الیکا الکتریک
سبد خرید
سلکتور سوئيچ باکالیت دو حالته ماندگاراشنایدر الکتریک

سلکتور سوئیچ اشنایدر باکالیت دو حالته ماندگار

  • جنس بدنه: باکالیت
  • کنتاکت کمکی: 1NO
  • نوع: بدون کلید دو حالته
  • نحوه عملکرد: ماندگار 
  • قطر: 22mm
  • درجه حفاظت: IP69
333,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

در گروهی از سلکتور سوئیچ ها، نوع و تعداد کنتاکت ها ثابت است. این مدل سوئیچ ها باید متناسب با کاربرد ما انتخاب شوند چون غیرقابل تغییرند. 

سلکتور سوئیچ های اشنایدر از نظر نوع و تعداد کنتاکت قابل تغییر هستند و می توان کنتاکت های NO و NC را مطابق نیاز به آن ها افزود یا از آن ها کم کرد.

زمانی که کنتاکت های NC و NO (کنتاکت کمکی ZBE101 و ZBE102) همراه با پوش باتن یا سلکتور سوئیچ استفاده شوند، قطع آهسته (slow break) دارند. زیرا در این شرایط، سرعت باز و بسته شدن کنتاکت ها مستقیماً به سرعت عملکرد اپراتور در فشردن پوش باتن یا چرخش اهرم سلکتور سوئیچ وابسته است.

اما زمانی که کنتاکت های کمکی ZBE101 و ZBE102 با کلیدهای امرجنسی استفاده می شوند، قطع سریع (quick break) دارند. چون نوع عملکرد کلیدهای امرجنسی به صورت تریگری است. در واقع سرعت باز شدن کنتاکت ها در این مورد مستقل از سرعت عملکرد اپراتور است. در اولین باری که سری قارچی امرجنسی را فشار می دهید، کنتاکت تغییر وضعیت نمی دهد و فقط انرژی مکانیکی ذخیره می شود. این کار را تا زمانی انجام می دهید که این انرژی باعث آزادسازی پیستون شود. در این حالت سرعت باز شدن کنتاکت بسیار سریع است.

کلیدهای فرمان از نظر سیستم اخباری به دو گروه ساده و دارای LED دسته بندی می شوند. تشخیص کلیدهای فرمان چراغ دار از میان سایر کلیدها سریع تر انجام می شود و از این لحاظ دارای اهمیت است.

در بعضی کلیدهای فرمان فقط یک دسته ساده برای تغییر وضعیت در مدار وجود دارد ولی در کلیدهای فرمان سوئیچ دار اشنایدر، تغییر وضعیت توسط سوئیچ انجام شده و در همان حالت قفل می شود. قفل شدن کلید ایمنی بالایی به وجود می آورد و از این نظر برای استفاده در مدارات فرمان مفید است.

 

کلیدها از نظر مکانیزم فرمان دو دسته هستند: ماندگار و بازگشت فنری

در حالت ماندگار بعد از تغییر وضعیت، ثابت می مانند و اپراتور باید آن را به حالت اول بازگرداند. کلیدهایی که بازگشت فنری دارند پس از تغییر وضعیت کم کم بخاطر فنر موجود در آن ها به حالت اول بر می گردند یعنی فرمان را بصورت لحظه ای ارسال می کنند.

 

سلکتور سوئیچ چیست؟

سلکتور سوئیچ نوعی کلید قطع کننده برای استفاده در مدارات فرمان است. عملکرد سلکتور سوئیچ در مقایسه با پوش باتن به این صورت است که به جای فشردن دکمه، یک اهرم در دو یا سه حالت (به جای استفاده از دو یا سه پوش باتن) چرخانده می شود. سلکتور سوئیچ ها بر اساس یک اصل کلی عمل می کنند. همه ی سلکتور سوئیچ ها دارای یک اهرم چرخشی در جلوی محصول و کنتاکت یا کنتاکت هایی در داخل یا پشت اهرم هستند. با چرخاندن اهرم سلکتور سوئیچ، کنتاکت های آن تغییر وضعیت می دهند. با تغییر وضعیت کنتاکت های سلکتور سوئیچ می توان جریان محدودی را به صورت دستی قطع یا وصل کرد یا ولتاژی را به صورت پله ای وارد مدار کرد. از سلکتور سوئیچ می توان در سایر کاربردهای مدار فرمان مانند تغییر سرعت (کم یا زیاد)، حرکت چپگرد راستگرد، توقف یا چرخش استفاده کرد.

