الیکا الکتریک
سبد خرید

کلید اتوماتیک چهار پل اشنایدر الکتریک سری NSX100

نمايش 1 تا 20 از 27 (2 صفحه)
نقد و بررسی

کلید اتوماتیک اشنایدر الکتریک یا کلید اتوماتیک کمپکت  یک تجهیز حفاظتی است که جریان ناشی از اضافه بار یا اتصال کوتاه را تشخیص داده و مدار الکتریکی را قطع می کند.

کلید اتوماتیک چهار پل اشنایدر سری NSX100 رنج جریان 16 آمپر تا 100 آمپر را پشتیبانی می کند. این نمونه کلیدها از نوع حفاظت حرارتی- مغناطیسی استفاده می کنند که با نام تجاری TMD مشخص می شوند. حفاظت مغناطیسی آن ها ثابت بوده و تنها حفاظت حرارتی آن ها بین 0.7 تا 1 برابر جریان نامی کلید قابل تنظیم است. این کلید را می توان از راه دور با استفاده از رله شنت تریپ و مکانیزم موتوری قطع و وصل کرد و به صورت کشویی و ثابت قابل نصب است. 

سوال های پرتکرار

سری NSX100 یکی از کلیدهای اتوماتیک اشنایدر الکتریک است. این کمپکت جریان نامی برابر با 16، 25، 32، 40، 50، 63، 80 و 100 آمپر دارد که در 3 قدرت قطع 25 کیلو آمپر (رنگ زرد روی پلاک - B)، 50 کیلو آمپر (رنگ خاکستری روی پلاک - N) و 70 کیلو آمپر (رنگ صورتی روی پلاک - H) موجود است. این کلید از واحد تریپ حرارتی مغناطیسی برای محافظت از تجهیزات در برابر دو عامل مهم خطا یعنی اتصال کوتاه و اضافه بار استفاده می کند. حفاظت حرارتی با استفاده از پیچ Ir قابل تنظیم است اما حفاظت مغناطیسی Im را نمی توان تغییر داد. مقدار زمان تاخیر حفاظت حرارتی یا tr نیز مقدار ثابتی دارد.

واحد تریپ حرارتی مغناطیسی از جمله انواع واحدهای تریپ در کلید کمپکت اشنایدر است. این واحد TM-D از دو بخش حساس به حرارت و حساس به جریان تشکیل شده است. بخش حساس به حرارت یا بی متال، با عبور جریان گرم می شود. اگر جریان عبوری از جریان نامی بیش تر شود، بی متال داغ شده و بعد از مدت مشخصی خم می شود. بی متال خم شده به میله ی تریپ برخورد کرده و برق را قطع می کند. بخش حساس به جریان نیز یک سیم پیچ مغناطیسی دارد که در شرایط اتصال کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. با عبور جریان زیاد اتصال کوتاه، میدان مغناطیسی بزرگی در سیم پیچ القا می شود که می تواند هسته ی متحرک را به سمت میله تریپ حرکت داده و سبب قطع برق شود. در حفاظت حرارتی مغناطیسی کلیدهای کمپکت سری NSX100، حفاظت حرارتی قابل تنظیم و حفاظت مغناطیسی غیر قابل تنظیم است.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email