الیکا الکتریک
سبد خرید
کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر 220 ولت AC, قیمت کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر, کنتاکتور اشنایدر اصل, کنتاکتور اشنایدر d32

کنتاکتور اشنایدر 32 آمپر 220 ولت AC

 • رنج جریان: 32A
 • ولتاژ تغذیه بوبین: 220VAC
 • کد فنی بوبین: LXD1M7
 • توان: 15kW در 220/380V
 • کنتاکت کمکی: 1NO+1NC
 • اتصالات: ترمینال پیچی
 • تعداد پل: 3P
 • نوع کنتاکتور: AC
2,290,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

با توجه به نوع مصرف کننده و شرایط کار، کنتاکتور قدرت و جریان عبوری مشخصی برای ولتاژهای مختلف دارد. بنابراین، باید به جدول و مشخصات کنتاکتور توجه کرد و انتخاب کنتاکتور را منطبق بر مشخصات مورد نیاز قرار داد.

برای اتصال مصرف َکنننده به شبکه باید از کلید یا کنتاکتوری با مشخصات مناسب استفاده کرد که کنتاکت های آن تحمل جریان راه اندازی و جریان دائمی را داشته باشد. همچنین در صورت اتصال کوتاه، جریان لحظه ای زیادی که از مدار عبور می کند و یا جرقه ای که هنگام قطع مدار ایجاد می شود، صدمه ای به کلید نزند.

به این منظور و برای این که بتوان پس از طراحی مدار، کنتاکتور مناسب را برای اتصال مصرف کننده به شبکه انتخاب کرد، باید با مقادیر نامی مربوط به کنتاکتور آشنا شد. این مقادیر برای کلید های غیرمغناطیسی، مانند کلید اهرمی و غلتکی هم وجود دارد. در جدول زیر این مقادیر مشخص شده است.

نکته مهم

(1) کنتاکت های کمکی که در جدول علامت ♦ دارند فقط برای کنتاکتورهای LC1D40 تا LC1D95 قابل استفاده هستند.

(2) کنتاکت های کمکی که در جدول علامت • دارند فقط سمت چپ کنتاکتورهای LC1D09 تا LC1D38 با بوبین AC قابل نصب هستند. این کنتاکت های کمکی را برای کنتاکتورهای LC1D09 تا LC1D38 با بوبین DC نمی توان استفاده کرد.

نکته مهم

کنتاکتورهایی که در جدول بالا در کنار کد فنی خود عدد 1 دارند، در این کاربرد فقط با بوبین AC قابل استفاده هستند.

کنتاکتورهای 9 آمپر تا 80 آمپر سری D اشنایدر روی DIN ریل 35 میلی متری نصب می شوند. کنتاکتورهای 40 آمپر تا 80 آمپر سری D اشنایدر را در صورت لزوم می توان روی DIN ریل 75 میلی متری نصب کرد. 

دوام الکتریکی کنتاکتورهای اشنایدر در کاربردهای DC-1 تا DC-5 را می توان به طور مستقیم از منحنی های زیر بدست آورد. ابتدا توان قطع (P broken) را به صورت زیر محاسبه می کنیم:

P broken= I broken x U broken

رابطه بالا به این معنی است که توان قطع برابر با حاصلضرب جریان قطع در ولتاژ قطع می شود. مقادیر ولتاژ قطع و جریان قطع برای بارهای DC-1 تا DC-5 با جدول زیر محاسبه می شود:

پارامتر Ie جریان عملکردی کنتاکتور و Ue ولتاژ عملکردی آن است. با توجه به مقدار محاسبه شده برای P broken می توان از منحنی زیر نوع کنتاکتور و دوام الکتریکی آن را محاسبه کرد.

منحنی دوام الکتریکی کنتاکتور سری D اشنایدر

به طور مثال:

 • موتور سری، P=1.5kW و Ue=200V و Ie=7.5A (کاربرد: تغییر جهت موتور در حال کار)
 • دسته بندی: DC-5
 • کنتاکتور موردنظر، سه پل سری D مدل LC1D09
 • P broken=2.5Ie x Ue=2.5x7.5x200=3.75kW
 • توان قطع هر پل: 1.25kW
 • دوام الکتریکی خوانده شده از منحنی بالا بزرگتر مساوی 3 میلیون سیکل کاری است.

