الیکا الکتریک
سبد خرید
چراغ سیگنال آبی بدون لامپ باکالیت اشنایدر الکتریک با تغذیه مستقیم ≤250

چراغ سیگنال اشنایدر باکالیت آبی بدون LED داخلی

  • جنس بدنه:باکالیت 
  • رنگ: آبی
  • نوع: بدون LED داخلی
  • قطر: 22mm
  • درجه حفاظت: IP65 (جلو)، IP20 (بدنه)
169,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

چراغ سیگنال آبی اشنایدر  

 چراغ سیگنال های اشنایدر در انواع فلزی، باکالیت و پلاستیکی و با رنگ های مختلف موجود هستند. باکالیت به کار رفته در ساخت چراغ سیگنال، نمونه ای از پلاستیک فشرده مقاوم در برابر حرارت است. چراغ سیگنال باکالیت در ماشین ها و تابلوهای کنترل (سیستم های بسته بندی، جابه جایی مواد، استخراج مواد)، محیط هایی با شرایط نامساعد (نظیر کارخانجات غذا و نوشیدنی، اتومبیل سازی) و محیط های باز نظیر معدن، تصفیه آب و ... کاربرد دارد. چراغ سیگنال آبی رنگ با کد فنی XB7EV66P از سری Harmony XB7 اشنایدر و از جنس باکالیت است. در کاربردهای صنعتی برای انتخاب رنگ چراغ سیگنال باید استانداردهایی را رعایت کرد تا اپراتور دچار اشتباه نشود. استفاده از چراغ سیگنال آبی برای هشدار در وضعیتی غیر از قطع و وصل و خطا در مدار به کار می رود. بیشتر در مواقعی که نیاز به اقدامی از سمت اپراتور باشد، از چراغ سیگنال آبی رنگ استفاده می‌شود. 

قبل از خرید چراغ سیگنال باید در مورد رنج ولتاژ تغذیه آن اطمینان پیدا کنید. ولتاژ تغذیه چراغ سیگنال باید متناسب با ولتاژ مدار فرمان باشد. رنج ولتاژ نامی لامپ سیگنال های اشنایدر در بازۀ 24 تا 240 ولت و قابل استفاده در جریان های AC و DC است. برای افزایش عمر چراغ سیگنال می توان چراغی با ولتاژ نامی بیش تر از ولتاژ تغذیه انتخاب کرد. مثلاً برای شبکه 220 ولت از چراغ سیگنال اشنایدر 260 ولت استفاده کرد. چراغ سیگنال آبی رنگ اشنایدر را با ولتاژهای کوچکتر یا مساوی 250 ولت می توان تغذیه کرد. چراغ سیگنال XB7EV66P بدون لامپ است اما می توان لامپ جداگانه برای آن تهیه کرده و با توجه به مورد مصرف، نوع 48 ولت، 110 ولت و 220 ولت را از سری لامپ های LED مدل BA9S در آن قرار داد. گاهی از لامپ های با ولتاژ و قدرت کم مانند لامپ های رشته ای 6، 12، 24 ولت و 2 تا 4 وات نیز در مدارهای فرمان استفاده می شود که در این صورت به یک ترانسفورماتور احتیاج است که اغلب بر روی پایه ی خود لامپ مونتاژ می شود. محل قرارگیری چراغ سیگنال  XB7EV66P اشنایدر روی در تابلو برق است که باید توسط ابزاری مانند پانج یا لیزر در آن محل سوراخی به قطر 22 میلی متر ایجاد شود. قیمت چراغ سیگنال باکالیتی نسبت به چراغ سیگنال فلزی مناسب تر است. 

دیاگرام سیم بندی چراغ سیگنال آبی بدون لامپ اشنایدر

کاربرد چراغ سیگنال در مدار قدرت

می توان از چراغ سیگنال به روش اتصال ستاره (4 سیم) برای اطمینان از وجود جریان سه فاز روی تابلوی توزیع انرژی و جلوگیری از خطر دو فاز شدن شبکه در مسیر هر فاز، استفاده کرد. با بسته شدن کلید اصلی تابلو، جریان سه فاز برقرار شده و در صورت قطع یک فاز، چراغ سیگنال همان فاز خاموش می شود و اپراتور می تواند تابلو را قطع و مسأله را پیگیری نماید.

کاربرد چراغ سیگنال در مدار فرمان

 چراغ سیگنال اشنایدر می تواند همراه با بوبین کنتاکتور (زمان وصل و قطع مصرف کننده) روشن یا خاموش بودن دستگاه را مشخص کند. در کارخانه ای که تعداد زیادی ماشین با هم در حال کار هستند و فاصله ماشین ها نسبت به تابلو زیاد است از چراغ سیگنال استفاده می شود. لامپ سیگنال در مدار فرمان به طور موازی با بوبین کنتاکتور وصل می شود. زمانی که مدار قطع باشد لامپ سیگنال خاموش است و وقتی که کنتاکتور شروع به کار کرد، لامپ نیز روشن می شود. لامپ سیگنال در مداری که دارای رله حرارتی است جهت اطلاع از قطع شدن مدار در مقابل جریان اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت چراغ سیگنال به کنتاکت باز رله وصل می شود تا وقتی که رله عمل می کند کنتاکت باز، بسته شده و لامپ روشن شود. 

 

فنی
کد فنیXB7EV66P
سری ساختHarmony XB7
نوع استفادهچراغ سیگنال جهت نصب لامپ BA 9s (بدون لامپ)
نام اختصاریXB7
تعداد در هر بسته10 عدد
نوع لامپلامپ LED یا لامپ رشته ای (بدون لامپ)
توضیحات مربوط به پایه هاX1-X2)PL)
دسته بندی اضافه ولتاژClass II
چگونگی نصبدر حفره به قطر 22.5 میلی متر
میزان تحمل ناگهانی ولتاژ6kV
حالت نصباز طریق مهره ای که در پشت چراغ سیگنال تعبیه شده
ولتاژ عایق نامی [Ui]250V
نوع حفاظتحرارتی مغناطیسی
نوع سیگنال دهیثابت
میزان گشتاور1.2...0.8 N.m
تغذیه لامپمستقیم
استحکام در برابر لرزش5gn 2...500 Hz
سازگاری الکترومغناطیسیکلاس B
مدت زمان گارانتی12 ماه
ابعاد
قطر22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهباکالیت
رنگآبی
وزن محصول0.018 کیلوگرم
محیطی
درجه حفاظت بر حسب NEMANEMA 12
دمای مجاز محیط برای عملکرد55 تا 25- درجه سانتیگراد
دمای مجاز محیط برای انبار70 تا 40- درجه سانتیگراد
درجه حفاظت بر حسب IPپشت محصول: IP20 , جلو محصول: IP54
استانداردها
استاندارد نوع پایهBA 9s
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

e: برابر 6-1 میلی متر در حالت فلزی و 6-2 میلی متر در حالت پلاستیکی است.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email