الیکا الکتریک
سبد خرید

کنتاکتور اشنایدر سری D بوبین 230VAC

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LC1D09P7
مشخصات اصلی کنتاکتور سه پل اشنایدر LC1D09P7کنتاکتور اشنایدر با کد فنی LC1D09P7 یک کنتاکتور سه پل با سه کنتاکت اصلی NO با جریان نامی9 آمپر است که ولتاژ کنترل مدار یا تغذیه بوبین آن 230 ولت AC است. این کنتاکتور که از کنتاکتورهای سری TeSys D اشنایدر است، قابل بهره برداری در مصارف گروه AC-..
نمايش 1 تا 13 از 13 (1 صفحه)
نقد و بررسی

کنتاکتور اشنایدر یک کلید فرمان الکتریکی است که برای کلیدزنی مدار قدرت استفاده می شود. کنتاکتور اشنایدر الکتریک در دو مدل AC و DC تولید و عرضه می شود. تفاوت این دو کنتاکتور در یک حلقه اتصال کوتاه است؛ در کنتاکتورهای AC برای جلوگیری و رفع لرزش حاصل از فرکانس برق، از یک حلقه اتصال کوتاه بهره گرفته می شود. نیروی کششی بدست آمده از جریان مغناطیسی الکتریکی متناوب، متناسب با مجذور جریان عبوری از آن و در نتیجه متناسب با مجذور القای مغناطیسی است.

از موارد مهم در انتخاب کنتاکتور جریان نامی، میزان و نوع ولتاژ بوبین آن، تعداد و نوع کنتاکت ها، دوام و عمر مکانیکی کنتاکتور و ... است. یکی از مزیت های کنتاکتور اشنایدر، قابلیت قطع و وصل کنتاکت ها به دفعات و به میزان 15 Mcyclesاست، که این میزان نشان از دوام بالای مکانیکی در این کنتاکتورهاست.

 

سوال های پرتکرار

برای سیستم هایی که نیاز به سرعت بالای قطع و وصل دارند، نمی توان از کنتاکتور استفاده نمود. زیرا کنتاکتور یک قطعه کاملاً مکانیکی است و به جای آن می توان از سیستم تریستور یا کنتاکتور الکتریکال یا حالت جامد بهره برد. چنین مداراتی تنها با قطع و وصل الکتریکی کار می کنند. برای نمونه از درایوهای اشنایدر الکتریک می توان نام برد که سرعت قطع و وصل بسیار زیادی دارند و می توانند موتورها را در سرعت های متفاوتی راه اندازی کرده و یا از حرکت باز دارند.

برای کنتاکتور های اشنایدر، طبقه بندی AC-1 و AC-3 و AC-4 انجام گرفته است. AC-1 برای مدارات روشنایی و بار اهمی (بار غیر اندکتیو یا با اندکتیویته ضعیف مثل گرمگن برقی با ضریب توان حدود 0.95) به کار می رود. AC-3 برای راه اندازی موتور آسنکرون روتور قفسه ای (تحمل جریان راه اندازی 5 تا 7 برابر جریان نامی) استفاده می شود. هنگام قطع، جریان نامی از تیغه های کنتاکتور عبور می کند. AC-4 مخصوص مدارات فرمان، سیستم های با قطع و وصل زیاد در فواصل زمانی اندک، راه اندازی موتور آسنکرون روتور قفسه ای، به کار بردن ترمز جریان مخالف و تغییر جهت گردش الکترو موتور روتور قفسه ای در نظر گرفته می شود.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email