الیکا الکتریک
سبد خرید
محافظ جان 25 آمپر دو پل 30 میلی آمپر ABB

محافظ جان 25 آمپر دو پل 30 میلی آمپر ABB

  • برند: ABB
  • کد فنی: 2CSF202005R1250
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

محافظ جان و نحوه عملکرد آن

   محافظ جان از یک محفظه که در آن یک کلید مغناطیسی و یک مبدل جریان قرار دارد، تشکیل می شود بطوریکه سیم پیچ ثانویه این مبدل، جریان رله مغناطیسی را تأمین می کند. مجموع جریان یک یا سه فاز مربوط به دستگاهی که باید حفاظت شود از میان هسته حلقه ای شکل این مبدل جریان عبور می کند. (به علت اینکه دربار غیر متعادل، از سیم نول نیز جریان عبور می کند بنابراین سیم نیز باید از داخل این حلقه عبور کند)

   در صورتی که در مصرف کننده اتصال بدنه یا برق گرفتگی شخص وجود نداشته باشد، جریان ورودی و خروجی مصرف کننده با یکدیگر برابر و در خلاف جهت یکدیگر است و میدان مغناطیسی ایجاد شده به وسیلۀ هریک از جریان ها نیز در هر لحظه برابر و در نتیجه در سیم پیچ ثانویه نیز هیچ ولتاژی القا نشده و رله مغناطیسی عمل نمی کند.

 ولی در صورت بروز اتصال بدنه در مصرف کننده یا برق گرفتگی شخص، جریانی از زمین به طرف نقطه صفر ترانسفورماتور شبکه عبور می کند در نتیجه جریانی از داخل حلقه به شبکه باز می گردد. هرچه این تفاوت جریان که از هسته عبور می کند، بیشتر باشد، مقدار جریان عبوری از سیم پیچ رله نیز بیشتر خواهد بود. در صورتی که این جریان در حد نامی باشد، رله عمل کرد، و کلید اصلی را قطع می کند.

نکته 1: کلید محافظ جان، ولتاژهای تماس خطرناک را در مدت 20 میلی ثانیه قطع می کند در صورتی که از حفاظت توسط سیم نول یا توسط زمین استفاده شود، مدت زمان زیادی تا عمل قطع طول می کشد.

نکته 2: برخلاف سیستم حفاظتی نول و حفاظت توسط اتصال زمین، حفاظت توسط کلید محافظ جان به جریان نامی کلید مینیاتوری بستگی ندارد.

نکته 3: در صورت بروز اتصال کوتاه یا اضافه بار، محافظ جان عمل نمی کند و تنها در صورت برق گرفتگی و نشتی جریان عمل می کند لذا لازم است قبل از آن از کلیدهای مینیاتوری معمولی استفاده شود.

نکته 4: نصب و سیم کشی کلید محافظ جان ساده بوده و حفاظت توسط آن از انواع دیگر حفاظت ها مقرون به صرفه تر است.

لازم به ذکر است وجود محافظ جان، اجرای سیستم اتصال به زمین و ارت را نفی نمی کند و در هر صورت اجرای ارت الزامی است.

توجه: هر کلید محافظ جان دارای یک شستی تست (Test) است که با آن می توان صحت عمل کلید را آزمایش نمود.

 

فنی
کد فنی2CSF202005R1250
نام اختصاریF202
جریان نامی پیوسته (آمپر)25 آمپر
جریان نشتی(آمپر)30mA
ظرفیت قطع10 کیلوآمپر
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email