الیکا الکتریک
سبد خرید
رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک بدون کلاک اشنایدر الکتریک 20 ورودی-خروجی 24 ولت DC

پی ال سی اشنایدر 20 ورودی – خروجی تغذیه 24 ولت DC بدون کلاک

6,970,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

کاربرد رله های هوشمند

 

 

  مبحث کنترل در پروژه های تاسیسات الکتریکی همیشه دارای اهمیت ویژه ای بوده است. در حالت ساده و اولیه هدف از ایجاد تاسیسات، باز و بسته کردن یک کلید قدرت از طریق اعمال یک سیگنال جریان ضعیف است. اعمال سیگنال بر اساس دریافت سیگنال های ورودی از یک سلسله عملیات یا داده ها و یا خروجی ها است. در طی سالیان متمادی این عملیات به وسیله تابلوهای فرمان که مجهز به ده ها و صدها رله مکانیکی (کلید مینیاتوری) بودند انجام می شد که از ترکیبات مختلف رله ها و کنتاکت های NO و NC با یکدیگر، عملیات کنترل در پروژه های الکتریکی انجام می شد.

 

 

 

   این رله ها عمدتاً با کویل های 6 ولت، 12 و 24 و 48 یا 120 ولت از نوع DC یا گاهی AC تجهیز می شدند و بیشترشان 2 تا 6 کنتاکت NO و NC داشتند. مدار کنترلی که برای اتصال این کنتاکت ها طراحی شده بود، سبب به وجود آمدن حجم بسیار زیادی سیم در داخل تابلو می شد و وقتی که درب این تابلوها باز می شد مانند بسته های اسپاگتی، با هزاران سیم کلاف شده روبه رو می شدیم که ارتباط بین رله ها و کنتاکت ها، ورودی ها و خروجی ها را برقرار می کردند؛ که خود سبب می شد که ساخت این تابلوها خیلی وقت گیر و نگهداری و تعمیر آنها بسیار مشکل باشد.

 

 

   اما مهمترین اشکال و نقطه ضعف این سیستم ها، نداشتن قابلیت انعطاف در تغییرات روی سیستم کنترل بود. یعنی اگر کسی قصد داشت تا کوچکترین تغییری روی ورودی سیستم  اعمال کند، مستلزم کار زیاد بر روی سیم بندی تابلوی فرمان و گاهی تغییرات کلی در تجهیزات تابلو بود؛ که این عمل باعث درهم ریختگی تابلو و ایجاد خطاهای احتمالی روی آن می شد.

   با به وجود آمدن کامپیتورهای شخصی و به کارگیری آنها در صنعت، تحول شگرفی در این زمینه پدید آمد. اما کامپیوترها ورودی باینری قبول می کردند و همچنین جهت معرفی یک سیگنال الکتریکی نیاز بود که از درگاه های ورودی (Interface) که اطلاعات سیگنال ها را به باینری تبدیل کند استفاده می کردند و این امر هزینه بر بود و در دسترس عموم نیز نبود و یا باید به صورت اختصاصی ساخته می شدند.

 

 

   به همین خاطر حاصل ترکیب سیستم های کامپیوتر شخصی و سیستم های رله ای و مکانیکی در یک تکنولوژی جدید، PLC ها پا به عرصه صنعت گذاشتند. PLC ها علاوه بر دارا بودن سرعت پردازش کامپیوترهای شخصی، امکان دریافت سیگنال های معمولی و غیر باینری را نیز داشتند.

 لازم به ذکر است که اولین نمونه PLC به نام Modicon (که از محصولات شرکت اشنایدر الکتریک می باشد) ساخته شد.

فنی
تعداد خطوط برنامه نویسی0 تا 240 خط با برنامه نویسی نردبانی
رنج ورودی آنالوگ0 تا 10 و لت - 0 تا 24 ولت
زمان تناوب6 تا 90 میلی ثانیه
زمان پشتیبانی10 سال در 25ºC
فاصله عملیاتی10 متر بین ایستگاه و کابل پوشش داده شده - سنسور ایزوله نشده - برای مدار ورودی آنالوگ
کلاکندارد
کد فنیSR2A201BD
نوع استفادهزلیو لاجیک
نوع عملکردرله هوشمند کمپکت
تعداد ورودی آنالوگ2
تعداد خروجی8 خروجی (رله ای)
جریان خروجی8 آمپر برای همه خروجی ها
ولتاژ تغذیه24 ولت DC
تعداد ورودی گسسته12
نوع کنتاکتNO برای خروجی رله
خصوصیات ظاهری
صفحه نمایش گرافیکیدارد
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP IP20-terminal block-conforming to IEC 60529 IP40-front panel-conforming to IEC 60529
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email