الیکا الکتریک
سبد خرید
سنسور القایی 3 سیمه با اشنایدر الکتریک قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 12 تا 48 ولت DC

سنسور القایی اشنایدر M30 و سه سیمه با حساسیت 10 میلی متر PNP

 • نوع سنسور: سیلندری M30
 • جنس بدنه: فلزی
 • روش سیم بندی: سه سیمه
 • فاصله حساسیت: 10 میلی متر
 • ولتاژ تغذیه: 48_12 VDC
 • نوع خروجی: PNP
 • درجه حفاظت: IP67
 • نوع اتصال: کابل 2 متری
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

سنسور القایی 3 سیمه با قطر 30 میلی‌متر و حساسیت 10 میلی‌متر - خروجی PNP

سنسور القایی اشنایدر با کد فنی XSAV12373 سری OsiSense XS دارای 30 میلی‌متر قطر است. این سنسور استوانه‌ای با نصب شدن در جای مربوطه کاملاً با آن همسطح می‌شود. بدنه این سنسور فلزی و با روکش نیکل است و یک کابل به طول 2 متر دارد. سنسور القایی اشنایدر اجسام فلزی را از فاصله 10 میلی‌متری می‌تواند تشخیص دهد. این تجهیز 3 سیمه بوده و با ولتاژ 12 تا 48 ولت DC تغذیه می‌شود. خروجی این سنسور به صورت 1NC و PNP است. رنج فرکانس قابل تنظیم 120 تا 3000 ایمپالس در دقیقه است. از این تجهیز در صنایع مختلف نظیر تسمه نقاله، آسانسور، آسیاب، سنگ شکن، پمپ‌ها، خشک کن‌های گریز از مرکز، میکسر و غیره استفاده می‌شود.

اطلاعات فنی سنسورها

هیسترزیس (H: Hysteresis)

هیسترزیس بر حسب درصد فاصله عملکرد (Sr) داده می‌شود و آن مقدار اختلاف بین نقطه وصل و قطع سنسور است. هیسترزیس در سنسورهای سوئیچینگ، فاصله مابین لحظه وصل و قطع مجدد خروجی سنسور است که به صورت درصدی از فاصله عملکرد نامی تعریف می‌شود. هنگامی که قطعه دارای جابه جائی کم در نقطه سوئیچینگ است، وجود هیسترزیس باعث جلوگیری از نوسانات درخروجی (chattering) می‌شود. مقدار استاندارد هیسترزیس در سنسورها در رنج 0.02Sr < H < 0.2Sr  قرار می‌گیرد. هیسترزیس تابع دما است ولی مقدار آن از حداکثر مقدار تعریف شده بیشتر نخواهد بود.

ولتاژ تغذیه نامی (Vs: Voltage Supply) سنسور

بیانگر حداقل و حداکثر ولتاژ کاری است که عملکرد صحیح سنسور در این محدوده تضمین شده است.

ریپل تغذیه (Ripple) سنسور

ریپل تغذیه حداکثر مقدار اعوجاج مجاز منبع تغذیه است که در این محدوده، سنسور عملکرد صحیح خواهد داشت. ریپل برحسب درصدی از ولتاژ تغذیه نامی بیان می‌شود.

افت ولتاژ (Vd: Voltage Drop) در سنسور

ماکزیمم ولتاژی است که تحت شرایط حداکثر جریان بار بر روی سنسور افت می‌کند و برای سنسورهای دو سیمه و سه سیمه به صورت زیر تعریف می‌گردد.

 •  افت ولتاژ در سنسورهای دوسیمه

مطابق شکل روبه رو، ولتاژ بار برابر است با ولتاژ تغذیه منهای ولتاژی که بر روی سنسور افت می‌کند. افت ولتاژ برای سنسورهای دو سیمه 5 الی 8 ولت است. بنابراین زمانی که از یک رله 12 ولتی به عنوان بار استفاده می‌شود ولتاژ تغذیه باید حداقل 18 ولت انتخاب شود.

 • افت ولتاژ در سنسورهای سه سیمه

افت ولتاژ در سنسورهای سه سیمه و چهار سیمه DC حداکثر 2 ولت است. این مقدار برای اکثر بارها مشکلی ایجاد نمی‌کند. به عنوان مثال یک رله 24 ولت با مقدار ولتاژ 21 ولت نیز تحریک می‌شود. با این وجود در بعضی از مواقع این مقدار افت ولتاژ نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

حداکثر جریان بار (IF-load: Full Load Current)

حداکثر جریان بار (Imax یا IF-load) عبارت است از حداکثر جریان مجاز بار که می‌توان از سنسور دریافت کرد.

 جریان بی باری (IN-load: No Load Current)

جریان بی باری برای سنسورهای دوسیمه و سه سیمه به صورت زیر قابل تعریف است:

 • جریان بی باری سنسورهای دو سیمه 

در سنسورهای دوسیمه، بار به صورت سری با سنسور قرار می‌گیرد. زمانی که سنسور فعال نیست جریانی از سنسور عبور می‌کند که این جریان به جریان نشتی و یا جریان بی باری معروف است. چنان چه جریان بی باری قابل مقایسه با جریان نگهدارنده بار باشد، موجب عدم قطع بار در هنگام غیرفعال بودن سنسور خواهد شد.

فنی
خروجی سنسورDC
دامنه فرکانس قابل تنظیم120 ... 3000cyc/mn
نوع خروجیPNP
نوع سیم بندیسه سیمه
کد فنیXSAV12373
کاربرد محصولسنجش میزان دوران
نام اختصاریXSAV
ولتاژ تغذیه12...48VDC
نوع اندازه گیریسنسور القايی مجاورتی
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email