الیکا الکتریک
سبد خرید

کليد اتوماتيک فیکس اشنایدر الکتریک سه پل 200 آمپر

کليد اتوماتيک فیکس اشنایدر الکتریک سه پل 200 آمپر
کليد اتوماتيک فیکس اشنایدر الکتریک سه پل 200 آمپر
 • رنج جریان: 200A
 • قدرت قطع: 36kA در 380VAC
 • نوع کلید: غیر قابل تنظیم
 • سری ساخت: EZC250H
 • تعداد پل: 3P
 • تعداد پل حفاظت شده: 3d
 • نوع تغذیه: AC/DC
 • واحد تریپ: TM-D
ضمانت اصل بودن کالا
ایجاد و باز کردن پاپ آپ های سفارشی از هر لینک یا بلوک.
تحویل سریع
ایجاد و باز کردن پاپ آپ های سفارشی از هر لینک یا بلوک.
پشتیبانی فنی
ایجادکننده صفحه در Journal 3 اجازه می دهد تا هر طرح چیدمانی را شبیه سازی کنید.
7 روز ضمانت بازگشت کالا
Journal 3 همراه با بهترین ماژول های چند منظوره که در حال حاضر ساخته شده اند.
گارانتی یکساله
Journal بهترین امتیاز از بیش از 2000 نظر است.

سوال های پرتکرار

پلاک زیر نمونه ای از پلاک کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر است.

1. Ui: ولتاژ عایق بندی شده 

2. 50/60Hz: فرکانس کاری

3. IEC 60947-2استاندارد رعایت شده

4. Ue: این نماد ولتاژ عملکرد یا ولتاژ بهره برداری است. سطح این ولتاژ در شبکه فشار ضعیف ایران ۴۰۰ ولت است.

5. NEMA.AB1استاندارد رعایت شده

6. Ics: ظرفیت قطع سرویس کلید در واقع جريان اتصال كوتاهي است كه كليد به دفعات قادر به قطع آن است بدون آنكه آسيبي ببيند. این جریان ضعیف تر از Icu است.

7. Icu: ظرفیت قطع نهایی کلید در واقع جريان اتصال كوتاهي است كه كليد تنها يك بار بدون اينكه آسيبي ببيند قادر به قطع آن است و بعد از سه دقیقه مجددا می‌تواند وصل شود.

8. JIS C8201-2-1استاندارد رعایت شده

9.  : نماد مداری Circuit breaker که در نقشه های تابلو برق قابل شناسایی و پیگیری است.

10. Cat.A: منظور از این نماد Category A است که طبق استاندارد IEC60947-2  نشان دهنده‌ی دسته بهره وری می باشد. در این دسته برای قطع جریان هیچ تاخیری وجود ندارد و خیلی سریع جریان قطع می شود.

11. Uimp: مقدار ولتاژ ضربه‌ای است که می‌تواند تا چند برابر ولتاژ نامی باشد.

رنج جریان کلیدهای اتوماتیک فیکس 15، 20، 25، 32،30، 40، 50، 60، 75، 80، 100، 125، 160، 175، 200، 225، 250، 400 و 600 آمپر است. در واقع EZC100 از 15 تا 100 آمپر، EZC250 از 125 تا 250 آمپر و EZC400/600 نیز 400 و 600 آمپر را پوشش می دهند.

قدرت قطع به عنوان یکی از پارامترهای وابسته به ولتاژ و بسیار مهم کلید اتوماتیک اشنایدر نشان می دهد که کلید در زمان اتصال کوتاه تا چه جریانی را می تواند تحمل کند.

قدرت قطع کلیدهای اتوماتیک فیکس اشنایدر برای رنج جریان 15 تا 100 آمپر، 30 کیلو آمپر در 380VAC است، در رنج جریان 125 تا 250 آمپر دارای قدرت قطع 36 کیلو آمپر در 380VAC و در رنج جریان 400 و 600 آمپر دارای قدرت قطع 50 کیلو آمپر است.

