الیکا الکتریک
سبد خرید

بيمتال 4 الی 6 آمپر اشنایدر الکتریک

بيمتال 4 الی 6 آمپر بیمتال ها جهت کنتاکتورهای سری D اشنایدر الکتریک
بيمتال 4 الی 6 آمپر اشنایدر الکتریک
 • رنج جریان: 6...4 آمپر
 • تجهیزات سازگار: LC1D12-LC1D38
 • آستانه تریپ: 1.14xIr
 • نوع شبکه: AC/DC
 • کنتاکت کمکی: 1NO+1NC
 • سری ساخت: LRD
 • کاربرد محصول: حفاظت موتور
 • درجه حفاظت: IP20
ضمانت اصل بودن کالا
ایجاد و باز کردن پاپ آپ های سفارشی از هر لینک یا بلوک.
تحویل سریع
ایجاد و باز کردن پاپ آپ های سفارشی از هر لینک یا بلوک.
پشتیبانی فنی
ایجادکننده صفحه در Journal 3 اجازه می دهد تا هر طرح چیدمانی را شبیه سازی کنید.
7 روز ضمانت بازگشت کالا
Journal 3 همراه با بهترین ماژول های چند منظوره که در حال حاضر ساخته شده اند.
گارانتی یکساله
Journal بهترین امتیاز از بیش از 2000 نظر است.

سوال های پرتکرار

رله های اضافه بار حرارتی سری LRD اشنایدر

بی متال های سه پل سری TeSys D اشنایدر برای حفاظت مدارهای AC و موتورها در برابر اضافه بار، نقص فاز، زیاد شدن بیش از حد زمان راه اندازی و طولانی شدن وضعیت روتور راکد طراحی شده اند. پنل جلویی این رله های اضافه بار حرارتی بصورت زیر است:

1. تنظیم جریان نامی Ir

2. دکمه TEST ؛ عملکرد آن بررسی سیم بندی مدار کنترل و شبیه سازی تریپ رله( تحریک هر دو کنتاکت NO و NC) را فراهم می کند. 

3. دکمه STOP ؛ این دکمه برای تحریک کنتاکت NC است که تأثیری بر کنتاکت NO ندارد.

4. دکمه RESET 

5. نشانگر تریپ 

6. قفل تنظیمات با بستن پوشش

7. انتخابگر ریست دستی یا اتوماتیک

 انتخابگر رله های LRD313...380 و LRD04L...32L و LRD01...035 در موقعیت دستی عرضه شده که توسط یک درپوش محافظت می شود. برای تغییر آن به موقعیت اتوماتیک با ملاحظه اقدام کنید. 

 • اتصالات بی متال سری LRD01...035 : این دسته توسط ترمینال پیچی متصل می شوند و می توانند توسط ترمینال های فنری یا Lug (زایده لحیم شونده که به سر سیم وصل می شود) برای تغذیه اتصال داده شوند.

 • اتصالات بی متال سری LRD04L...32L : این دسته توسط ترمینال پیچی متصل می شوند و می توانند توسط  Lug (زایده لحیم شونده که به سر سیم وصل می شود) برای تغذیه اتصال داده شوند.

 • اتصالات بی متال سری LRD313...380 : این رله ها توسط پیچ های BTR (سَری شش وجهی) متصل می شوند. این نوع اتصال با استفاده از سیستم EverLink، اتصالی دقیق و بادوام را فراهم می کند. 

 • رله های LRD3361...4369 و LR2D3561...D3563 علاوه بر اتصال توسط ترمینال پیچی، قابلیت اتصال با Lug (زایده لحیم شونده که به سر سیم وصل می شود) نیز دارند.

رله های اضافه بار حرارتی الکترونیکی LR9D5367...5569 و LR9D67 و LR9D69

این رله های اضافه بار حرارتی الکترونیکی برای استفاده با کنتاکتورهای LC1D115 و LC1D150 طراحی شده اند. این رله های الکترونیکی علاوه بر ویژگی های حفاظتی سری LRD، دارای ویژگی های زیر می باشند:

 • حفاظت در برابر عدم تقارن فاز 
 • انتخاب کلاس راه اندازی
 • حفاظت مدارهای نامتعادل
 • حفاظت مدارهای تکفاز
 • آلارم برای جلوگیری از تریپ با قطع و خواباندن بار(Load shedding)

پنل جلویی این رله ها بصورت زیر است:

 1. تنظیم مستقیم جریان نامی Ir
 2. دکمه Test
 3. دکمه stop
 4. دکمه Reset
 5. نشانگر تریپ
 6. قفل تنظیمات توسط درپوش
 7. کلید انتخابگر کلاس 10 یا کلاس 20
 8. انتخابگر برای بار متقارن  یا بار غیرمتقارن 

 

