الیکا الکتریک
سبد خرید
رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک اشنایدر الکتریک 20 ورودی-خروجی 240...100 ولت AC
رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک اشنایدر الکتریک 20 ورودی-خروجی 240...100 ولت AC
رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک اشنایدر الکتریک 20 ورودی-خروجی 240...100 ولت AC
رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک اشنایدر الکتریک 20 ورودی-خروجی 240...100 ولت AC

پی ال سی اشنایدر 20 ورودی – خروجی تغذیه 100 تا 240 ولت AC

16,460,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

پی ال سی زلیو لاجیک 20 ورودی – خروجی تغذیه 100 تا 240 ولت AC

پی ال سی اشنایدر با کد فنی SR2B201FU سری Zelio Logic برای سیستم‌های اتوماسیون ساده استفاده می‌شود و 20 عدد ورودی و خروجی دارد. این تجهیز با یک نمایشگر تولید و عرضه می‌شود و ساعت (کلک)دارد. این قطعه با هر بار روشن کردن حافظه برنامه را بررسی می‌کند. برنامه‌ریزی این ماژول‌ها به دو روش انجام می‌شود. با استفاده از کلیدهای کنترلی و زبان برنامه‌نویسی Ladder می‌توان مستقیم روی صفحه نمایش آن‌ها را برنامه‌ریزی کرد. علاوه بر این با استفاده از نرم‌افزارZelio Soft PC و با کمک دو زبان Ladder یا FBD برنامه‌ریزی می‌شوند. برنامه نویسی با زبان Ladder کار را برای افراد تازه‌کار راحت‌تر می‌کند. در این پی ال سی 8 رله خروجی با کنتاکت باز و 12 ورودی دیجیتالی وجود دارد. این تجهیز با ولتاژ 100 تا 240 ولت AC تغذیه می‌شود و حداکثر جریان تغذیه آن 100 میلی آمپر در 100 ولت و 50 میلی آمپر در 240 ولت با مصرف برق 11 ولت-آمپر است. درجه حفاظت این قطعه IP20 و IP40 است و 380 گرم وزن دارد. راه اندازی و برنامه ریزی پی ال سیZelio Logic بسیار ساده است.

مفهوم کنترل کننده های قابل برنامه ریزی PLC

 PLCکنترل کننده نرم‌افزاری است که در قسمت ورودی اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه‌ای که در حافظه‌اش ذخیره شده پردازش میکند، سپس نتیجه عملیات را از قسمت خروجی به صورت فرمان‌هایی به گیرنده‌ها و عملگرها ارسال می‌کند. به عبارت دیگر PLC یک کنترل‌کننده منطقی است که می‌توان منطقۀ کنترل را توسط برنامه برای آن تعریف نمود و در صورت نیاز به راحتی آن را تغییر داد.

امکان تعریف مدهای مختلف برای ترمینال های ورودی - خروجی یکPLC  این قابلیت را فراهم کرده تا بتوان PLC را مستقیماً به المان های دیگر وصل کرد علاوه بر اینPLC  شامل یک واحد پردازشگر مرکزی (CPU) است که برنامه کنترلی مورد نظر را اجرا میکند. این کنترلکننده آن قدر قدرتمند است که می تواند صدها ورودی – خروجی را در مدهای مختلف آنالوگ یا دیجیتال و همچنین صدها تایمر - کانتر  را کنترل نماید و همین امر باعث شده بتوان هر سیستمی از سیستم کنترل ماشین های با چند ورودی – خروجی که کار ساده ای مثل تکرار یک سیکل کاری کوچک انجام می دهند گرفته تا سیستم های بسیار پیچیدۀ تعیین موقعیت و مکان یابی را کنترل نمود. این سیستم میتواند بدون نیاز به سیم بندی و قطعات جانبی و فقط از طریق نوشتن چند برنامه کنترل و استفاده شود.

زمان پاسخگویی PLC

زمان پاسخگویی PLC بستگی به سرعت پردازشCPU ، مدل انتخاب شده PLC و حجم برنامه دارد. اجرای هر خط برنامه در رله‌های هوشمند زلیوی اشنایدر از یک میکروثانیه تا ۱۰ میلی ثانیه است. در مواقعی که ورودی – خروجی ها از PLC  دور باشد به منظور نقل و انتقال سیگنال‌ها زمان اسکن اطلاعات بیشتر میشود. همچنین مانیتور کردن برنامۀ کنترل، اغلب به زمان اسکن می‌افزاید، چرا که پردازشگر PLC باید وضعیت کنتاکتورها، رله‌ها، تایمرها و... را روی HMI یا هر وسیله نمایشگر دیگری بفرستد.

اجزاء ورودی و خروجی PLC

هوشمند بودن سیستم اتوماسیون بیشتر مربوط به توانایی PLC در خواندن سیگنال‌های ارسالی از انواع ورودیها، شستی ها و سنسورها است. قطعات ورودی نظیر شستی های استارت/استوپ، سوئیچ ها، میکرو سوئیچ‌ها، سنسورهای فتو الکتریک، حسگرهای مجاورتی، حسگر تعیین سطح، ترموکوبل، ترمیستور و... هستند. PLC از این سنسورها برای انجام عملیاتی نظیر تشخیص قطعه روی نوار نقاله، تشخیص رنگ، تشخیص سطح مایعات داخل مخزن، آگاهی داشتن از مکانیزم حرکت و موقعیت جسم، فشار مخازن و بسیاری موارد دیگر استفاده میکند. سیگنال‌های ورودی به صورت دیجیتال و آنالوگ هستند که در هر صورت ورودیهای PLC را میتوان در مدهای مختلف تنظیم و مورد استفاده قرار داد.

یک سیستم اتوماسیون شده بدون داشتن قابلیت اتصال به تجهیزات خروجی از قبیل موتور، اینورتر، شیر برقی، هیتر و... کامل نخواهد بود. تجهیزات خروجی، نحوه عملکرد سیستم را نشان میدهند و مستقیماً تحت تأثیر اجرای برنامه کنترلی سیستم هستند. در خروجی های PLC نیز مدهای مختلفی برای اعمال سیگنال به المان‌های خروجی وجود دارد.

فنی
تعداد خطوط برنامه نویسی0 تا 500 خط با برنامه نویسی FBD فانکشن بلاک - 0 تا 240 خط با برنامه نویسی نردبانی
زمان تناوب6 تا 90 میلی ثانیه
زمان پشتیبانی10 سال در 25ºC
کلاکدارد
کد فنیSR2B201FU
نوع استفادهزلیو لاجیک
نوع عملکردرله هوشمند کمپکت
تعداد خروجی8 خروجی (رله ای)
جریان خروجی8 آمپر برای همه خروجی ها
ولتاژ تغذیه100 تا 240 ولت AC
تعداد ورودی گسسته12
نوع کنتاکتNO برای خروجی رله
خصوصیات ظاهری
صفحه نمایش گرافیکیدارد
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP IP20-terminal block-conforming to IEC 60529 IP40-front panel-conforming to IEC 60529
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email