الیکا الکتریک
سبد خرید
تايمر تاخیر در قطع 0.05 ثانیه تا 10 دقیقه

تايمر تاخیر در قطع 0.05 ثانیه تا 10 دقیقه

ناموجود
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

تايمر تاخیر در قطع 0.05 ثانیه تا 10 دقیقه اشنایدر 

تایمر، تجهیزی است که به صورت اتوماتیک به مدار فرمان می‌دهد. گاهی طراحی مدار به گونه‌ای است که به تایمر تأخیر در قطع نیاز پیدا می کنیم، تا با قطع جریان برق یک تجهیز، سیستم یا بخشی از مدار تحریک شده و عمل نماید. البته به این نکته دقت شود که در اکثر موارد منبع تغذیه به طور دائم به پایه های بوبین A1 و A2 وصل بوده و منظور از قطع جریان، قطع تغذیه برق بوبین A1 و A2 نیست. چون در این صورت تایمر نیز به طور کلی خاموش می شود. در ضمن به طور معمول ترمینال‌های A1 و A2 مخصوص تغذیه تایمر است و از پایه ترمینال دیگری به منظور زمان سنجی استفاده می شود. سیم یا ترمینال سوم که معمولاً با نام ترمینال کنترل یا ترمینال B1 شناخته می شود، باید با کنتاکت بسته تجهیزی که قصد داریم با قطع برق، تایمر فرمان پذیرد، سری شود.

در تایمر تأخیر در قطع اشنایدر مدل RE7RB11MW این قضیه کمی متفاوت است و از دو سیم و ترمینال A1 و A2 استفاده می شود و دیاگرام آن در ادامه بحث نمایش داده شده است. لازم به ذکر است ترمینال های 15، 16 و 18 مربوط به کنتاکت های باز و بسته تایمر تأخیر در قطع هستند. ترمینال 15 نشان دهنده پایه مشترک (com)، ترمینال 16 نشان دهنده کنتاکت باز و ترمینال 18 نشان دهنده کنتاکت بسته تایمر است. به عبارت دیگر ترمینال های A1 و A2  تایمر به ولتاژ متناسب با تغذیه سیستم متصل می گردند و با توجه به شرایطی که تایمر تأخیر در قطع استفاده می شود، ترمینال های 15، 16 و 18 در مسیر مداری که وظیفه قطع آن را دارند، قرار می گیرند.

در تایمرهای تأخیر در قطع، زمان سنجی تایمر از لحظه قطع جریان بوبین تایمر شروع می گردد. هنگامی که وسیله فرمان دهنده قطع شود، برق ترمینال سوم یا ترمینال کنترل نیز به دلیل باز شدن کنتاکت بسته تجهیز، قطع می شود. با تغییر حالت کنتاکت ها، تایمر زمان سنجی را شروع می نماید و پس از پایان زمان تنظیم شده کنتاکت ها به حالت ابتدایی باز می گردند. به منظور این که تایمر برای عملیات مجدد آماده گردد باید ترمینال کنترل که قبلاً قطع شده، مجدد وصل شود تا تایمر reset شود. در نظر داشته باشید اگر ترمینال کنترل قطع شود و قبل از اتمام زمان سنجی دوباره متصل شود، خروجی تایمر تغییر نمی کند و آماده سنجش زمان است. جهت شروع به کار تایمر باید ترمینال کنترل قطع شود و زمان سنجی تکمیل گردد.

تايمر تأخیر در قطع یا Off Delay اشنایدر مدل RE7RB11MW، یکی از انواع تایمر اشنایدر با محدوده تأخیر زمانی  0.05 ثانیه تا 10 دقیقه و جزء تایمرهای صنعتی پرکاربرد است. در واقع برای تأخیر در خاموش شدن یک وسیله یا بخشی از مدار فرمان به کار می رود و با نام اختصاری RE7 در بازار عرضه می گردد. زمان در تایمر فوق بسیار دقیق است و دقت آن حدود 0.2 ثانیه است.

ولتاژ تغذیه (Usاین تایمر 240 ... 24 ولت AC/DC در شبکه برق 50 و 60 هرتز است. دیاگرام الکتریکی این تایمر به صورت زیر است:

هم چنین جریان عملکرد این تایمر مطابق با استاندارد IEC60947-5-1/1991/VDE0660 در دمای 70 درجه سانتی گراد به شرح زیر است:

  • جریان 2 آمپر در ولتاژ 24-13 ولت DC 
  • جریان 0.1 آمپر در ولتاژ 250-13 ولت DC 
  • جریان 0.2 آمپر در ولتاژ 115-13 ولت DC 
  • جریان 3 آمپر در ولتاژ 15 ولت AC

دوام مکانیکی این تایمر بسیار بالا و به میزان 20.000.000 سیکل قطع و وصل است. جریان حرارتی قراردادی در هوای آزاد این قطعه 5 آمپر است. درجه حفاظت یا IP این تایمر تأخیر در قطع برای ترمینال ها IP20 برای محفظه تایمر IP50 در نظر گرفته شده است.

فنی
کد فنیRE7RB11MW
کاربرد محصولتایمر صنعتی
نام اختصاریRE7
نوع ولتاژ24-240VAC/DC@50/60Hz
تنظیم زمان تاخیر0.05ثانیه تا 10دقیقه
جریان خروجی5 آمپر
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP IP20-terminals, IP50-housing
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email