کنتاکتور 80 آمپر 220 ولت AC

کنتاکتور 80 آمپر 220 ولت AC کنتاکتور 220 ولت AC سری D

کنتاکتور 80 آمپر 220 ولت AC ، 

LC1D80M7 ، 


کاتالوگ کالا ، 


اطلاعات بيشتر ، 

ساختمان و اصول کار کنتاکتور

   بطور کلی یک کنتاکتور از یک مغناطیس الکتریکی که یک قسمت از هسته آن متحرک بوده و توسط فنری از قسمت ثابت جدا نگه داشته شده و نیز از یک سری کنتاکت عایق شده از یکدیگر که به آن متصل می باشند و با آن حرکت می کنند تشکیل می شود. در قسمت ثابت مغناطیس الکتریکی یک سری کنتاکت دیگر محکم شده است.

   با عبور جریان معینی از سیم پیچ مغناطیس الکتریکی، کنتاکت های متحرک بوسیله نیروی مغناطیس به کنتاکت های ثابت فشرده شده که باعث فشرده یا کشیده شدن یک یا چند فنر می شود. با قطع جریان برق یا کاهش آن از حد معینی، نیروهای فنر باعث جدایی کنتاکت ها از یکدیگر می شود.

   با فرض دانستن اینکه نیروی کششی یک مغناطیس الکتریکی جریان متناوب، با مجذور جریان عبوری از آن متناسب است که در نتیجه با مجذور اندوکسیون مغناطیسی متناسب می باشد. و می دانید که مقدار جریان لحظه ای از رابطه I=Imax×Sin(ωt) محاسبه می شود؛ در نتیجه مقدار نیروی کششی مغناطیسی نیز برابر با F=Fmax×Sin2(ωt) می باشد و تعداد دفعاتی که این نیرو ماکزیمم و صفر می شود، به اندازه دو برابر فرکانس شبکه می باشد. در نتیجه در لحظاتی که مقدار نیروی کششی از نیروی مقاوم فنرهای کنتاکتور بیشتر باشد، هسته کنتاکتور جذب می شود و در لحظاتی که مقدار نیروی مقاوم فنرها کمتر باشد، هسته کنتاکتور آزاد شده و به محل اول خود باز خواهد گشت و بدین ترتیب در هسته متحرک، لرزش و صدا ایجاد خواهد شد.

   نکته: این لرزش و نوسانات را می توان توسط یک حلقه بسته – که در سطح قطب ها جاسازی شده و حدوداً 0.67% سطح هر قطب را می پوشاند – از بین برد. این حلقه همانند سیم پیچ ثانویه ترانسفورماتوری که در حالت اتصال کوتاه است می باشد که از آن جریانی عبور کرده و باعث ایجاد فوران مغناطیسی فرعی در مدار هسته می شود.

   این فوران فرعی با فوران اصلی اختلاف فاز دارد و  هنگامی که نیرویی کششی حاصل از فوران اصلی صفر باشد، نیروی کششی حاصل از فوران فرعی ماکزیمم خواهد بود و همچنین برعکس. و به علت اینکه حاصل جمع این دو نیرو به هسته متحرک اثر می کند، بنابراین نیروی کششی در هر لحظه از نیروی مخالف فنر بیشتر می باشد.


          شماتیک مداری کنتاکتور 80 آمپر اشنایدر

                   
فنی
کد فنیLC1D80M7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
ولتاژ کویل220VAC
توان 380/400V , kW37
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)125
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)80

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1369
  • مدل کالا: LC1D80M7
  • موجودی: در انبار
  • 8,100,000 تومان

برچسب ها: کنتاکتور 80 آمپر 220 ولت AC