الیکا الکتریک
سبد خرید

کلید اتوماتیک چهار پل اشنایدر الکتریک سری NSX160

نمايش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)
نقد و بررسی

کلید اتوماتیک اشنایدر الکتریک برای حفاظت، قطع و وصل مدار الکتریکی استفاده می شود که بخش حفاظتی آن در دو نوع حرارتی-مغناطیسی و الکترونیکی (میکرولوژیک) طراحی و تولید شده است. کلید اتوماتیک چهار پل در مواردی استفاده می شود که قطع نول هم مهم است. در ضمن این نوع کلید می تواند علاوه بر حفاظت سه پل، حفاظت از پل چهارم یا نول را هم نظارت کند. توسط این کلید می توان حفاظت نشتی زمین را همراه با رله ارت فالت و ترانس CT ایجاد نمود. کلید اتوماتیک چهار پل اشنایدر الکتریک سری NSX160 رنج 125 آمپر تا 160 آمپر را پشتیبانی می کند و با قدرت قطع 25، 36، 50 و 70 کیلو آمپر تولید می شود. 

 

سوال های پرتکرار

کاربرد کلید کمپکت اشنایدر الکتریک در حفاظت از موتورها، حفاظت از ژنراتورها، سیستم های توزیع، صنایع نفت و گاز، صنایع دریایی، حفاظت از بانک های خازنی و ... است. یکی از سری های کلید اتوماتیک اشنایدر، NSX160 است. NSX160 جریان نامی برابر با 125 و 160 آمپر دارد و در 3 قدرت قطع 25 کیلو آمپر (B رنگ زرد روی پلاک)، 50 کیلو آمپر (N رنگ خاکستری روی پلاک) و 70 کیلو آمپر (H رنگ صورتی روی پلاک) به بازار عرضه می شوند. واحد تریپ در این کمپکت، حرارتی مغناطیسی یا TM-D است و با استفاده از آن از تجهیزات الکتریکی در برابر دو خطای مهم اضافه بار و اتصال کوتاه محافظت می کند. در حفاظت حرارتی مغناطیسی NSX160 هر دو حفاظت حرارتی و حفاظت مغناطیسی از طریق پنل تعبیه شده بر روی کلید قابل تنظیم هستند.

از جمله واحدهای تریپ در کلید اتوماتیک NSX160 اشنایدر، واحد تریپ حرارتی – مغناطیسی یا TM-D است. این واحد تریپ به دو بخش حفاظت حرارتی و حفاظت مغناطیسی تقسیم می شود. حفاظت حرارتی، یک بخش حساس به حرارت یا بی متال دارد که با عبور جریان، گرم می شود. اگر جریان اضافی تر از مقدار نامی از کلید عبور کند، بی متال داغ شده و بعد از یک زمان مشخصی خم می شود، سپس بی متال به میله ی تریپ برخورد می کند و سبب قطع برق می شود. مقدار حفاظت حرارتی با استفاده از پیچ Ir بر روی کلید اتوماتیک قابل تنظیم است. حفاظت مغناطیسی، یک بخش حساس به جریان یا سیم پیچ مغناطیسی دارد که با عبور جریان، میدان مغناطیسی تولید می کند. اگر جریان بزرگ ناشی از اتصال کوتاه از این سیم پیچ عبور کند، میدان مغناطیسی بزرگی تولید می شود که می تواند هسته ی سیم پیچ را حرکت دهد. هسته در مسیر حرکت خود به میله ی تریپ برخورد کرده و برق را قطع می کند.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email