الیکا الکتریک
سبد خرید
سنسور خازنی بدنه پلاستیکی اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر

سنسور خازنی بدنه پلاستیکی اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر

ناموجود
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

سنسور خازنی بدنه پلاستیکی اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی‌متر

سنسور خازنی اشنایدر با کد فنی XT230A1PCM12 سری OsiSense XT برای شناسایی اجسام عایق یا رسانا کاربرد دارد. طراحی این سنسور به صورت استوانه‌ای با قطر 30 میلی‌متر بوده و دارای یک محفظه پلاستیکی است. این قطعه مجهز به یک کانکتور M12 نر 4 پین است. از مزایای استفاده از سنسور XT2 این است که بدون داشتن تماس فیزیکی جسم مورد نظر را شناسایی می‌کند و کارایی زیادی دارد. سنسور XT2 بعد از نصب در محل مربوطه، با آن هم‌ سطح و هم تراز نشده و بالاتر قرار می‌گیرد. این قطعه 4 سیمه بوده و اجسام را از از فاصله 15 میلی‌متری تشخیص می‌دهد. سنسور خازنی اشنایدر با ولتاژ 12 تا 24 ولت DC تغذیه می‌شود و خروجی آن به صورت 1NO+1NC و PNP است. سنسور XT2 مجهز به یک چراغ LED است که وضعیت خروجی سنسور را با نور زرد رنگ نشان می‌دهد. این سنسور وجود یا عبور اجسامی مثل کاغذ، چاقو، شیشه را تشخیص می‌دهد. این محصول دارای گواهی‌های CE و cETLus است و طبق استاندارد‌های 60947-5-2 و UL 61010-1 تولید می‌شود.

سنسورهای خازنی Capacitive Sensors

از سنسورهای خازنی اشنایدر برای تشخیص اجسام فلزی و غیر فلزی استفاده می‌شود. این سنسورها در سه نوع خروجی دیجیتالی، نامور و آنالوگ تولید می‌شود. فاصله عملکرد این سنسورها قابل تنظیم بوده و دارای درجه حفاظت IP67 هستند. اساس کار سنسورهای خازنی بر پایه تغییرات ظرفیت خازنی است که در یک مدار نوسان ساز RC قرار گرفته است. سنسورهای خازنی نسبت به سنسورهای القائی این مزیت را دارند که علاوه بر اجسام هادی، اشیاء عایق را نیز حس می‌کنند. در این نوع از سنسور جهت ایجاد میدان الکتریکی از دو الکترود استفاده می‌شود که یکی از الکترودها فعال بوده و دیگری به زمین متصل می‌باشد. همچنین الکترود خنثی کننده‌ای وجود دارد که اثر رطوبت هوا را بر روی خازن از بین می‌برد. مدار داخلی یک سنسور خازنی از یک مدار حالت جامد داخلی که نوسان می‌کند تشکیل شده است. قسمتی از این مدار داخلی، خازن است.

هنگامی که قطعه در نزدیکی سنسور قرار ندارد، ماده قرار گرفته در بین دو صفحه خازن هوا بوده و بدین ترتیب دی الکتریک خازن برابر 1 است. این باعث می شود تا مقدار ظرفیت خازن که بر حسب فاراد است کم باشد. در نتیجه ظرفیت خازنی به اندازه کافی بزرگ نیست تا اسیلاتور عمل کند. پس خروجی سنسور خاموش می‌ماند. هنگامی که قطعه در نزدیکی سنسور قرار گیرد بسته به نوع قطعه (فلز یا غیر فلز) و به یکی از دو دلیل زیر مقدار ظرفیت خازن تغییر می کند:

  •  تغییر اندازه خازن
  • تغییر مقدار ثابت یا دی الکتریک

زمانیکه قطعه مورد نظر از جنس فلز بوده و در مقابل سنسور قرار می‌گیرد، در این حالت دو صفحه خازن به همراه سطح فلزی قطعه، تشکیل دو خازن می‌دهند. شکل زیر قرارگیری قطعه در خارج از بازه سنسور را نمایش می‌دهد. در این حالت سنسور با سطح تماس فلزی قطعه تشکیل خازن نمی‌دهد.

فنی
خروجی سنسور1NO + 1NC - PNP
فاصله تشخیص15 میلی متر
نوع سیم بندیچهار سیمه
کد فنیXT230A1PCM12
نام اختصاریXT2
ولتاژ تغذیه12..24VDC
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهپلاستیک
اتصالات
نوع اتصال الکتریکیچهار پین - کانکتور M12
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email