رله های اضافه بار حرارتی الکترونیکی LR9F اشنایدر

رله های الکترونیکی سری LR9F اشنایدر بطور خاص برای شرایط کارکرد موتورها ایجاد شده است. این رله ها در برابر شرایط زیر محافظت می کنند:

 1. اضافه بار حرارتی مدارهای متعادل یا غیرمتعادل سه فاز یا تکفاز
 2. نقص فاز و عدم تقارن فاز زیاد
 3. زمان راه اندازی بلندمدت
 4. طولانی شدن شرایط روتور راکد

رله های حفاظتی الکترونیکی LR9F بصورت مستقیم زیر کنتاکتورهای LC1F نصب می شوند. این رله ها رنج جریان 30 تا 630 آمپر را در 8 دسته پوشش می دهند. تنظیمات روی پنل توسط یک پوشش قابل قفل شدن است. یک دکمه Reset جلوی آن قرار دارد. دو نوع از این رله در دسترس است:

 نوع ساده: کلاس 10 (••LR9F•3) و کلاس 20 (••LR9F•5)

 نوع تکمیلی: کلاس 10 (10 آمپر) یا کلاس 20 قابل انتخاب مطابق EN60947-4-1 استاندارد (••LR9F) . این نوع رله شامل آلارمی است که آن را قادر می سازد تا از تریپ های ناشی از قطع و خواباندن بار(Load shedding) جلوگیری کند. 

پنل جلویی این دو نوع رله بصورت زیر است:

 1. تنظیم مستقیم جریان نامی Ir
 2. دکمه Test
 3. دکمه stop
 4. دکمه Reset
 5. نشانگر تریپ
 6. قفل تنظیمات توسط درپوش
 7. کلید انتخابگر کلاس 10 یا کلاس 20
 8. انتخابگر برای بار متقارن  یا بار غیرمتقارن 
 9. مدار آلارم

 

 کلاس تریپ یعنی 600% یا 6 برابر رنج جریان حرارتی ماکزیمم (یا 600% جریان تنظیم شده روی رله های قابل تنظیم)

 • کلاس 10: رله در 10 ثانیه یا کمتر، تریپ می کند.
 • کلاس 20: رله در 20 ثانیه یا کمتر، تریپ می کند.
 • کلاس 30: رله در 30 ثانیه یا کمتر، تریپ می کند.

 کاربردهای AC

 • AC-14 : این دسته شامل سوئیچینگ بارهای الکترومغناطیسی است که توان کشیده شده توسط بارمغناطیسی متصل به آن، کمتر از 72 ولت آمپر باشد. مثال کاربردی: سوئیچینگ سیم پیچ کنتاکتورها و رله ها
 • AC-15 :  این دسته شامل سوئیچینگ بارهای الکترومغناطیسی است که توان کشیده شده توسط بارمغناطیسی متصل به آن، بیشتر از 72 ولت آمپر باشد. مثال کاربردی: سوئیچینگ سیم پیچ کنتاکتورها

 کاربردهای DC

 • DC-13 : این دسته شامل سوئیچینگ بارهای الکترومغناطیسی است که زمان اتخاذ شده برای دستیابی به 95% جریان حالت ثابت(T=0.95) آن، مساوی با 6 برابر توان P (P<50w) کشیده شده توسط بار است. مثال کاربردی: سوئیچینگ سیم پیچ کنتاکتورهای بدون مقاومت economy (مقاومتی که برای محدود کردن جریان سیم پیچ در حال کار، بصورت سری با سیم پیچ DC قرار می گیرد.)

عامل مهم برای تنظیم حفاظت از اضافه بار برای موتورها، 125٪ جریان بار کامل آن ها طبق NEC است. بعضی تولیدکنندگان تنظیمات 125٪ را در رله های تولیدی خود دارند، به این معنی که شما باید حفاظت از اضافه بار را در جریان پلاک موتور تنظیم کنید. اگر مقدار 125٪ در رله تعبیه نشده باشد، باید آن را در 25٪ جریان پلاک موتور تنظیم کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید شما می خواهید از موتوری با جریان بار کامل 60A محافظت کنید و یک رله اضافه بار دارید که می تواند از 50A تا 100A تنظیم شود. اگر دستگاه قبلاً تنظیمات 125٪ را داشته باشد، باید آن را روی 60A تنظیم کنید. در غیر این صورت، تنظیم صحیح روی 75A (60A+25%) است.

رله های سری LRD، رله های اضافه بار حرارتی هستند که هیچ روش تست متفاوتی از سایر رله ها ندارند. شما باید از همان روش تست تعیین شده توسط IEC60947-4-1 برای همه ی رله های اضافه بار حرارتی استفاده کنید. رله های LRD، رله های اضافه بار حرارتی هستند که براساس اصل حرارتی معکوس از منحنی تریپ پیروی می کنند. این منحنی های تریپ مطابق استاندارد IEC است که نقطه تست تریپ را با توجه به In (جریان تنظیم شده)، بصورت زیر تعیین می کنند:

 • 1.2xIn : در این نقطه رله باید زیر دو ساعت تریپ کند.
 • 7.2xIn : رله LRD کلاس 10 باید در این نقطه طی دو تا 10 ثانیه تریپ کند.

