کنتاکتور اشنایدر الکتریک 150 آمپر220 ولت AC با فرکانس 50 هرتز

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 150 آمپر220 ولت AC با فرکانس 50 هرتز

کنتاکتور150 آمپر220 ولت AC با فرکانس50 هرتز ، 

LC1F150M5 ، کاتالوگ کالا
 ، 


اطلاعات بيشتر ، 

کنتاکتور

   کنتاکتورها کلیدهای الکترو مغناطیسی هستند که امکان قطع و وصل آنها از راه دور و همچنین به صورت اتوماتیک وجود دارد. امروز موارد استفاده از کنتاکتور ها در تابلو های کنترل ماشین های صنعتی بسیار زیاد است.

   از موارد مهم استفاده از آنها میتوان به راه اندازی موتورهای آسنکرون اشاره کرد. علاوه بر این کنتاکتور ها را می توان برای قطع و وصل کردن مصرف کننده های الکتریکی جریان متناوب یا جریان مستقیم مانند مدارهای دارای خاصیت مغناطیسی، خازن ها، مدارهای روشنایی، و غیره به کار برد. که همان بارهای دارای خاصیت سلفی، خاصیت خازنی و خاصیت مقاومتی هستند.

   جهت اتصال مصرف کننده ای به شبکه، باید از کلید یا کنتاکتوری استفاده نمود که دارای مشخصات مناسبی بوده و کنتاکت های آن، تحمل جریان راه اندازی و جریان دائمی را داشته باشند. همچنین در صورت اتصال کوتاه، جریان لحظهای زیادی که از مدار عبور می کند و یا در هنگام قطع مدار، جرقۀ ایجاد شده صدمه ای به کلید نزند. از این رو جهت انتخاب یک کنتاکتور، نوع بار نیز باید مشخص باشد.

   مزایایی که باعث میشود تا در ماشین های صنعتی از کنتاکتورها به جای کلید های دستی استفاده شود، عبارتند از:

·         امکان قطع و وصل مصرفکننده از چندین محل عملی است.

·         عمر مکانیکی کنتاکتور نسبت به سایر کلیدها خیلی بیشتر است.

·         امکان به کارگیری مدار فرمان خودکار توسط کنتاکتورها مقدور است.

·         کنترل و فرمان از راه دور ماشین توسط کنتاکتور اقتصادی تر و ایمن تر است.

·         حفاظت دستگاهها و تجهیزات کمکی کنتاکتور، مناسب تر، سریع تر و مطمئن تر است.

·         خطرات ناشی از راه افتادن ماشین هایی که در اثر قطع ناگهانی برق شبکه از کار افتاده اند به حداقل می رسد.

 

مشخصات الکتریکی

   توان، ولتاژ، جریان و ضریب قدرت مصرف کننده ای که کنتاکتور میتواند آن را قطع و وصل نماید، به طوری که کنتاکت های آن در اثر قوس الکتریکی صدمه نبیند، بر روی بدنۀ کنتاکتور و یا در کاتالوگ آن نوشته می شود. علاوه بر این، جهت انتخاب یک کلید و کنتاکتور برای موتوری با یک قدرت مشخص و یا به طور کلی هر مصرفکنندۀ دیگر، نوع بار نیز باید مشخص باشد. بدین منظور کلید ها با توجه به نوع باری که در آن مورد استفاده قرار می گیرند، در طبقات مختلفی دستهبندی و استاندارد شده اند. این طبقه بندی با توجه به جریان، ولتاژ، ضریب قدرت یا ثابت زمانی انجام می شود.

 

قابلیت قطع و وصل

   یکی از مزایای کنتاکتور، سرعت قطع و وصل آن است، به طوری که می توان با طراحی مناسب مدار و انتخاب کنتاکتور مناسب، تا 3000 بار در ساعت نیز کنتاکتور را در زیر بار، قطع و وصل نمود. تعداد دفعاتی که میتوان کنتاکتور را قطع و سپس آن را وصل نمود (بدون اینکه جرقۀ ایجاد شده صدمه ای به کنتاکتور وارد نماید) به ازای هر ساعت و برای جریان های مختلف در کاتالوگ مربوط به کنتاکتور داده می شود.

 

کار موقت

   کاری است که در طی آن، کنتاکت های قدرت کنتاکتور برای فواصل زمانی که برای رسیدن یک کنتاکتور به تعادل حرارتی کافی نیست، بسته میماند. زمان های عبور جریان توسط زمان بی باری به میزان کافی از هم فاصله دارند تا دمای کنتاکتور با محیط خنک کنندۀ یکسان شود. مقادیر استاندارد کار موقت در وضعیت بسته بودن کنتاکت ها برابر 3، 10، 30، 60 و 90 دقیقه است.
فنی
کد فنیLC1F150M5
تعداد کنتاکتهای کمکی3NO
ولتاژ کویل220VAC-50HZ
توان 380/400V , kW75
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)250
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)150

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 12
  • مدل کالا: LC1F150M5
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور150 آمپر220 ولت AC با فرکانس 50 هرتز, کنتاکتور اشنایدر الکتریک