الیکا الکتریک
سبد خرید
سلکتور سوئيچ باکالیت سه حالته کلیددار اشنایدر الکتریک

سلکتور سوئیچ اشنایدر باکالیت سه حالته ماندگار قفل شو

  • جنس بدنه: باکالیت
  • کنتاکت کمکی: 2NO
  • نوع: قفل دار سه حالته
  • نحوه عملکرد: ماندگار 
  • قطر: 22mm
  • درجه حفاظت: IP65
970,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

در گروهی از سلکتور سوئیچ ها، نوع و تعداد کنتاکت ها ثابت است. این مدل سوئیچ ها باید متناسب با کاربرد ما انتخاب شوند چون غیرقابل تغییرند. 

سلکتور سوئیچ های اشنایدر از نظر نوع و تعداد کنتاکت قابل تغییر هستند و می توان کنتاکت های NO و NC را مطابق نیاز به آن ها افزود یا از آن ها کم کرد.

زمانی که کنتاکت های NC و NO (کنتاکت کمکی ZBE101 و ZBE102) همراه با پوش باتن یا سلکتور سوئیچ استفاده شوند، قطع آهسته (slow break) دارند. زیرا در این شرایط، سرعت باز و بسته شدن کنتاکت ها مستقیماً به سرعت عملکرد اپراتور در فشردن پوش باتن یا چرخش اهرم سلکتور سوئیچ وابسته است.

اما زمانی که کنتاکت های کمکی ZBE101 و ZBE102 با کلیدهای امرجنسی استفاده می شوند، قطع سریع (quick break) دارند. چون نوع عملکرد کلیدهای امرجنسی به صورت تریگری است. در واقع سرعت باز شدن کنتاکت ها در این مورد مستقل از سرعت عملکرد اپراتور است. در اولین باری که سری قارچی امرجنسی را فشار می دهید، کنتاکت تغییر وضعیت نمی دهد و فقط انرژی مکانیکی ذخیره می شود. این کار را تا زمانی انجام می دهید که این انرژی باعث آزادسازی پیستون شود. در این حالت سرعت باز شدن کنتاکت بسیار سریع است.

کلیدهای فرمان از نظر سیستم اخباری به دو گروه ساده و دارای LED دسته بندی می شوند. تشخیص کلیدهای فرمان چراغ دار از میان سایر کلیدها سریع تر انجام می شود و از این لحاظ دارای اهمیت است.

در بعضی کلیدهای فرمان فقط یک دسته ساده برای تغییر وضعیت در مدار وجود دارد ولی در کلیدهای فرمان سوئیچ دار اشنایدر، تغییر وضعیت توسط سوئیچ انجام شده و در همان حالت قفل می شود. قفل شدن کلید ایمنی بالایی به وجود می آورد و از این نظر برای استفاده در مدارات فرمان مفید است.

 

کلیدها از نظر مکانیزم فرمان دو دسته هستند: ماندگار و بازگشت فنری

در حالت ماندگار بعد از تغییر وضعیت، ثابت می مانند و اپراتور باید آن را به حالت اول بازگرداند. کلیدهایی که بازگشت فنری دارند پس از تغییر وضعیت کم کم بخاطر فنر موجود در آن ها به حالت اول بر می گردند یعنی فرمان را بصورت لحظه ای ارسال می کنند.

 

سلکتور سوئيچ باکالیت سه حالته کلیددار اشنایدر الکتریک

کلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ  قفل دار اشنایدر با کد فنی  XB7NG33 سه حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. روی این سلکتور سوئیچ یک کلید بوده که در سمت وسط آزاد شده و از قفل خارج می شود. رنگ این سوئیچ مشکی و جنس بدنه آن باکالیت است. برای نصب سلکتور سوئیچ XB7 به یک برش استاندارد با قطر 22 میلیمتر بر روی تابلو برق و بست پیچی نیاز است. سلکتور سوئیچ اشنایدر مجهز به دو عدد کنتاکت باز 2NO است. این سوئیچ با دوام مکانیکی و الکتریکی حدود 300000 بار و درجه حفاظت های IP65 مناسب نصب در محیط های صنعتی است و در برابر ضربه و لرزش، نفوذ آب و گرد و غبار مقاومت می کند. . همچنین مجهز به قاب پلاستیکی با دو لایه عایق بوده و در رنج دمایی 70...25- سانتی گراد عملکرد مطلوبی دارد. سلکتور سوئیچ قفل دار اشنایدر عملکرد دستگاه را با یک کلید ایمن می کند و کلید آن فقط در اختیار اپراتورهای مربوطه است. رنج جریان کاری سلکتور سوئیچ اشنایدر XB7 به صورت زیر است:

  • جریان 0.1 آمپر، 250 ولت  DC
  • جریان 0.22 آمپر، 125 ولت DC 
  • جریان 0.3 آمپر، 240 ولت AC 
  • جریان 0.6 آمپر، 120 ولت AC 
فنی
کد فنیXB7NG33
کاربرد محصولاعمال فرمان
نام اختصاریXB7
نوع ولتاژ250V
تعداد کنتاکتهای کمکی2NO
نوع عملکردماندگار
نوع کلیدسلکتور سوئيچ سه حالته کلیددار
ابعاد
قطر22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهباکالیت
رنگمشکی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP65
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

e: برابر 6-1 میلی متر در حالت فلزی و 6-2 میلی متر در حالت پلاستیکی است.


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email