به طور مثال اگر In روی 48 آمپر تنظیم شده باشد، این طبیعی است که تجهیز در 50 آمپر تریپ نکند. زیرا آستانه تریپ حدود 54.7 (1.14xIn+/-0.06) شروع می شود و قبل از این ممکن است سیستم بدون تریپ به کار خود ادامه دهد.

     

1. عملکرد متعادل، سه فاز، در حالت cold state

2. عملکرد دو فاز، در حالت cold state

3. عملکرد متعادل، سه فاز، بعد از یک دوره طولانی در جریان تنظیم شده(hot state)

مشخصات اصلی بی متال اشنایدر مدل LRD10

بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD10، یک رله حرارتی با رنج جریان 4 تا 6 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور اشنایدر قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D09-D38 تطابق دارد. فیوزی که در مدار این بی متال انتخاب می شود باید از نوع aM با جریان 8 آمپر، gG با جریان 16 آمپر و یا BS88 با جریان 16 آمپر باشد. رنج ولتاژ عملکردی [Ue] این بی متال 690 ولت AC برای مدار قدرت است. 

شماتیک مداری LRD10 مطابق شکل زیر است.

ﺟﺮﻳﺎن ﺑﻴﻤﺘﺎل ﺑﺮاﺑﺮ ﺟﺮﻳﺎن ﻧﺎمی ﻣﻮﺗﻮر ﺗﻨﻈﻴﻢ می شود و در ﻣﻘﺎﺑﻞ اﺿﺎﻓﻪ ﺑﺎر از 1.14 +/- 0.06 برابر جریان نامی Ir، می تواند موتور را قطع کند. در ﺻﻮرﺗﻲ ﻛﻪ ﺟﺮﻳﺎن ﻋﺒﻮری از بی متال ﺑﻪ  اﻧﺪازۀ 5% بیشتر از جریان تنظیم شده باشد، ﻣﻌﻤﻮﻻً ﻣﺪار در ﻣﺪت زﻣﺎﻧﻲ ﺑﻴﺸﺘﺮ از 2 ساعت قطع خواهد شد. اگر جریان عبوری از بی متال به اندازۀ 20% بیشتر از جریان تنظیم شده باشد، مدار در مدت زمانی کمتر از 2 ساعت قطع می شود و چنان چه جریان عبوری از بیمتال بیشتر از 50% جریان تنظیم شده باشد، مدار در مدت زمانی کمتر از 2 دقیقه قطع خواهد شد. شرایط کار این رله ها از (20-) درجه تا (60+) درجه سانتی گراد متغیر است.

بی متال یا رله اضافه بار

اگر روی موتوری بیش از حد مجاز بار قرار گیرد، جریان زیادی از شبکه کشیده و سیم پیچ ها داغ می شود که در صورت عدم قطع به موقع، موتور خواهد سوخت. رله حرارتی موتور را در مقابل اضافه بار حفاظت می کند. رله اضافه بار جهت کنترل جریان موتورهای الکتریکی به کار می رود و یک نوع رله حفاظتی است. این رله از دو فلز با جنس مختلف که ضرایب انبساط طولی مختلفی دارند تشکیل شده است.

نقش بی متال در حفاظت مدار موتور تسمه نقاله 

 در ﺷﻜﻞ زﻳﺮ یک ﺑﺴﺘﻪ ﺑﺮ روی ﺗﺴﻤﻪ ﻧﻘﺎﻟﻪ ﮔﻴﺮ ﻛﺮده و ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻣﻮﺗﻮر ﺑﻪ ﺳﺨﺘﻲ ﻧﻘﺎﻟﻪ را ﺑﻪ ﺣﺮﻛﺖ درآورد. همان طور ﻛﻪ ﻣﻮﺗﻮر ﺗﻼش ﻣﻲ کند ﺗﺴﻤﻪ ﻧﻘﺎﻟﻪ ﻣﺘﻮﻗﻒ ﺷﺪه را راه ﺑﻴﺎﻧﺪازد، جریانش به شدت بالا می رود اگر مشکل حل نشود و یا مدار قطع نشود موتور با زیاد شدن حرارتش صدمه خواهد دید.

