الیکا الکتریک
سبد خرید

پوش باتن اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BA21
شستی ها   برای فرمان قطع و وصل به کنتاکتورها معمولاً از شستی یا همان پوش باتن استفاده می شود. شستی ها کلیدهای لحظه ای هستند با فشار به یک دکمه تیغۀ هادی حرکت کرده و دو کنتاکت را به هم وصل یا از هم جدا می کند. شستی ها معمولاً به رنگ های قرمز، مشکی و سبز در بازار موجود می باشد. شستی قرمز..
226,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BA31
پوش باتن فلزی سبز اشنایدر پوش باتن یا شاسی ها تجهیزاتی برای فرمان دادن به کنتاکتورها هستند. معمولاً این اعمال فرمان توسط اپراتور و به صورت دستی انجام می شود. در بعضی از دستگاه ها از پدال (اعمال فرمان با پا) و حرکت های مکانیکی دستگاه و ماشین (میکروسوئیچ) هم استفاده م..
200,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BA42
 پوش باتن اشنایدر الکتریک سری Harmony XB4   دامنه محصولات اشنایدر الکتریک در تولیدات با نام سری Harmony XB4، شامل پوش باتن های فلزی، سوئیچ ها (سلکتور سوئیچ ها) و چراغ سیگنال ها به همراه ترکیبی از ویژگی هایی هم چون سادگی نصب، انعطاف پذیری و مقاومت، برای پاسخ گویی به اکثر کار..
200,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BA51
شستی فشاري اشنایدر  شستی فشاري وسيله ای کنترلي است که براي باز و بسته کردن کنتاکت ها به صورت دستي استفاده مي شود. شستي (پوش باتن) از سری وسايلي است که به کنتاکتورها فرمان مي دهد؛ و به دو صورت شستي وصل (استارت) و شستي قطع (استوپ) درمدار استفاده می شود. شستي استارت&..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BW3165
    پوش باتن، وسیله ای است با مکانیزم ساده سوئیچی برای کنترل کردن پروسه یک سیستم عملیاتی و یا یک دستگاه به کار می رود.ظاهر و جنس پوش باتن اشنایدرجنس بدنه و قسمت های مختلف پوش باتن غالباً از پلاستیک یا فلز یا باکالیت مقاوم و سخت ساخته می شود. سطح پوش باتن که اصطلاحاً سری پوش باتن ن..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BW3365
شستی استارت (وصل) (Ein - Starter)   برای وصل کردن کنتاکتور از شستی استارت استفاده می شود. همان طور که گفته شد این شستی زمانی که فشار به آن وارد می شود، وصل شده و پس از برطرف شدن فشار مجدداً قطع می شود اما مدار کنتاکتور با استفاده از تیغه کمکی (کنتاکت باز)به حالت وصل باقی می ماند...
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BW3465
 شستی استوپ (قطع) (Stop)   از شستی استوپ از انواع پوش باتن است و برای قطع جریان بوبین کنتاکتور استفاده می شود. این شستی برعکس شستی استارت در حالت عادی بسته است. فقط زمانی که به آن فشار وارد کنیم، قطع می شود و با برداشتن دست از روی آن مجدداً بسته می شود.البته وقتی که کنتاکتور ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BW31M5
پوش باتن فلزی  XB4 پوش باتن فلزی اشنایدر با LED داخلی است. جنس بدنۀ این محصول فلزی با رنگ سری سفید می باشد. میزان فضایی که XB4 بر روی تابلو برق اشغال می کند، 22 میلی متر است. که از طریق ترمینال های پیچی به راحتی قابل نصب و راه اندازی است. نوع عملکرد این پوش باتن به صورت بازگشت فنری است..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: XB4BW31B5
علامت شناسایی استارت - استوپ   به طور کلی برای هر شستی می توانیم از یک شماره دو رقمی استفاده کنیم شمارۀ سمت راست (یکان) تعداد تیغه های بسته یعنی استوپ ها و شمارۀ سمت چپ (دهگان) تعداد تیغه های باز یعنی تعداد استارت ها را مشخص می کند مثلاً شستی استوپ استارت دوبل با شمارۀ 11 و شستی استارت..
نمايش 1 تا 20 از 60 (3 صفحه)
نقد و بررسی

   در مدارهاي داراي كنتاكتور، اغلب براي دادن فرمان لحظه اي شروع به كار و يا قطع و همچنين تغيير حالت مدار از شستي یا پوش باتن استفاده مي شود. با وارد كردن فشار به پوش باتن، تمام كنتاكت ها تغيير وضعيت مي دهند و با حذف فشار وارد شده به پوش باتن، دوباره به حالت اول بر مي گردند. معمولاً از شستي هاي به رنگ قرمز به عنوان قطع كننده و از شستي هاي مشكي يا سبز به عنوان وصل كننده ی مدار استفاده مي شود.

