الیکا الکتریک
سبد خرید

کنتاکتور اشنایدر سری D بوبین 48VDC

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1D12ED
مشخصات اصلی کنتاکتور سه پل اشنایدر LC1D12EDکنتاکتور اشنایدر با کد فنی LC1D12ED ازسری محصولات TeSys D اشنایدر است که به منظور کنترل موتور استفاده می شود. این کنتاکتور سه پل دارای سه کنتاکت NO است که در جریان 12 آمپر، با ولتاژ کاری 690 ولت AC-3/3e و با توان 5.5 کیلووات در 400 ولت کار میکند. این قط..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1D18ED
مشخصات اصلی کنتاکتور سه پل اشنایدر LC1D18EDکنتاکتور اشنایدر با کد فنی LC1D18ED ازسری محصولات TeSys D اشنایدر است که به منظور کنترل موتور استفاده می شود. این کنتاکتور سه پل دارای سه کنتاکت NO است که در جریان 18 آمپر، با ولتاژ کاری 690 ولت AC-3/3e و با توان 7.5 کیلووات در 400 ولت کار میکند. این قط..
نمايش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)
نقد و بررسی

کنتاکتور اشنایدر برای قطع و وصل مدارالکتریکی، کنترل و فرمان استفاده می شود و به لحاظ جریان دارای دو قسمت مجزا است؛ جریان قسمت بار که جریان تغذیه بار را عبور می دهد؛ و جریان قسمت تحریک کویل که جریان تحریک بوبین کنتاکتور را جهت مغناطیسی شدن تشکیل می دهد. اصولاً جریان بار، وابسته به ولتاژ شبکه و ولتاژ مورد نیاز بار است. اما ولتاژ قسمت تحریک یا بوبین کنتاکتورهای سری D اشنایدر که در زیر آورده شده 48 ولت DC است.

سوال های پرتکرار

کنتاکتورها برای قطع و وصل بار در مدارهای الکتریکی استفاده می‌شوند. آن‌ها قابلیت قطع و وصل جریان‌های در رنج نامی خود را دارند. بوبین کنتاکتور از سری تجهیزات جانبی کنتاکتورها به شمار می رود که از یک قاب پلاستیکی و یک سیم پیچ تشکیل شده است. بوبين کنتاکتور، یکی از اجزای داخلی کنتاکتور است. زمانی که جریان در بوبین توسط مدار فرمان برقرار می شود خاصیت مغناطیسی در آن ایجاد شده و مانند یک آهنربا عمل می کند و قسمت متحرک کنتاکتور را جذب می کند. در این حالت، کنتاکت ها به هم متصل شده و کنتاکتور در حالت وصل قرار می گیرد. برای کنتاکتور LC1D12ED اشنایدر از بوبین LX4D2ED و برای کنتاکتور LC1D18ED از بوبین LX4D2ED استفاده می شود.

کنتاکتورها به لحاظ جریان دارای دو قسمت مجزا هستند؛ جریان قسمت بار که جریان تغذیۀ بار را عبور می دهد؛ و جریان قسمت تحریک کویل که جریان تحریک بوبین کنتاکتور را جهت مغناطیسی شدن آن عبور می دهد. قاعدتاً جریان بار، وابسته به ولتاژ شبکه و ولتاژ مورد نیاز بار است. ولی ولتاژ قسمت تحریک کنتاکتور می تواند 24 ، 48، 110، 220 و 380 ولت از نوع DC یا AC یا حتی مستقیماً از ولتاژ خط باشد. تأمین جریان تحریک بوبین توسط ولتاژهای DC برای کنتاکتورها مناسب تر است و در صورت دسترسی به ولتاژ DC، استفاده از آن برای بوبین کنتاکتور پیشنهاد می شود.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email