 بی متال در مواقعی که بار موتور بیش از میزان از پیش تعیین شده باشد دستور توقف صادر می نماید. بی متال از دو فلز غیرهم جنس که به یکدیگر متصل شده اند، ساخته می شود این دو فلز بر اثر گرم شدن ناشی از افزایش جریان انبساط پیدا می کنند اما این افزایش طول تیغه ها به یک اندازه نیست و چون به هم محکم شده اند چاره ای جز خم شدن ندارند، خم شدن این دو فلز کنتاکت ها را وصل می کند. زمانی که یک قطعه از تجهیزات الکتریکی از مقدار طراحی شده خود خارج می شود نیز حالت اضافه بار رخ می دهد.

 

مقایسه فیوز و بیمتال

هر دو وسیلۀ حفاظت کنندۀ مدارند که دارای تفاوت های زیر هستند:

1. سرعت عمل فیوز نسبت به بی متال خیلی بیشتر است.

2. فیوز قابل تنظیم نیست در حالی که بی متال قابل تنظیم می باشد.

3. فیوز مصرف کننده را در مقابل جریان زیاد و اتصال کوتاه محافظت می نماید در صورتی که، بی متال مصرف کننده را در مقابل اضافه بار احتمالی محافظت می نماید.

 

فنی
آستانه تریپ1.14 +/- 0.06 جریان نامی Ir
رنج بیمتالکلاس 10 آمپر مطابق با IEC 60947-4-1
سِری ساختTeSys
کد فنیLRD10
نام محصولTeSys LRD
نام اختصاریLRD
میزان تحمل ناگهانی ولتاژ [Uimp]6 کیلو ولت
کاربرد محصولرله اضافه بار حرارتی برای حفاظت موتور
جریان مجاز3 آمپر در 120 ولت AC-15 برای مدار سیگنالینگ و 0.22 آمپر در 125 ولت DC-13 برای مدار سیگنالینگ
رنج جریان(آمپر)4 تا 6 آمپر
حساسیت خطای فازجریان تریپ 130% جریان نامی Ir روی دو فاز
پشتیبانی نصبصفحه و ریل با کمکی مخصوص ، زیر کنتاکتور
رنج کنتاکتورLC1D09 و LC1D32 و LC1D12 و LC1D18 و LC1D25
رنج ولتاژ عایق بندی [Ui]مدار قدرت: 600 ولت
جریان حرارتی (جریان شیفتی)،(Ith)5 آمپر برای مدار سیگنالینگ
فرکانس شبکه0 تا 400 هرتز
نوع کنترلپوش باتن قرمز: توقف یا استپ / پوش باتن آبی: ریست
رنج ولتاژ عملکرد [Ue]690 ولت AC برای مدار قدرت
نوع شبکهAC و DC
میزان گشتاورمدار کنترل: 1.7 نیوتن متر با ترمینال پیچی/مدار قدرت: 1.7 نیوتن متر با ترمینال پیچی
ابعاد
ارتفاع66 میلی متر
طول45 میلی متر
عرض70 میلی متر
خصوصیات ظاهری
وزن محصول0.124 کیلوگرم
اتصالات
ترکیب کنتاکت کمکی1NO+1NC
اتصالات - ترمینال هامدار کنترل: ترمینال پیچی دو کابل 1 تا 2.5 میلی متر مربع منعطف بدون بست انتهایی/مدار کنترل: ترمینال پیچی دو کابل 1 تا 2.5 میلی متر مربع منعطف دارای بست انتهایی/مدار کنترل: ترمینال پیچی دو کابل 1 تا 2.5 میلی متر مربع غیرمنعطف بدون بست انتهایی/مدار کنترل: ترمینال پیچی یک کابل 1.5 تا 10 میلی متر مربع منعطف بدون بست انتهایی/مدار کنترل: ترمینال پیچی یک کابل 1 تا 4 میلی متر مربع منعطف دارای بست انتهایی/مدار کنترل: ترمینال پیچی یک کابل 1 تا 6 میلی متر مربع غیرمنعطف بدون بست انتهایی
محیطی
قدرت دی الکتریک1.89 کیلو ولت در 50 هرتز
نوع حفاظتحرارتی
درجه حفاظت بر حسب IPIP20
میزان دمای مجاز محیط برای عملکرد20- تا 60 درجه سانتی گراد
میزان دمای مجاز محیط برای نگهداری کالا60- تا 70 درجه سانتی گراد
استانداردها
استانداردهاEN/IEC 60947-4-1 و EN/IEC 60947-5-1 و UL 60947-4-1 و UL 60947-5-1 و CSA C22.2 No 60947-4-1 و CSA C22.2 No 60947-5-1 و GB/T 14048.4 و GB/T 14048.5 و EN 50495
5
75%
4
25%
3
0%
2
0%
1
0%
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

امتیاز بيمتال 4 الی 6 آمپر

امتیاز کاربران:

(5)
محصول   

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

ابعاد بی متال اشنایدر با کد فنی LRD10

عرض: 45 میلی متر

عمق: 70 میلی متر

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email