حفاظت جان 25 آمپر دو پل اشنایدر الکتریک

حفاظت جان 25 آمپر دو پل حفاظت جان دو پل اشنایدر الکتریک

حفاظت جان 25 آمپر دو پل 30 میلی آمپر 

A9R41225


کاتالوگ کالا


مقاومت الکتریکی بدن انسان

   هر ماده دارای مقاومت الکتریکی است. بدن انسان نیز مقاومت الکتریکی دارد که مقدار آن برای افراد مختلف، متفاوت است. بیشترین مقاومت بدن در برابر عبور جریان الکتریکی به وسیله پوست ایجاد می شود. پوست بدن دارای یک لایه خارجی به ضخامت 0.02 تا 0.05 میلی متر است که عصب ندارد و با این که عایق ضعیفی است تا حدودی در مقابل شوک الکتریکی مقاومت می کند. مقاومت بدن انسان از دست تا دست یا دست تا پا متغیر است و بستگی به سطح تماس بدن و خشک یا مرطوب بودن دستها و پاها دارد.

مقادیر مربوطه حدود 1 تا 10 کیلواهم می باشد. طبق تحقیقات به دست آمده مقاومت بدن انسان در برابر ولتاژ فشار قوی حدود 1000 اهم و در برابر ولتاژهای فشار ضعیف حدود 3000 تا 3500 اهم و در برابر جریان دائم یا مستقیم حدود 4500 اهم است.

   عامل مؤثر خطر برای انسان یا هرموجود زنده، شدت جریان می باشد که البته وجود اختلاف پتانسیل باعث عبور جریان می شود. انسان در شدت جریان حدود 10 میلی آمپر احساس سوزش و در حدود 25 میلی آمپر دچار برق گرفتگی می شود و جریان متناوب بیش از 30 میلی آمپر خطر مرگ دارد.

مقاومت بدن انسان در مقابل برق گرفتگی در جریان دائم (مستقیم) نسبت به جریانت متناوب زیادتر است و حتی عبور جریان تا 83 میلی آمپر جریان مستقیم اثرات مهمی بوجود نخواهد آورد. درضمن بوسیله جریان مستقیم خون الکترولیزه شده و ممکن است سبب مرگ گردد.

   ضمناً اثر مرگبار جریان بستگی به فرکانس نیز دارد. فرکانس 50 هرتز خطرناکترین آنها است و هرچه فرکانس بیشتر بیشتر باشد خطر کمتر خواهد بود.

مقاومت بین اعضای بدن انسان بطور متوسط برابر است با:

دست و دست                                          تقریباً 4000 اهم

دست و پا                                                تقریباً 4500 اهم

پا و پا                                                      تقریباً 6500 اهم

هردو دست و پا                                         تقریباً 1800 اهم

 

نوع جریان

   پوست بدن در مقابل جریان مستقیم مقاومت بهتری نسبت به جریان متناوب دارد، اما به هرحال دو جریان می توانند باعث صدمات بسیار جدی شوند. علت اصلی مرگ بر اثر جریان متناوب به دلیل وجود فرکانس برق است که موجب انقباض ماهیچه ها و فیبریلاسیون قلب و گاه خفگی می شود. البته خطر عمده جریان مستقیم در صورت طولانی شدن برق گرفتگی، سوختگی های شدید و تجزیه خون و نیز مسمومیت است.
فنی
کد فنیA9R41225
نام اختصاریACTI9
جریان نشتی(آمپر)30mA
ظرفیت قطع10 کیلوآمپر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 9
  • مدل کالا: A9R41225
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: حفاظت جان 25 آمپر دو پل, حفاظت جان, محافظ جان, محافظ جان اشنایدر الکتریک