الیکا الکتریک
سبد خرید
سلکتور سوئيچ دو حالته ماندگار مشکی اشنایدر الکتریک با کنتاکت 1NO+1NC

سلکتور سوئیچ اشنایدر فلزی دو حالته ماندگار

  • جنس بدنه: فلزی
  • کنتاکت کمکی: 1NO+1NC
  • نوع: بدون کلید دو حالته ماندگار
  • نحوه عملکرد: ماندگار
  • قطر: 22mm
  • رنگ: مشکی
  • درجه حفاظت: IP69
765,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

در گروهی از سلکتور سوئیچ ها، نوع و تعداد کنتاکت ها ثابت است. این مدل سوئیچ ها باید متناسب با کاربرد ما انتخاب شوند چون غیرقابل تغییرند. 

سلکتور سوئیچ های اشنایدر از نظر نوع و تعداد کنتاکت قابل تغییر هستند و می توان کنتاکت های NO و NC را مطابق نیاز به آن ها افزود یا از آن ها کم کرد.

زمانی که کنتاکت های NC و NO (کنتاکت کمکی ZBE101 و ZBE102) همراه با پوش باتن یا سلکتور سوئیچ استفاده شوند، قطع آهسته (slow break) دارند. زیرا در این شرایط، سرعت باز و بسته شدن کنتاکت ها مستقیماً به سرعت عملکرد اپراتور در فشردن پوش باتن یا چرخش اهرم سلکتور سوئیچ وابسته است.

اما زمانی که کنتاکت های کمکی ZBE101 و ZBE102 با کلیدهای امرجنسی استفاده می شوند، قطع سریع (quick break) دارند. چون نوع عملکرد کلیدهای امرجنسی به صورت تریگری است. در واقع سرعت باز شدن کنتاکت ها در این مورد مستقل از سرعت عملکرد اپراتور است. در اولین باری که سری قارچی امرجنسی را فشار می دهید، کنتاکت تغییر وضعیت نمی دهد و فقط انرژی مکانیکی ذخیره می شود. این کار را تا زمانی انجام می دهید که این انرژی باعث آزادسازی پیستون شود. در این حالت سرعت باز شدن کنتاکت بسیار سریع است.

کلیدهای فرمان از نظر سیستم اخباری به دو گروه ساده و دارای LED دسته بندی می شوند. تشخیص کلیدهای فرمان چراغ دار از میان سایر کلیدها سریع تر انجام می شود و از این لحاظ دارای اهمیت است.

در بعضی کلیدهای فرمان فقط یک دسته ساده برای تغییر وضعیت در مدار وجود دارد ولی در کلیدهای فرمان سوئیچ دار اشنایدر، تغییر وضعیت توسط سوئیچ انجام شده و در همان حالت قفل می شود. قفل شدن کلید ایمنی بالایی به وجود می آورد و از این نظر برای استفاده در مدارات فرمان مفید است.

 

کلیدها از نظر مکانیزم فرمان دو دسته هستند: ماندگار و بازگشت فنری

در حالت ماندگار بعد از تغییر وضعیت، ثابت می مانند و اپراتور باید آن را به حالت اول بازگرداند. کلیدهایی که بازگشت فنری دارند پس از تغییر وضعیت کم کم بخاطر فنر موجود در آن ها به حالت اول بر می گردند یعنی فرمان را بصورت لحظه ای ارسال می کنند.

 

کلید فرمان چیست؟

کلیدهای فرمان به منظور کنترل فرآیند و تجهیزات در تأسیسات الکتریکی به کار می روند. در طول یک فرآیند برای راه اندازی، توقف یا تغییر در شرایط مدار از کلیدهای فرمان استفاده می گردد. این کلیدها ممکن است به صورت دستی یا اتوماتیک عمل کنند و بسته به تعداد وضعیت و پلاتین، موقعیت باز یا بسته بودن کنتاکت ها، اهرمی یا چرخشی بودن دسته، فرمان دائم یا برگشت فنری، سیستم اخباری و حفاظتی متفاوت هستند. برخی از تجهیزات و کلیدهایی که در مدار فرمان استفاده می شوند عبارتند از کنتاکتور (کلید مغناطیسی)، شستی استارت استپ، رله حرارتی، رله مغناطیسی، فیوزها، لیمیت سوئیچ، کلیدهای تابع فشار، کلیدهای شناور، کلیدهای تابع دور، سنسورها و… . سلکتور سوئیچ از جمله کلیدهای فرمان است که به صورت دستی کنترل می شود. سلکتور سوئیچ اشنایدر الکتریک دارای دو وضعیت بازگشت فنری به وسط و وضعیت ماندگار است که اکثراً به صورت دو حالته یا سه حالته ساخته می شود. 

