الیکا الکتریک
سبد خرید
پی ال سی توایدو اشنایدر الکتریک 20 ورودی خروجی

پی ال سی توایدو اشنایدر الکتریک 20 ورودی خروجی

ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

پی ال سی توایدو 20 ورودی خروجی اشنایدر الکتریک

پی ال سی اشنایدر با کد فنی TWDLMDA20DRT سری Twido برای سیستم‌های اتوماسیون ساده استفاده می‌شود و 20 عدد ورودی و خروجی دارد. این تجهیز دارای یک عدد ساعت (کلک) است. این قطعه با هر بار روشن کردن حافظه برنامه را بررسی می‌کند. برنامه‌ریزی این ماژول‌ها به دو روش انجام می‌شود. با استفاده از نرم‌افزار و با کمک دو زبان Ladder یا FBD برنامه‌ریزی می‌شوند. در این پی ال سی 2 خروجی برای ترانزیستور، 6 رله خروجی و 12 ورودی دیجیتالی وجود دارد. این تجهیز تا 7 ماژول قابل ارتقا است. این تجهیز با ولتاژ 24 ولت DC تغذیه می‌شود. درجه حفاظت این قطعه IP20 است و 185 گرم وزن دارد.

مراحل انجام یک پروژه فرمان با زبان LAD

1)  مشخص کردن ورودی های سیستم و آدرس دهی آنها

ورودی های سیستم در مدار فرمان‌های تاسیسات الکتریکی عمدتاً عبارتند از: فوتوسل ها، تشخیص دهنده‌های ولتاژ، جریان، دما، حرکت سیال، فلوترها، ارتفاع سنج‌ها و سیگنال‌های الکتریکی که از کنتاکت های کمکی رله‌ها و کنتاکتورهای موجود در شبکه فرمان کسب می‌کنند. این سیگنال‌ها باید در ترمینال‌های ورودی PLC به کدهایی تغییر یابند تا در برنامه‌ای که در پردازشگر در حال بررسی و پردازش است قابل تشخیص باشند. ورودی‌های سیستم با حرف I به علامت  Input به همراه دو یا چند رقم مشخص می‌شوند. برای مثال I01 یا I02 به معنی ورودی‌های 01 و 02 هستند که عیناً به عنوان گیت‌های ورودی در برنامه قرار می‌گیرند. همچنین این ورودی‌ها با توجه به فرآیند طراحی شده مورد نظر، در حالت‌های موازی (OR) و یا سری (AND) در برنامه گنجانده می‌شوند. در مجموع چندین ورودی یا گیت سری یا موازی شده، خود می‌توانند در خطوط سری یا موازی در برنامه قرار گیرند و پاسخ یک خروجی را تشکیل دهند.

برای مثال یک پمپ الکتریکی جهت پر کردن یک منبع باید زمانی کار کند که اولاً یک فلوتر سوئیچ LS1 یا ارتفاع سنج و یک فلوسوئیچ FS1 که خروج آب از منبع را مشخص می‌کند، فرمان روشن شدن پمپ را همزمان صادر نماید و یا آنکه به تنهایی یک کلید K1 بصورت دستی آن را روشن کند. همچنین سیستم همیشه در هر حالت کاری، قابل قطع با یک کلید دستی K2 باشد.

برای بررسی این مثال ابتدا ورودی‌های سیستم را تشخیص می‌دهیم و آنها را آدرس دهی می‌کنیم. ورودی‌های سیستم شامل کلید K1 ، فلوتر سوئیچ LS1 ، فلوسوئیچ FS1 و کلید K2 هستند. گیت‌های LS1 و FS1 سری (AND) می گردند. کلید K1 که معادل یک گیت NO است با مجموعه گیت های LS1 و FS1 موازی (OR) می‌گردد و کلید K2 که معادل یک گیت NC است با مجموعه LS1، FS1 و K1 سری (AND) می‌شود. اگر این ورودی ها را به ترتیب I01، I02،  I03و I04 آدرس دهی کنیم می‌توان جدول ورودی‌های سیستم را به شکل زیر نوشت.

آدرس خروجی

شرح خروجی

I01

K2 کلید دستی جهت ریست و قطع دستی

I02

فلوتر سوئیچ LS1

I03

فلوسوئیچ FS1

I04

K1 کلید دستی جهت روشن کردن

2) مشخص کردن خروجی های سیستم و آدرس دهی آنها:

خروجی های سیستم در مدارهای فرمان غالباً کویل‌های کنتاکتورهای تغذیه کننده موتورها جهت ایجاد هرگونه حرکت مکانیکی یا پمپ‌ها و یا علامت دهندهها (چراغ سیگنال یا فلگ های مکانیکی) هستند. باید این خروجی ها را مشخص و آنها را جهت معرفی به برنامه سیسیم آدرس دهی کرد.

فنی
کد فنیTWDLMDA20DRT
نوع استفادهTwido
نوع عملکردمدولار
تعداد خروجی2 خروجی ترانزیستوری 6 خروجی رله
ولتاژ تغذیه24VDC
تعداد ورودی گسسته12
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP20
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email