پوش باتن های اشنایدر الکتریک در سه نوع فلزی، پلاستیکی و باکالیت تولید می شوند.جنس سری XB4 از جنس فلز، سری XB5 از جنس پلاستیک و سری XB7 از جنس باکالیت هستند.

انواع پوش باتن های اشنایدر الکتریک عبارتند از:

 • امرجنسی: برای اعمال فرمان‌های اضطراری در تأسیسات الکتریکی از شستی‌ استوپ امرجنسی استفاده می‌شود.
 • استوپ استارت: شستی ها وسایل فرمان هستند که تحریک آن ها با دست و جهت فرمان قطع و وصل مدار انجام مى شود.
 • استوپ استارت دوبل: شستی دوبل از لحاظ کارکرد همانند استوپ استارت است با این تفاوت که هر دو فرمان قطع و وصل در یک شستی قرار دارند.

 طراحی ارگونومیک و با کیفیت محصولات اشنایدر الکتریک در زمینه سیگنال و فرمان همراه با تنوع گوناگون مطابق با انواع نیاز کاربران در صنعت برق از مزایای این قطعات به شمار می روند.

در ضمن از نکات قابل توجه علاقه مندان محیط زیست در مورد محصولات اشنایدر الکتریک این است که این محصولات از دسته محصولات سبز و سازگار با محیط زیست به شمار می آیند.

  ویدیو های مرتبط

   

  سوال های پرتکرار

  پوش باتن یک سوئیچ کنترلی کوچک است که برای قطع یا وصل مدارهای کنترلی استفاده می شود. پوش باتن ها در مدارهای کنترلی اتوماتیک برای کنترل کنتاکتورها، رله ها، استارترها و... کاربرد دارند. اجزای تشکیل دهنده ی پوش باتن شامل بدنه اصلی، کنتاکت ها و دکمه ی عملگر است. به طور معمول یک پوش باتن یک جفت کنتاکت دارد که از یک کنتاکت تکی نرمال باز NO و یک کنتاکت تکی نرمال بسته NC تشکیل می شود. در بعضی پوش باتن ها امکان افزودن کنتاکت های کمکی برای افزایش قابلیت های پوش باتن فراهم شده است. زمانی که یک پوش باتن فشرده می شود، کنتاکت ها تغییر وضعیت می دهند و کنتاکت NC باز و کنتاکت NO بسته می شود. برای ایجاد تمایز بین عملکرد پوش باتن ها و جلوگیری از سردرگم شدن کاربران، سَری پوش باتن ها به رنگ های مختلفی مثل قرمز، سبز، مشکی، زرد، آبی، سفید و... تولید می شوند. هر کدام از پوش باتن های رنگی برای کاربرد خاصی استفاده می شوند مثلاً قرمز برای توقف و سبز برای راه اندازی است.

  پوش باتن ها معمولاً از مواد مقاوم و سخت مانند پلاستیک یا فلز ساخته می شوند. سطح پوش باتن ها باید به گونه ای طراحی شود که کاربر بتواند به راحتی آن را فشار داده و فرمان دهد. شرکت اشنایدر در تولید پوش باتن های فلزی سری Harmony XB4، با طراحی نوآورانه و ارگونومیک، امکان کارکرد آسان با کنترل پنل ها و ماشین آلات را بهبود بخشیده است. طراحی ارگونومیک یک پوش باتن باعث می شود که دکمه ها به راحتی فشرده شوند و بدون خطا عمل کنند. طیف Harmony XB7 اشنایدر قطعاتی از جنس باکالیت هستند که اغلب در واحدهای کنترل و سیگنالینگ استفاده می شوند. پوش باتن های سری Harmony XB5 اشنایدر از جنس پلاستیک بوده و ویژگی خوب این قطعات، نصب سریع و آسان آن ها است. در نصب و راه اندازی پوش باتن ها باید به فاکتورهای محیطی از جمله میزان دمای مناسب برای عملکرد آن توجه کرد. برای پوش باتن های اشنایدر دمای 40- تا 70 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده است.

  The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

  Email