سلکتور سوئیچ دو حالته اشنایدر

سلکتور سوئيچ دو حالته با عملکرد ماندگار به منظور اعمال فرمان طراحی شده است. مفهوم ماندگار بودن مکانیزم عملکرد سلکتور سوئیچ این است که با تغییر وضعیت کنتاکت ها، در همان حالت باقی می ماند و به حالت قبلی باز نمی گردد مگر این که توسط اپراتور مجدداً فرمان بگیرد. سلکتور سوئیچ دو حالته اشنایدر با کد فنی XB4BD25، دارای قطر 22 میلی متر است که روی تابلو برق نصب می شود. دو حالت مختلف این سلکتور سوئیچ با زاویه 90 درجه نسبت به هم قرار گرفته و مناسب کنترل 2 وضعیت مانند خاموش روشن کردن سیستم یا ایجاد تغییر در آن است. 
جنس بدنۀ سلکتور سوئیچ مدل XB4BD25 اشنایدر فلزی و کنتاکت های آن از جنس آلیاژ نقره (Ag/Ni) است. تعداد کنتاکت های کمکی این سلکتور سوئیچ یک باز و یک بسته (1NO+1NC) است که می توان به آن کنتاکت کمکی ZBE101 و ZBE102 اضافه کرد. درجه حفاظت سلکتور سوئیچ مدل XB4BD25 اشنایدر با IP66 تولید می شود. این محصول ولتاژهای تا حداکثر 600 ولت را تحمل می کند. یکی از ویژگی های قابل توجه محصولات سری XB4 اشنایدر، دوام مکانیکی بالای آن ها است که میزان آن در کاتالوگ این محصول 1000000 سیکل (یک میلیون دفعه حرکت مکانیکی) ذکر شده است.

حفاظت جریان اتصال کوتاه در سلکتور سوئیچ فلزی به میزان 10 آمپر است. این محصول در ولتاژهای ضربه ای تا 6 کیلو ولت دچار اختلال در عملکرد نمی شود. جریان عملکردی سلکتور سوئیچ مدل XB4BD25 اشنایدر در ولتاژهای 120، 240 و 600 ولت (AC-15) به ترتیب 6، 3 و 1.2 آمپر است. در ولتاژهای 125، 250 و 600 ولت (DC-13) مقدار جریان عملکردی به صورت 0.55، 0.27 و 0.1 آمپر است. عملکرد مطلوب سلکتور سوئیچ فلزی در رنج دمایی 70...40- سانتی گراد قرار دارد. 

فنی
کد فنیXB4BD25
سری ساختHarmony XB4
کاربرد محصولاعمال فرمان
نام اختصاریXB4
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
نوع عملکردماندگار
نوع کلیدسلکتور سوئيچ دو حالته
ترکیب بندی کنتاکتها(13-14)NO , (21-22)NC
رنج جریان عملکرد (Ie)3 آمپر (240 ولت، AC-15) , 6 آمپر (120 ولت، AC-15) , 0.1 آمپر (600 ولت، DC-13) , 0.27 آمپر (250 ولت، DC-13) , 0.55 آمپر (125 ولت، DC-13) , 1.2 آمپر (600 ولت، AC-15)
ولتاژ ضربه نامی [Uimp]6 کیلو ولت
دسته بندی اضافه ولتاژClass I
جریان برای بارهای (AC1)، [Ith]10 آمپر
ولتاژ عایق نامی [Ui]600 ولت
دوام الکتریکی1000000 سیکل
میزان گشتاور1.2...0.8 نیوتن متر
ابعاد
قطر22 میلی متر
ارتفاع47 میلی متر
طول68 میلی متر
عرض30 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
رنگمشکی
وزن محصول0.105 کیلوگرم
اتصالات
جنس اتصالاتآلیاژ نقره (Ag/Ni)
حفاظت اتصال کوتاه10 آمپر
محیطی
دمای مجاز محیط برای عملکرد70...40- سانتی گراد
دمای مجاز محیط برای انبار70...40- سانتی گراد
درجه حفاظت بر حسب IPIP69
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

ابعاد سلکتور سوئیچ دو حالته ماندگار اشنایدر با کد فنی XB4BD25The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email