الیکا الکتریک
سبد خرید
سنسور القایی 2 سیمه اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 24 تا 240 ولت AC و DC

سنسور القایی اشنایدر M30 و دو سیمه با حساسیت 10 میلی متر

  • نوع سنسور: سیلندری M30
  • جنس بدنه: فلزی
  • روش سیم بندی: دو سیمه
  • فاصله حساسیت: 10 میلی متر
  • ولتاژ تغذیه: 240_24 VAC/DC
  • درجه حفاظت: IP67
  • نوع اتصال: کابل 2 متری
3,600,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

سنسور کنترل سرعت اشنایدر

 

 سنسور کنترل سرعت XSAV اشنایدر با ولتاژ تغذیه 24...240 ولت متناوب و سیم بندی دو سیمه به منظور سنجش میزان دوران، مورد استفاده قرار می گیرد. نوع کاربرد این سنسور به صورت مجاورتی- القایی است. خروجی این قطعه به صورت AC/DC بوده و در دامنۀ فرکانس 6 ... 150cyc/mn قابل تنظیم است.

 

   جنس بدنۀ این سنسور فلزی و از آلیاژ برنج نیکل پوشیده و دراندازه 81 میلی متر طراحی شده است. نوع سیگنال خروجی XSAV به صورت گسسته است و همچنین خروجی سیگنال آن از طریق یک LED قرمز رنگ که در آن تعبیه شده مشخص می گردد.

 

  سنسورهای القایی اشنایدر یکی از انواع سنسورهای پرکاربرد در صنعت است. به طور کلی، اساس کار سنسور القایی اشنایدر بر اساس کویل و نوسانگر است که یک میدان الکترومغناطیسی در اطراف سطح مورد سنجش ایجاد کرده و شروع به پردازش می کند. حضور یک شیء فلزی (محرک) درناحیۀ عملیاتی موجب کاهش دامنه نوسان می شود. افزایش یا کاهش چنین نوساناتی توسط یک مدار آستانه ای که خروجی سنسور را تغییر می دهد، شناسایی می شود. فاصله عملیاتی سنسور بستگی به شکل و اندازه محرک ها دارد و به شدت به ماهیت مواد مرتبط می شود. 

 

پارامترهای مهم در سنسورها

   هنگام خرید یک سنسور و یا همچنین بررسی شرایط کاری سنسور باید یک سری از پارامترها مانند دمای محیط، فرکانس سوئیچینگ، هیسترزیس و غیره در نظر گرفته شود تا سنسور انتخابی بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

 فرکانس سوئیچینگ سنسور

   حداکثرتعداد قطع و وصل سنسور در هرثانیه که برحسب هرتز است. این پارامتر طبق استاندارد DIN EN 500 10 اندازه گرفته می شود.

فاصله سوئیچینگ S  در سنسور

   فاصله بین قطعه استاندارد و سطح حساس سنسور به هنگام عمل سوئیچینگ را فاصله سوئیچینگ گویند.

فاصله سوئیچنگ نامی Sn در سنسور

   فاصله بین قطعه استاندارد و سطح حساس سنسور به هنگام عمل سوئیچینگ در حالت متعارف و بدون در نظر گرفتن پارامترهای متغییر از قبیل درجه حرارت، ولتاژ تغذیه و غیره را فاصله سوئیچینگ نامی گویند.

فاصله سوئیچینگ مؤثر Sr در سنسور

   فاصله سوئیچینگ تحت تأثیر ولتاژ نامی و حرارت 20 درجه سانتی گراد را فاصله سوئیچینگ مؤثر نامند. در این حالت تلرانس ها و پارامترهای متغییر نیز در نظر گرفته شده است.  0.09Sn<Sr<1.1Sn

فاصله سوئیچینگ مفید Su (Useful Switching Distance)

   فاصله ای است که در محدوده حرارات و ولتاژ مجاز، عمل سوئیچینگ انجام می شود.

فاصله سوئیچینگ عملیاتی Sa (operating Switching Distance)

   فاصله ای است که تحت شرایط مجاز، عملکرد سنسور تضمین شده است.

 

هیسترزیس (H) در سنسور

   فاصله بین نقطه وصل شدن (هنگام نزدیک شدن به سنسور) و نقطه قطع شدن (هنگام دور شدن از سنسور) است، حداکثر این مقدار 10 درصد فاصله نامی است. در واقع هنگامی که سنسور در ناحیه هیسترزیس قرار دارد خروجی سنسور فعال نمی گردد تا سنسور به نقطه روشن شدن برسد از طرف دیگر اگر خروجی سنسور فعال شود، غیرفعال نمی گردد تا به ناحیه خاموش شدن برود.

علت تعریف این ویژگی جلوگیری از قرار گیری سنسور در وضعیت chatter است، هنگامی که سنسور در این وضعیت قرار می گیرد خروجی سنسور مرتباً فعال و غیر فعال می گردد و موقعیت chatter هنگامی رخ می دهدکه سنسور بین مرز فعال شدن و غیرفعال شدن قرار دارد بنابراین سنسور دچار خطا شده و خروجی آن دائماً فعال و غیرفعال می گردد بنابراین با تعریف ناحیه هیسترزیس از این مشکل جلوگیری به عمل می آید.

در صورتی که هیسترزیس بزرگ انتخاب شود عمر سنسور بیشتر می شود و در حالتی که هیسترزیس کوچک انتخاب گردد سنسور دقیق تر عمل کرده اما عمر سنسور پایین می آید.

قابلیت تکرار  در سنسور

   قابلیت تکرار بیانگر میزان اختلاف بین اندازه گیری اول و اندازه گیری دوم است به عبارت دیگر اندازه گیری دوم به چه میزان به اندازه گیری اول نزدیک است. قابلیت تکرار فاصله سوئیچینگ مفید تحت ولتاژ تغذیه V و در شرایط زیر اندازه گیری می شود.

زمان تست: 8 ساعت

حرارت محیط : 23 درجه سانتیگراد

رطوبت محیط: 50 الی70 درصد

مقدارتلرانس برای این پارامتر طبق استاندار EN 60947-5-2 حداکثر 0.1Sr است.

فنی
خروجی سنسورAC/DC
دامنه فرکانس قابل تنظیم6 ... 150cyc/mn
نوع سیم بندیدو سیمه
کد فنیXSAV11801
نام اختصاریXSAV
نوع سنسورسنسور القايی مجاورتی
کاربرد محصولسنجش میزان دوران
ولتاژ تغذیه24...240VAC
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

امتیاز سنسور القایی M30 و دو سیمه با حساسیت 10 میلی متر

امتیاز کاربران:

(5)
محصول   
نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email