کلید اتوماتیک غیرقابل تنظیم با استفاده از واحد TMD (حرارتی - مغناطیسی) از مدار الکتریکی در برابر خطاهای اضافه بار و اتصال کوتاه محافظت می کند. حفاظت حرارتی با استفاده از یک بی متال در کلید انجام می شود که جریان اضافه بار را تشخیص می دهد. در صورتی که در مدار اتصال کوتاه رخ دهد سیم پیچ مغناطیسی در کلید عمل می کند و سریعا جریان قطع می شود.

کلید اتوماتیک اشنایدر در مقایسه با سایر برندهای موجود در بازار، کیفیت بسیار بالاتری دارد و خرابی در آن ها دیده نمی شود. با توجه به اینکه تمام رنج جریان های کلید اتوماتیک اشنایدر و لوازم جانبی آن در بازار با قیمت مناسب موجود است، ما به متخصصین فعال در ایران، برند اشنایدر الکتریک را توصیه می کنیم.

کلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم اشنایدر EasyPact سری EZC100 طیف کاملی از لوازم جانبی دارد، که می تواند در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد و کار را برای کاربر آسان کند. در شکل زیر این لوازم جانبی قابل مشاهده است.

 

از میان قطعات جانبی، قطعات رله شنت تریپ (Shunt trip)، رله آندر ولتاژ (Undervoltage release)، کنتاکت کمکی (Auxiliary switch)، کنتاکت خطا (Alarm switch)، دسته گردان مستقیم (Direct rotary handle) و دسته ی گردان با میله ی واسط (Extended rotary handle) بیشترین کاربرد را دارند.

معرفی و نحوه نصب رله شنت تریپ و آندر ولتاژ

رله شنت تریپ و آندر ولتاژ تجهیزاتی هستند که با نصب آن ها در محفظه کلید، می توان از راه دور به کلید فرمان قطع داد و آن را کنترل کرد، برای مثال رله شنت را می توان با بی متال سری کرد، بنابراین زمانی که بی متال به هر دلیلی قطع کرد رله شنت کلید اتوماتیک را قطع می کند تا جریان برق به طور کل قطع شود. برای مثال دیگر می توان ترموستات داخل تابلو را با رله سری کرد تا زمانی که دمای داخل تابلو بالا رفت ترموستات به رله فرمان قطع دهد و برق اصلی قطع شود. 

آندر ولتاژ یک رله اتوماتیک متصل به مدار اصلی است و با مشاهده افت ولتاژ، فرمان قطع صادر می کند. رله آندر ولتاژ برعکس رله شنت تریپ، باید همواره تحت ولتاژ باشد.

محل نصب این دو رله بر روی تمام سری های کلید اتوماتیک فیکس در شکل های زیر نشان داده شده است. (رله شنت تریپ (Shunt trip) را با SHT و رله آندر ولتاژ (Undervoltage release) را UVR نمایش می دهند.)

هر دو کنتاکت برای مشخص شدن وضعیت کلید اتوماتیک استفاده می شود.

محل نصب کنتاکت کمکی و کنتاکت خطا در کلید اتوماتیک فیکس

محل نصب این کنتاکت ها بر روی تمام سری های کلید اتوماتیک فیکس در شکل های زیر نشان داده شده است. (کنتاکت خطا (Alarm switch) را با AL، کنتاکت کمکی (Auxiliary switch) را با AX و کنتاکت کمکی- خطا (Auxiliary/Alarm switch) را با AXAL نشان می دهند )

 

 

کاربرد دسته گردان در کلید اتوماتیک غیرقابل تنظیم

دسته گردان برای کنترل بهتر و ایمن تر و همچنین کنترل کلید از روی درب تابلو برق به کار می رود که به دو صورت اتصال مستقیم و اتصال از طریق شفت روی کلید اتوماتیک وجود دارد.

دسته گردان مستقیم برای هر دو سری کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر در شکل های زیر قابل مشاهده است.

این نوع دسته گردان برای تابلوهای مرکز کنترل موتور مناسب هستند که درجه حفاظت آن ها IP40 یا IP54 وIK07 است.

علاوه بر این دسته گردان مستقیم برای عایق بندی مناسب است و سه موقعیت O (OFF) ، I (ON) و tripped دارد و می توان مانند شکل زیر در حالت خاموش با یک تا سه قفل کلید اتوماتیک را قفل کرد. هنگامی که کلید اتوماتیک فیکس روشن است، باز شدن درب غیرفعال می شود و در صورت باز بودن درب، بسته شدن کلید اتوماتیک فیکس غیرفعال می شود.

