیتال توان متوسط کاربرد ساده
نام اختصاریAltistart 48
تعداد فازسه فاز
نوع ولتاژ380V ... 415
توان موتور(کیلو وات)90KW
جریان نامی پیوسته (آمپر)170A
کاربرد کنترل دورموتورهای آسنکرون
پورت ارتباطیModbus
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP20
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email