الیکا الکتریک
سبد خرید

کنتاکتور خازنی اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1DFKM7
جریان هجومیجریان هجومی پدیده ای است که هنگام به مدار وصل کردن خازن ها رخ می دهد. امپدانس دیده شده توسط شبکه از خازن در هنگام اتصال خازن به شبکه بسیار کم است. این امر منجر به ایجاد جریان هجومی به بزرگی 50 تا 150 برابر جریان نامی با فرکانس از 3 کیلو هرتز تا 15 کیلو هرتز می شود، همچنین در ترکیب موا..
1,920,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1DGKM7
کنتاکتور خازنی یک نوع کلیدکنترل شونده الکتریکی است که برای کلیدزنی یک مدار قدرت یا کنترل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجزای کنتاکتورهای خازنیکنتاکتورهای خازنی تشکیل شده از یک کنتاکتور معمولی، کنتاکت کمکی مخصوص کنتاکتور خازنی و ۶ تکه سیم با مقاوت بالاتر ازسیم های افشان معمولی هستند. ..
2,900,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1DMKM7
ویژگی های کنتاکتور خازنی اشنایدر الکتریک با کد فنی LC1DMKM7کنتاکتور خازنی اشنایدر الکتریک با کد فنی LC1DMKM7 یک کنتاکتور خازنی سه پل با سه کنتاکت اصلی NO است که ولتاژ تغذیه بوبین آن 220 ولت AC است. هم چنین توان راکتیو این کنتاکتور خازنی اشنایدر، 25 کیلو وار در 440-400 ولت AC است.هم ..
3,600,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1DPK12M7
ویژگی های کنتاکتور خازنی 34 کیلو وار اشنایدرکنتاکتور خازنی اشنایدر الکتریک با کد فنی LC1DPK12MK یک کنتاکتور خازنی سه پل با سه کنتاکت اصلی NO است. این کنتاکتور خازنی به منظور اصلاح ضریب توان در تابلوهای بانک خازنی که نیاز به کنتاکتور حدود 30 KVAR در 440-400 ولت AC دارند، کاربرد دارد.رنج ..
4,000,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1DWK12M7
مشخصات اصلی کنتاکتور خازنی 60 کیلو وار اشنایدر الکتریککنتاکتور خازنی اشنایدر الکتریک با کد فنی LC1DWK12M7 ازسری محصولات TeSys اشنایدر است. از کنتاکتورهای خازنی اشنایدر LC1D.K به منظور اصلاح ضریب توان و سوئیچینگ یا کلیدزنی نرم خازن در بانک های خازنی سه فاز یک یا..
6,520,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1DWK12P7
مشخصات اصلی کنتاکتور خازنی 63 کیلو وار اشنایدر الکتریککنتاکتور خازنی اشنایدر الکتریک با کد فنی LC1DWK12PK از سری محصولات TeSys اشنایدر است. از کنتاکتورهای خازنی اشنایدر LC1D.K به منظور اصلاح ضریب توان و سوئیچینگ یا کلیدزنی نرم خازن در بانک های خازنی س..
نمايش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)
نقد و بررسی

كنتاكتور خازني اشنایدر الکتریک به منظور محدود كردن جريان لحظه ای که از تغذیه هنگام قطع و وصل خازن کشیده می شود مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام اتصال يا قطع خازن از شبكۀ اصلی جريان لحظهاي زيادي از كنتاكت هاي كنتاكتور عبور ميكند كه موجب ايجاد جرقه در كنتاكت ها و آسيب ديدن آنها مي شود برای جلوگیری از این آسیب در مدارها و بانک های خازنی از کنتاکتور خازنی استفاده می شود. 

کنتاکتور خازنی از یک کنتاکتور معمولی به همراه کنتاکت کمکی مخصوص کنتاکتور خازنی و سیم های با مقاومت بالا برای اتصال کنتاکت های کمکی به کنتاکت های اصلی تشکیل شده است. 

سوال های پرتکرار

کنتاکتور خازنی را می توان توسط رگولاتور هوشمند وارد مدار کرد. به طور کلی برای تامین توان راکتیو بارهای سلفی از بانک خازنی استفاده می شود. با اتصال خازن ها به شبکه، جریان هجومی بالایی به آن ها وارد می شود که اثرات مخربی روی خازن و کنتاکتور دارد. رگولاتور هوشمند توانایی اندازه گیری توان راکتیو موردنیاز را دارد. رگولاتور با اندازه گیری توان راکتیو موردنیاز به کنتاکتور خازنی فرمان ورود یا خروج تعدادی از خازن ها را ارسال می کند. به عنوان مثال برای ورود 9 خازن 25kVar به مدار، از 9 کنتاکتور خازنی و یک رگولاتور 8 پله استفاده می شود. برای هر خازن باید یک فیوز جداگانه قرار داده شود و تنها از یک مدار فرمان برای بانک خازنی می توان بهره برد.

کنتاکتور خازنی اشنایدر نوعی از کنتاکتورهای اشنایدر است که در تابلوهای بانک خازنی برای راه اندازی خازن های قدرت استفاده می شود. این نوع کنتاکتور علاوه بر اجزای یک کنتاکتور معمولی مانند بوبین و کنتاکت های اصلی و کنتاکت های کمکی، دارای شش قطعه سیم با مقاومت بالاست. دلیل طراحی سیم های با مقاومت بالا، محدود کردن یا میرا کردن جریان هجومی هنگام شارژ اولیه خازن است. طراحی کنتاکت های کمکی روی کنتاکتور خازنی به صورتی است که از طریق سیم های با مقاومت بالا به کنتاکت های اصلی وصل شده اند. در واقع زمانی که ولتاژ به بوبین کنتاکتور خازنی وارد می شود، کنتاکت های کمکی قبل از کنتاکت های اصلی بسته شده و خازن ها از طریق سیم های با مقاومت بالا شارژ اولیه می شوند. پس از شارژ اولیه خازن ها، کنتاکت های اصلی وارد مدار شده و کنتاکت های کمکی از مدار خارج می شوند. پس از آن، خازن ها توسط کنتاکت های اصلی کنتاکتور تغذیه می شوند.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email