تقسیم بندی سلکتور سوئیچ اشنایدر

سلکتور سوئیچ های اشنایدر با سه مکانیزم عملکرد ماندگار (فرمان دائم)، بازگشت فنری و کلید دار تولید می شوند. جنس سلکتور سوئیچ های اشنایدر از نوع فلزی (XB4)، پلاستیکی (XB5) و یا باکالیتی (XB7) است. کد فنی سلکتور سوئیچ های اشنایدر با توجه به عوامل متعددی مثل جنس سلکتور سوئیچ، چراغ دار یا بدون چراغ بودن، تعداد وضعیت (2 حالته یا 3 حالته)، تعداد کنتاکت ها، ثابت یا قابل افزودنی بودن کنتاکت ها و نوع کنتاکت (NO نرمال باز و NC نرمال بسته) تعیین می شود. به سلکتور سوئیچ های فلزی می توان کنتاکت های کمکی ZBE101 و ZBE102 اضافه کرد. 

مشخصات اصلی سلکتور سوئیچ مدلXB7ND21  اشنایدر

کلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ  قفل دار اشنایدر با کد فنی XB7ND21 دو حالته با مکانیزم ماندگار برای اعمال فرمان طراحی شده است. روی این سلکتور سوئیچ یک کلید بوده، رنگ آن مشکی و جنس بدنه آن باکالیت است. برای نصب سلکتور سوئیچ XB4 به یک برش استاندارد با قطر 22 میلیمتر بر روی تابلو برق و بست پیچی نیاز است. سلکتور سوئیچ اشنایدر مجهز به یک عدد کنتاکت باز 1NO است. این سوئیچ با دوام مکانیکی و الکتریکی حدود 300000 بار و درجه حفاظت های IP65 مناسب نصب در محیط های صنعتی است و در برابر ضربه و لرزش، نفوذ آب و گرد و غبار مقاومت می کند. همچنین در رنج دمایی 70...25- سانتی گراد عملکرد مطلوبی دارد. رنج جریان کاری سلکتور سوئیچ اشنایدر XB7 به صورت زیر است:

  • جریان 0.1 آمپر، 250 ولت  DC
  • جریان 0.22 آمپر، 125 ولت DC 
  • جریان 0.3 آمپر، 240 ولت AC 
  • جریان 0.6 آمپر، 120 ولت AC 
فنی
کد فنیXB7ND21
سری ساختHarmony XB7
کاربرد محصولاعمال فرمان
نام اختصاریXB7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO
نوع عملکردماندگار
نوع کلیدسلکتور سوئيچ دو حالته
رنج جریان عملکرد (Ie)0.1 آمپر (250 ولت ، DC-13) , 0.22 آمپر (125 ولت ، DC-13) , 0.3 آمپر (240 ولت ، AC-14) , 0.6 آمپر (120 ولت ، AC-14)
ولتاژ ضربه نامی [Uimp]4 کیلو ولت
ولتاژ عایق نامی [Ui]250 ولت
دوام مکانیکی300000 سیکل
دوام الکتریکی1000000 سیکل
ابعاد
قطر22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهباکالیت
رنگمشکی
اتصالات
ترکیب کنتاکت کمکی(13-14)NO
حفاظت اتصال کوتاه4 آمپر
محیطی
دمای مجاز محیط برای عملکرد70...25- درجه سانتی گراد
دمای مجاز محیط برای انبار70...40- درجه سانتی گراد
درجه حفاظت بر حسب IPبدنه محصول:IP20 , جلوی محصول:IP65
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

ابعاد سلکتور سوئیچ اشنایدر با کد فنی XB7ND21e: برابر 6-1 میلی متر در حالت فلزی و 6-2 میلی متر در حالت پلاستیکی است.


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email