دسته گردان با میله بلند در دو سری کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر در شکل های زیر نمایش داده شده است.

درجه حفاظت این نوع دسته گردان مطابق شکل زیر IP40 یا IP54 و IK08 است و برای ایزولاسیون مناسب می باشد.

دسته گردان با میله دارای سه موقعیتO (OFF) ، I (ON) و tripped می باشد و قابلیت قفل کردن قطع کننده مدار در حالت خاموشی با یک تا سه قفل را دارد و همچنین هنگامی که قطع کننده مدار روشن است، باز شدن درب غیرفعال می شود. این دسته گردان شامل یک اهرم در جلوی کلید اتوماتیک و یک شفت است.

برای تعیین زمان تریپ با استفاده از منحنی های زمان/جریان، از مقادیر Ir مربوط به تنظیم حرارتی دستگاه، مانند شکل های زیر استفاده کنید.

 

 

مدار تغذیه موتور ممکن است شامل یک تا چهار تابلو برق یا دستگاه کنترل کننده باشد، که یک یا چندین کار انجام می دهند. برای داشتن بهترین عملکرد موتور اگر از تعدادی دستگاه استفاده می کنید، بهتر است تمام آن ها هماهنگ باشند.

عوامل مهم در نگهداری موتور:

 • نوع کاربرد (نوع موتور که راه اندازی و کنترل می شود، فرکانس استارت و ... )
 • میزان تداوم سرویسی که به طور مرتب توسط بار بر موتور تحمیل می شود.
 • عملکرد مطابق با استانداردها برای تضمین عمر بیشتر موتور و کارکرد بهتر
 • حفاظت از اتصال کوتاه
 • جلوگیری از اضافه بار موتور
 • کنترل
 • عایق بندی

دستورالعمل های حفاظتی

 • عمل قطع: قبل از عملیات تعمیر و نگهداری، مدار موتور را جدا کنید.
 • حفاظت اتصال کوتاه: استارت و کابل ها را در برابر جریان های اضافی محافظت کنید.
 • کنترل: در صورت امکان موتور را با استفاده از تجهیزاتی مثل سافت استارتر، درایو یا روش ستاره مثلث راه اندازی کنید و به تدریج سرعت و شتاب موتور را افزایش دهید و سرعت موتور را کنترل کنید.
 • حفاظت اضافه بار (Overload): از استارت و کابل ها در برابر جریان کم محافظت کنید ( رله های حرارتی در برابر این نوع خطا محافظت می کنند).
 • حفاظت های تکمیلی:
 1. حفاظت محدود کننده خطا (هنگامی که موتور در حال حرکت است)
 2. حفاظت جلوگیری کننده از خطای عایق بندی موتور هنگامی که خاموش است.
 • اضافه بارها: اضافه بار می تواند در موارد زیر ایجاد شود:
 1. یک خطای الکتریکی، برای مثال در مورد مسائل اصلی (دو فاز شدن، تلرانس ولتاژ خروجی و غیره) 
 2. یک خطای مکانیکی، برای مثال گشتاور زیاد مربوط به مصرف بالای غیرطبیعی که به واسطه آسیب موتور یا خود پروسه به وجود می آید. این دو خطای عمده می توانند استارت بسیار طولانی را در موتور به همراه داشته باشند.
 • امپدانس اتصال کوتاه: عامل اصلی آن تخریب عایق بندی سیم پیچ موتور است.
 • اتصال کوتاه: این نوع خطا نسبتاً نادر است. علت احتمالی آن نیز ممکن است خطای اتصال در حین تعمیر و نگهداری باشد.
 • حفاظت در برابر خطاهای عایق: این نوع حفاظت توسط تجهیزات زیر انجام می شود:
 1. کلید نشتی جریان
 2. دستگاه مانیتورینگ عایق

طبق استاندارد IEC60947-2 کلیدهای اتوماتیک به دو دسته ی گروه A و B تقسیم می شوند.

