الیکا الکتریک
سبد خرید
سنسور آلتراسونیک اشنایدر الکتریک

سنسور آلتراسونیک اشنایدر الکتریک با اتصال M12

ناموجود
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

سنسور آلتراسونیک اشنایدر الکتریک با اتصال M12

سنسور آلتراسونیک اشنایدر با کد فنی XX930A3A1M12 سری OsiSense XX استوانه‌ای بوده و دارای یک محفظه‌ ULTEM است که باعث دوام قطعه در دمای بالا شده و تحمل آن را بالا می‌برد. این سنسور با ولتاژ 15 تا 24 ولت DC تغذیه می‌شود و خروجی آن به صورت آنالوگ 0 تا 10 ولت است. این قطعه مستقیماً بر روی سطح یا براکت نصب می‌شود. این تجهیز دارای چندین لامپ LED است که وضعیت سنسور، نصب و عیب یابی را مشخص می‌کند. درجه حفاظت سنسور XX9 برابر با IP67 است که برای کار در محیط صنعتی مناسب است. این قطعه در دمای -25 تا +60 درجه کار می‌کند. سنسور XX9 مجهز به یک کانکتور استاندارد مجهز به یک کانکتور استاندارد M12 است که با کابل‌های موجود در بازار سازگاری دارد. این سنسور طبق استاندارد IEC 60947-5-2 تولید می‌شود. سنسور آلتراسونیک اشنایدر اجسام را از فاصله 8 میلی‌متری تشخیص می‌دهد.

سنسورهای آلتراسونیک

سنسورهای آلتراسونیک یکی از انواع سنسورهای مورد استفاده در صنعت است. در این سنسورها، سیگنال‌های صوتی فرکانس بالا از یک فرستنده ارسال شده و توسط گیرنده دریافت می‌شود. حال اگر شی بین فرستنده و گیرنده قرار گیرد سیگنال به شی برخورد کرده و دیگر گیرنده سنسور قادر به دریافت سیگنال نبوده و مدارات کنترلی سنسور وجود شی را اعلام می‌کند.

نحوۀ عملکرد سنسور

یک صفحه فیزوالکتریک مرتعش بر روی سطح سنسور نصب می‌شود که امواج صوتی فرکانس بالا تولید می‌نماید. وقتی سیگنال‌های ارسالی به ماده انعکاس دهنده صوت می‌رسد، صدا بازتاب می گردد (اکو) و مدت سیگنال بازتاب شده در یک مبدل ارزیابی می‌شود. وقتی سیگنال برگشتی در محدوده مشخصی باشد مدار داخلی سنسور عمل می‌کند ولی اگر از محدوده خارج شد مدار کنترلی به حالت اولیه برمی‌گردد.

 ناحیه کور

اشیایی که در ناحیۀ کور قرار می‌گیرند، سیگنال‌های ناپایدار از خود ارسال می‌کنند. بسته به نوع سنسور این ناحیه، 6 تا 8 سانتی متر جلوی سنسور است.

محدوده تعریف عملکرد

محدوده عملکرد برحسب پهنا و موقعیت در داخل محدوده تشخیص تعریف می‌شود. حد بالا برای تمام سنسورها یکی است ولی حد پایین بستگی به نوع سنسور دارد. اگر شی از حد بالا بیرون رود دیگر سنسور قادر به تشخیص آن نیست.

ناحیه مسدود شده

ناحیه مسدود شده بین حد پایین و ناحیه کور واقع شده است. نوع شی که در این ناحیه واقع می شود مشخص نمی‌شود.

زاویه تشعشع

زاویه تشعشع سنسور آلتراسونیک از یک مخروط اصلی با زاویه 5 درجه و مخروط های اصلی دیگر تشکیل شده است.

سنسورهای موازی

اگر مطابق شکل زیر دو سنسور با هم موازی کار کنند، بر اساس محدوده تشخیص، فاصله آنها مطابق جدول زیر نباید از حد مشخصی کمتر باشد.

به عنوان مثال اگر محدوده تشخیص سنسوری 6 سانتی‌متر باشد، مطابق جدول نباید فاصله آنها از 15 سانتیمتر کمتر باشد.

فنی
خروجی سنسور0...10V
فاصله تشخیص8 متر
نوع تغذیهDC
نوع خروجیآنالوگ
نوع سیم بندیچهار سیمه
کد فنیXX930A3A1M12
نام اختصاریXX9
ولتاژ تغذیه15...24V DC
نوع اندازه گیریيکطرفه
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهپلاستیکی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email