الیکا الکتریک
سبد خرید
سنسور خازنی بدنه فلزی (برنج) اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر

سنسور خازنی بدنه فلزی (برنج) اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر

ناموجود
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

سنسور خازنی بدنه فلزی (برنج) اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی‌متر

سنسور خازنی اشنایدر با کد فنی XT130B1PCM12 سری OsiSense XT برای شناسایی اجسام عایق یا رسانا کاربرد دارد. بدنه این سنسور به صورت استوانه‌ای با قطر 30 میلی‌متر طراحی شده و روکشی از جنس نیکل دارد. اتصالات این قطعه توسط کانکتور M12 چهار پین نر انجام می‌شود. از مزایای استفاده از سنسور XT1 این است که بدون داشتن تماس فیزیکی جسم مورد نظر را شناسایی می‌کند و کارایی زیادی دارد. سنسور خازنی بعد از نصب در محل مربوطه، کاملاً با آن هم سطح و هم تراز می‌شود. این قطعه 4 سیمه بوده و جسم مورد نظر را از فاصله 10 میلی‌متری تشخیص می‌دهد. سنسور خازنی اشنایدر با ولتاژ 12 تا 24 ولت DC تغذیه می شود و خروجی این قطعه به صورت 1NO+1NC و PNP است. سنسور XT1 مجهز به یک چراغ LED است که وضعیت خروجی سنسور را با نور زرد رنگ نشان می‌دهد. این سنسور وجود یا عبور اجسامی مثل کاغذ، چاقو، شیشه را تشخیص می‌دهد. این محصول دارای گواهی‌نامه‌های CE و cETLus است و طبق استاندارد‌های 60947-5-2 و UL 61010-1 تولید می‌شود.

نکاتی در مورد شناسایی تارگت (هدف) توسط سنسورهای خازنی

در کاتالوگ مربوط به سنسور، قطعه‌ای که شناسایی می شود Target نام دارد و خود سنسور نیز Housing نامیده می‌شود. قدرت تشخیص تارگت (هدف) توسط سنسورهای خازنی اشنایدر به عوامل زیر بستگی دارد:

· جنس تارگت

· اندازه و فاصله تارگت

· موقعیت قرارگیری تارگت

تأثیر جنس Target در تشخیص سنسور

قطعاتی که دارای ثابت دی الکتریک بزرگتری هستند نسبت به قطعاتی که ثابت دی الکتریک کوچکتری دارند، راحت‌تر شناسایی می‌شوند. هوا کمترین دی الکتریک را بین تمامی مواد دارد. بنابراین در محاسبات دی الکتریک هوا به عنوان مقدار مبنا در نظر گرفته می‌شود. مقدار دی الکتریک هوا برابر 1 است. به عنوان مثال آب که دارای دی الکتریک 80 است به میزان 80 مرتبه راحت تر از هوا حس می‌شود.

اندازه Target برای سنسور 

 هرچه اندازه قطعه بزرگتر باشد، به همان نسبت فاصله تشخیص سنسور نیز بیشتر می‌شود.

موقعیت قرارگیری Target  برای سنسور

در سنسورهای خازنی بهترین موقعیت برای شناسایی قطعه، قرار گرفتن قطعه در روبروی سنسور و بدون هیچ گونه زاویه خاصی است.

ایجاد عیب در عملکرد سنسور

در صورتی که سطح شناسایی سنسور کثیف شده (گرد و خاک و یا آلودگی محیطی بر روی سطح عملکرد سنسور جمع گردد) و یا ماده‌ای روی آن بریزد ممکن است عملکرد سنسور تحت تاثیر قرار داده شده و باعث ایجاد خطا در عملکرد آن گردد.

فنی
خروجی سنسور1NO + 1NC - PNP
فاصله تشخیص10 میلی متر
نوع سیم بندیچهار سیمه
کد فنیXT130B1PCM12
نام اختصاریXT1
ولتاژ تغذیه12..24VDC
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
اتصالات
نوع اتصال الکتریکیچهار پین - کانکتور M12
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email