الیکا الکتریک
سبد خرید

کلید اتوماتیک چهار پل اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LV431120
نکات فنی کلیدهای کمپکت اشنایدردر این مبحث توضیحات مختصری در رابطه با مسائل فنی کلیدهای کمپکت ارائه می دهیم.نحوه باز کردن پیچ های واحد حفاظتی کلید کمپکت اشنایدر                                   ..
8,800,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 49 (3 صفحه)
نقد و بررسی

کلید اتوماتیک به صورت خودکار در مواقع اضافه بار یا اتصال کوتاه مدار را قطع می کند. رنج جریان کلید اتوماتیک چهار پل اشنایدر الکتریک 16 آمپر تا 1200 آمپر است که در قدرت قطع های 25، 36، 50 و 70 کیلو آمپر در دسترس هستند.

برای کاربردهایی که به منظور قطع بار نیاز به قطع نول باشد از کلید اتوماتیک 4 پل استفاده می شود. البته باید توجه داشت که در هنگام وصل، نول باید قبل از فازها وصل شود و در هنگام قطع بعد از قطع فازها، نول قطع شود.

یکی از کاربردهای کلیدهای اتوماتیک کمپکت 4 پل به منظور سوئیچینگ مصرف کنندگان غیرخطی است که در این مواقع باید توجه ویژه ای به جریان نول داشت. کاربرد دیگر در مواردی مانند سوئیچینگ سیستم های تغذیه (به عنوان مثال برای منابع تغذیه در حالت آماده به کار)، که نیاز به تفکیک کامل دو سیستم دارند، است.

استفاده از کلید MCCB چهار پل به سیستم توزیع و ارتینگ (TT ،IT ،TN-S ،TN-C) بستگی دارد. به طور مثال در صورتی که سیستم نوع TN-C باشد، نمی توان از پل چهارم برای قطع PEN استفاده کرد زیرا سیم PEN باید پیوسته وصل باشد و قطع آن جایز نیست.

کلیدهای اتوماتیک کمپکت اشنایدر الکتریک در انواع (4P-4D) و (4P-3D) طراحی و تولید می شود.

تفاوت کلیدهای 4 پل اتوماتیک کمپکت اشنایدر در انواع حفاظت (4P-4D) و (4P-3D):

کلید اتوماتیک کمپکت اشنایدر نوع (4P-3D): کلید 4 پل که حفاظت روی سه پل آن اعمال می شود.

کلید اتوماتیک کمپکت اشنایدر نوع (4P-4D): کلید 4 پل که حفاظت روی هر 4 پل آن اعمال می شود.

سوال های پرتکرار

کلید اتوماتیک چهار پل به دو دسته ی NSX و NS تقسیم می شود. در دسته ی NSX جریان نامی را می توان از 16 تا 630 آمپر و دسته ی NS را از 630 تا 1600 آمپر تنظیم کرد. قدرت قطع کلیدهای اتوماتیک NSX برابر با 25 کیلو آمپر (رنگ زرد روی پلاک)، 36 کیلو آمپر (رنگ قرمز روی پلاک)، 50 کیلو آمپر (رنگ خاکستری روی پلاک) و 70 کیلو آمپر (رنگ صورتی روی پلاک) و قدرت قطع کلید اتوماتیک NS برابر با 50 کیلو آمپر و 70 کیلو آمپر است. کلید کمپکت NSX به 5 گروه دسته بندی می شود؛ NSX100 با جریان نامی 16 تا 100 آمپر، NSX160 با جریان نامی 125 تا 160 آمپر، NSX250 با جریان نامی 160 تا 250 آمپر، NSX400 با جریان نامی 400 آمپر و NSX630 با جریان نامی 630 آمپر.

اگر خطایی مانند اتصال کوتاه و اضافه بار در سیستم های الکتریکی رخ دهد، جریان هجومی وارد تجهیزات می شود که می تواند آسیب های سنگینی به آن ها وارد کند. می توان با نصب کلید اتوماتیک در بالا دست این تجهیزات مانع از انتشار خطا در سیستم شد و از تجهیزات محافظت کرد. کلیدهای اتوماتیک چهار پل، دو نوع واحد تریپ حرارتی مغناطیسی و الکترونیکی (میکرولوژیک) برای محافظت از تجهیزات الکتریکی در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار دارند. در واحد TM-D یا حرارتی مغناطیسی، حفاظت حرارتی یا بی متال قابل تنظیم است اما حفاظت مغناطیسی را نمی توان تغییر داد. در واحد الکترونیکی نیز متناسب با نوع میکرولوژیک می توان حفاظت طولانی مدت و تاخیر آن، حفاظت کوتاه مدت و تاخیر آن و حفاظت آنی را تنظیم کرد.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email