کلید مينياتوری دو پل 40 آمپر روشنایی اشنایدر الکتریک

کلید مينياتوری دو پل 40 آمپر روشنایی اشنایدر الکتریک

کلید مينياتوری دو پل 40 آمپر روشنایی

24081 طیف وسیعی از کلیدهای مینیاتوری اشنایدر الکتریک در ایران تولید و مونتاژ می گردند. ازجملۀ این محصولات، انواع کلیدهای مینیاتور تیپ B دو پل در رنج جریانی 6 تا 32 آمپر است. این کلیدها از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و در ساخت دستگاه های صنعتی حساس نظیر تجهیزات پزشکی و بیمارستانی ‌استفاده می گردند. کلید مينياتوری دو پل 16 آمپر تیپ B یکی از انواع این محصولات به شمار می آید که در ولتاژهای 230 تا 400 ولت می توان از آن استفاده نمود. حداکثر میزان تحمل شدت‌ جریان عبوری از این کلید 16 آمپر است و در صورت عبور جریان بالاتر از این میزان مدار الکتریکی به‌صورت خودکار قطع می شود. در واقع این نمونه کلید مینیاتوری که به نوع تندکار هم شناخته می شود مدارهای الکتریکی را در برابر جریان غیر مجاز محافظت می‌کند. کلیدهای مینیاتوری روی ریل‌های مخصوص نصب می شوند این نمونه ریل‌ها پهنای 35 میلی‌متر دارند.

قسمت های زیر ساختمان داخلی کلید های مینیاتوری را تشکیل می دهند:

پوسته:

        کلیۀ قسمت های کلید مینیاتوری در داخل محفظه ای قرار می گیرد که باید از مواد عایق با حداقل ولتاژ 2500 ولت و غیر قابل اشتعال با مقاومت حرارتی نزدیک 1000 درجه سانتی گراد باشد. مواد عایق به طور معمول از باکالیت، ملامین یا نوع خاصی از پلی آمید الیافدار ساخته می شوند. بدنۀ کلیدهای مینیاتوری در نوع غیر استاندارد از مواد پلاستیکی ساده و یا آسیابی تهیه می شود که مقاومت مناسب در مقابل حرارت ناشی از عبور جریان و جرقه ناشی از قطع و وصل را ندارد و عمدتاً دارای بوی خاصی هستند که می توان آن را از انواع دیگر تفکیک داد. لازم به ذکر است استفاده از کلیدهای مینیاتوری غیر استاندار در ساختمان ها یا تجهیزات الکتریکی بسیار خطر ناک بوده و در برخی موارد موجب آتش سوزی می شود. لذا در هنگام خرید کلید مینیاتوری از گارانتی و دارا بودن تائیدیه های فنی مطمئن شوید.

     مگنت:

       یکی از اجزای داخلی کلید مینیاتوری که از سیم پیچ مسی، هسته مرکزی ثابت و متحرک از جنس مواد فرومغناطیس، فنر، اتصالات و ... تشکیل شده است مگنت می باشد. مگنت جریان هایی تا چند برابر جریان نامی کلید با توجه به تیپ کلید که روشنایی یا موتوری یا موتوری سخت باشد (3 تا 14 برابر جریان نامی) را تحمل می کند و باعث قطع فوری و لحظه ای کلید می گردد. در کلیدهای مینیاتوری استاندارد برای هر جریان نامی، مگنت خاص خود را انتخاب می کنند.

بی متال:

   یکی دیگر از اجزای داخلی کلیدهای مینیاتوری، بی متال یا رله اضافه بار است که در زمان تولید کلید مینیاتوری بوسیلۀ یک پیچ، جریان نامی دقیق کلید تنظیم و توسط کارخانه لاک می شود. این رله کار قطع مدار را در برابر اضافه بار بر عهده دارد.

       :جرقه گیر

   این قسمت از صفحات فلزی موازی هم تشکیل شده است که توسط لایه های عایق از هم جدا شده اند و در زمان قطع با تقسیم جرقه به جرقه های کو چک، از ایجاد جرقه های خطرناک و پر صدا و گرمای زیاد جلوگیری می کنند. معمولاً در کلیدهای بی کیفیت و ارزان قیمت، این قطعه وجود ندارد که شاید ساده ترین یا ابتدایی ترین راه شناسایی این موضوع، وزن کم کلید باشد.فنی
سِری ساختC60
کد فنی24081
نام اختصاریC60N
کاربرد مداریتوزیع
رنج جریان نامی [In]40 آمپر
تعداد پلدو پل
تعداد پل محافظت شده2 عدد
نوع ولتاژAC
میزان تحمل ناگهانی ولتاژ [Uimp]6kV conforming to IEC 60947-2
تکنولوژی قطعحرارتی - مغناطیسی
کاربرد محصول مخصوص سیستم روشنایی B curve
پشتیبانی نصب35mm symmetrical DIN rail
محدودیت تریپ مغناطیسی10…5 * ln
ظرفیت قطعIcn 6 kA at 400 V AC conforming to IEC 60898 Icu 10 kA at 400...415 V AC conforming to IEC 60947-2
رنج ظرفیت قطع سرویس [Ics]Ics 6 kA 400 V AC conforming to IEC 60898 Ics 7.5 kA 400...415 V AC conforming to IEC 60947-2 Ics 15 kA 230...240 V AC conforming to IEC 60947-2
رنج ولتاژ عایق بندی [Ui]500V AC conforming to IEC 60947-2
نمایش دهنده حالت اتصالدارد
نوع کنترلعملکرد دستی
نشانگر وضعیتنشانگر قطع
حالت نصبثابت
رنج ولتاژ کاری [Ue]440 ولت AC
کد منحنیB
دوام مکانیکی20000 بار
میزان گشتاور2 نیوتن متر
مدت زمان گارانتی12 ماه
خصوصیات ظاهری
وزن محصول0.24 کیلوگرم
اتصالات
پیچ اتصال4 عدد
اتصالات - ترمینال هاTunnel type terminals 16 mm² flexible Tunnel type terminals 25 mm² rigid

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 69
  • مدل کالا: 24081
  • موجودی: در انبار
  • 87,000 تومان

برچسب ها: کلید مينياتوری دو پل 40 آمپر روشنایی, کلید مينياتوری, فیوز مینیاتوری