گروه A (Category A):  کلیدهایی که بدون تاخیر زمانی در مدار استفاده می شوند، هستند. در این کلیدها از نظر تحمل الکترودینامیکی عبور جریان اتصال کوتاه در مدت زمان مشخص بیشتر از زمانی که برای مکانیزم قطع و باز شدن کنتاکت ها لازم است، دارای تاخیر نیستند. پس در قطع جریان اتصال کوتاه، هیچ تأخیر تنظیم شده ای مجاز نیست و هر چه سریع تر جریان اتصال کوتاه باید قطع شود. کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف کمپکت در دسته بندی A قرار می گیرند.

گروه B (Category B): کلید هایی در این دسته قرار می گیرند که از نظر تحمل الکترودینامیکی عبور جریان اتصال کوتاه در بازه زمانی، بیشتر از زمانی که برای مکانیزم قطع و باز شدن کنتاکت ها لازم است (۵۰ میلی ثانیه)، این توانایی تحمل الکترودینامیکی را دارا هستند.

کليد اتوماتيک فیکس سه پل 200 آمپر

 

فنی
سِری ساختEasyPact
کد فنیEZC250H3200
نام اختصاریEasypact EZC250H
نوع محصولقطع کننده مدار
تعداد پل3 پل
تعداد پل محافظت شده3 عدد
میزان تحمل ناگهانی ولتاژ [Uimp]6 کیلو ولت
تکنولوژی قطعحرارتی - مغناطیسی
جریان نامی پیوسته (آمپر)250 آمپر ( در 40 درجه سانتی گراد )
کاربرد محصولتوزیعی
حفاظت جریان نشتی زمینندارد
رنج جریان(آمپر)200 آمپر
پشتیبانی نصبپشت صفحه
کد ظرفیت قطعH
رنج واحد حفاظتی200 آمپر ( در 50 درجه سانتی گراد )
دوام الکتریکی5000 دور (در 415 ولت AC )
ظرفیت قطع10 کیلو آمپر Icu (در 550 ولت AC) و 25 کیلو آمپر Icu (در 440 ولت AC) و 30 کیلو آمپر Icu (در 125ولت DC تک پل) و 30 کیلو آمپر Icu (در 250 ولت DC دو پل) و 36 کیلو آمپر Icu (در 380 ولت AC) و 36 کیلو آمپر Icu (در 415 ... 400 ولت AC) و 85 کیلو آمپر Icu (در 130 ... 110 ولت AC) و 85 کیلو آمپر Icu (در 240 ... 220 ولت AC)
واحد تریپTM200
رنج ظرفیت قطع سرویس [Ics]5 کیلو آمپر (در 550 ولت AC) و 15 کیلو آمپر (در 125 ولت DC) و 15 کیلو آمپر (در 250 ولت DC) و 18کیلو آمپر (در 380 ولت AC) و 18 کیلو آمپر (در 400/415 ولت AC) و 12.5 کیلو آمپر (در 440 ولت AC) و 42.5 کیلو آمپر (در 110/130 ولت AC) و 42.5 کیلو آمپر (در 220/230/240 ولت AC)
رنج ولتاژ عایق بندی [Ui]690 ولت AC
نام واحد حفاظتیTM-D
نوع کنترلچند وضعیتی
دسته بندی بهره وریدسته ی A
نشانگر وضعیتنشانگر اتصال مثبت
حالت نصبثابت
رنج ولتاژ عملکرد [Ue]550 ولت AC و 250 ولت DC
نوع شبکهDC - AC
دوام مکانیکی10000 بار
مدت زمان گارانتی12 ماه
ابعاد
طول165 میلی متر
عرض105 میلی متر
عمق60 میلی متر
اتصالات
پیچ اتصال35 میلی متر
محیطی
درجه آلودگی3
درجه حفاظت بر حسب IKIK07
نوع حفاظتOverload protection , Short-circuit protection
درجه حفاظت بر حسب IPIP20
میزان دمای مجاز محیط برای عملکرد70 ... 25- درجه سانتی گراد
میزان دمای مجاز محیط برای نگهداری کالا85 ... 35- درجه سانتی گراد
استانداردها
استانداردهاEN/IEC 60947-1 , GB/T 14048.2 , EN/IEC 60947-2
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

امتیاز کليد اتوماتيک فیکس سه پل 200 آمپر

امتیاز کاربران:

(5)
محصول   

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

                                                                                                                               mm


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email