الیکا الکتریک
سبد خرید
سنسور القایی 2 سیمه اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 24 تا 240 ولت AC و DC

سنسور القایی اشنایدر M30 و دو سیمه با حساسیت 10 میلی متر

  • نوع سنسور: سیلندری M30
  • جنس بدنه: فلزی
  • روش سیم بندی: دو سیمه
  • فاصله حساسیت: 10 میلی متر
  • ولتاژ تغذیه: 240_24 VAC/DC
  • درجه حفاظت: IP67
  • نوع اتصال: کابل 2 متری
6,910,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

سنسور القایی 2 سیمه با قطر 30 میلی‌متر و حساسیت 10 میلی‌متر 

سنسور القایی اشنایدر با کد فنی XSAV11801 سری OsiSense XS دارای 30 میلی‌متر قطر است. این سنسور با نصب شدن در جای مربوطه کاملاً با آن همسطح می‌شود. استفاده از این سنسور مزایای فراوانی دارد که از آن می‌توان به شناسایی جسم مورد نظر بدون داشتن تماس فیزیکی اشاره کرد. بنابراین از ایجاد سایش جلوگیری کرده و امکان تشخیص اشیاء را فراهم می‌کند. سنسور القایی XSA از عملکرد بالایی برخوردار است و به سرعت واکنش نشان می‌دهد. این محصول برای کار در محیط های صنعتی ساخته شده و بسیار مقاوم است. بدنه این سنسور فلزی و با روکش نیکل است و یک کابل به طول 2 متر دارد. سنسور القایی اشنایدر اجسام فلزی را از فاصله 10 میلی‌متری می‌تواند تشخیص دهد. این تجهیز 2 سیمه بوده و با ولتاژ 24 تا 240 ولت AC در فرکانس 50/60 هرتز و یا 24 تا 210 ولت DC تغذیه می‌شود. خروجی این سنسور به صورت 1NO است. سنسور XSA میزان سرعت دوران را می سنجد و خروجی آن به صورت سیگنال سوئیچینگ تقویت شده است. این سنسور حرکات اعم از خطی یا دورانی را تشخیص می‌دهد. همچنین از این تجهیز در صنایع مختلف نظیر تسمه نقاله، آسانسور، آسیاب، سنگ شکن، پمپ ها، خشک کن‌های گریز از مرکز، میکسر و غیره استفاده می‌شود.

سنسور کنترل سرعت اشنایدر 

سنسورهای القایی اشنایدر یکی از انواع سنسورهای پرکاربرد در صنعت است. به طور کلی، اساس کار سنسور القایی اشنایدر بر اساس کویل و نوسانگر است که یک میدان الکترومغناطیسی در اطراف سطح مورد سنجش ایجاد کرده و شروع به پردازش می‌کند. حضور یک شیء فلزی (محرک) درناحیۀ عملیاتی موجب کاهش دامنه نوسان می‌شود. افزایش یا کاهش چنین نوساناتی توسط یک مدار آستانه‌ای که خروجی سنسور را تغییر می‌دهد، شناسایی می‌شود. فاصله عملیاتی سنسور بستگی به شکل و اندازه محرک‌ها دارد و به شدت به ماهیت مواد مرتبط می‌شود. 

پارامترهای مهم در سنسورها

هنگام خرید یک سنسور و یا همچنین بررسی شرایط کاری سنسور باید یک سری از پارامترها مانند دمای محیط، فرکانس سوئیچینگ، هیسترزیس و غیره در نظر گرفته شود تا سنسور انتخابی بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

فرکانس سوئیچینگ سنسور

حداکثر تعداد قطع و وصل سنسور در هرثانیه که برحسب هرتز است. این پارامتر طبق استاندارد DIN EN 500 10 اندازه گرفته می‌شود.

فاصله سوئیچینگ S  در سنسور

فاصله بین قطعه استاندارد و سطح حساس سنسور به هنگام عمل سوئیچینگ را فاصله سوئیچینگ گویند.

فاصله سوئیچنگ نامی Sn در سنسور

فاصله بین قطعه استاندارد و سطح حساس سنسور به هنگام عمل سوئیچینگ در حالت متعارف و بدون در نظر گرفتن پارامترهای متغییر از قبیل درجه حرارت، ولتاژ تغذیه و غیره را فاصله سوئیچینگ نامی گویند.

فاصله سوئیچینگ مؤثر Sr در سنسور

فاصله سوئیچینگ تحت تأثیر ولتاژ نامی و حرارت 20 درجه سانتی‌گراد را فاصله سوئیچینگ مؤثر نامند. در این حالت تلرانس ها و پارامترهای متغییر نیز در نظر گرفته شده است.  0.09Sn<Sr<1.1Sn

فاصله سوئیچینگ مفید Su (Useful Switching Distance)

فاصله‌ای است که در محدوده حرارات و ولتاژ مجاز، عمل سوئیچینگ انجام می‌شود.

فاصله سوئیچینگ عملیاتی Sa (operating Switching Distance)

فاصله‌ای است که تحت شرایط مجاز، عملکرد سنسور تضمین شده است.

هیسترزیس (H) در سنسور

فاصله بین نقطه وصل شدن (هنگام نزدیک شدن به سنسور) و نقطه قطع شدن (هنگام دور شدن از سنسور) است، حداکثر این مقدار 10 درصد فاصله نامی است. در واقع هنگامی که سنسور در ناحیه هیسترزیس قرار دارد خروجی سنسور فعال نمی‌گردد تا سنسور به نقطه روشن شدن برسد از طرف دیگر اگر خروجی سنسور فعال شود، غیرفعال نمی‌گردد تا به ناحیه خاموش شدن برود. علت تعریف این ویژگی جلوگیری از قرار گیری سنسور در وضعیت chatter است، هنگامی که سنسور در این وضعیت قرار می‌گیرد خروجی سنسور مرتباً فعال و غیر فعال می‌گردد و موقعیت chatter هنگامی رخ می‌دهد که سنسور بین مرز فعال شدن و غیرفعال شدن قرار دارد. بنابراین سنسور دچار خطا شده و خروجی آن دائماً فعال و غیرفعال می‌گردد بنابراین با تعریف ناحیه هیسترزیس از این مشکل جلوگیری به عمل می آید. در صورتی که هیسترزیس بزرگ انتخاب شود عمر سنسور بیشتر می‌شود و در حالتی که هیسترزیس کوچک انتخاب گردد سنسور دقیق تر عمل کرده اما عمر سنسور پایین می‌آید.

قابلیت تکرار  در سنسور

قابلیت تکرار بیانگر میزان اختلاف بین اندازه‌گیری اول و اندازه‌گیری دوم است. به عبارت دیگر اندازه‌گیری دوم به چه میزان به اندازه گیری اول نزدیک است. قابلیت تکرار فاصله سوئیچینگ مفید تحت ولتاژ تغذیه V و در شرایط زیر اندازه گیری می شود.

زمان تست: 8 ساعت

حرارت محیط : 23 درجه سانتیگراد

رطوبت محیط: 50 الی70 درصد

مقدار تلرانس برای این پارامتر طبق استاندار EN 60947-5-2 حداکثر 0.1Sr است.

فنی
خروجی سنسورAC/DC
دامنه فرکانس قابل تنظیم6 ... 150cyc/mn
نوع سیم بندیدو سیمه
کد فنیXSAV11801
کاربرد محصولسنجش میزان دوران
نام اختصاریXSAV
نوع سنسورسنسور القايی مجاورتی
ولتاژ تغذیه24...240VAC
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email