منحنی دوام الکتریکی کنتاکتور سری F اشنایدر

 

به طور مثال:

 • موتور سری، P=40kW و Ue=200V و Ie=200A (کاربرد: تغییر جهت موتور در حال کار)
 • دسته بندی: DC-5
 • کنتاکتور موردنظر، دو پل سری F مدل LC1F265
 • P broken=2.5Ie x Ue=2.5x200x200=100kW
 • توان قطع هر پل: 50kW
 • دوام الکتریکی خوانده شده از منحنی بالا 500000 سیکل کاری است.

سوئیچینگ جریان های فرکانس بالا باعث گرم شدن بیش از حد کنتاکتورها می شود. بنابراین در چنین کاربردهایی لازم است که رنج جریان کنتاکتور را کاهش دهیم. جدول زیر کاهش رنج کنتاکتورهای سری F اشنایدر را در کاربردهای AC-1 فرکانس های بالا نشان می دهد. طول عمر کنتاکتور در چنین کاربردهایی نسبت به حالت عادی کاهش می یابد. مقادیر جدول برای دمای کاری کمتر یا مساوی 40 درجه سانتی گراد معتبر است.

در کاربردهای DC، کنتاکتورهای سری D تا ولتاژ 300VDC قابل استفاده هستند. اما بسته به سطح ولتاژ DC، حداکثر رنج جریان محدود می‌شود. در کنتاکتورهای سری D جریان عملکردی با توجه به ولتاژ و تعداد پل کنتاکتور مختلف است. مثلاً برای کنتاکتور LC1D18 در 24VDC، حداکثر جریان برابر با 25A است.

خیر. تغذیه قدرت کنتاکتورهای سری D اشنایدر بصورت L1 و L2 و L3 و خروجی های سه فاز قدرت برای اتصال به بار بصورت T1 و T2 و T3  مشخص شده اند.

دسته بندی بهره وری مطابق استاندارد IEC، تعیین کننده مقدار جریانی است که کنتاکتور قادر به قطع یا وصل آن است. این مقادیر به دو عامل وابسته است:

 • نوع باری که سوئیچ می شود: موتور قفس سنجانی، موتور القایی، مقاومت ها
 • شرایطی که تحت آن، قطع یا وصل موتور انجام می شود: موتور راکد، راه اندازی، معکوس، plugging (ترمز کردن موتور با معکوس شدن فازها)

 کاربردهای AC

  گروه AC-1 : این دسته شامل همه ی انواع بارهای AC با ضریب توان(PF) بزرگتر یا مساوی 0.95 است(COSphi>0.95) مثال کاربردی آن: گرمایشی و توزیع

  گروه AC-2 : این دسته شامل راه اندازی و plugging موتورهای القایی و inching (راه اندازی موتور با ضربه کم توان در ولتاژ کاهش یافته) است.

 • هنگام بسته شدن، کنتاکتور جریان راه اندازی که تقریباً 2.5 برابر جریان نامی موتور است را تأمین می کند.
 • هنگام باز شدن، کنتاکتور باید جریان راه اندازی را در ولتاژی کوچکتر یا مساوی ولتاژ منبع تغذیه قطع کند.

  گروه AC-3 : این دسته شامل موتورهای قفس سنجابی با قطع هنگام کار عادی موتور است.

 • هنگام بسته شدن، کنتاکتور جریان راه اندازی که تقریباً 5 تا 7 برابر جریان نامی موتور است را تأمین می کند.
 • هنگام باز شدن، کنتاکتور جریان نامی کشیده شده توسط موتور را قطع می کند. مثال کاربردی: موتورهای قفس سنجابی استاندارد؛ بالابر، پله برقی، تسمه نقاله، بالابر سطل، کمپرسورها، پمپ ها، میکسر، واحدهای تهویه هوا و ... 

  گروه AC-4 : این دسته شامل plugging، inching موتورهای قفس سنجابی و القایی است. کنتاکتور در یک پیک جریان بسته می شود که ممکن است به بزرگی 5 یا 7 برابر جریان نامی باشد. هنگام باز شدن، چنین جریانی را در ولتاژی بالاتر قطع می کند که سرعت موتور کمتر است. این ولتاژ می تواند هم اندازه ولتاژ شبکه باشد. مثال کاربردی: ماشین های پرینت، ماشین سیم کشی، بالابر یا جرثقیل، صنعت استخراج و متالورژی

 کاربردهای DC

  گروه DC-1 : این دسته شامل همه ی بارهای DC با زمان پایداری(زمان مورد نیاز برای رسیدن یک موتور معین به 63.2٪ از حداکثر سرعت نامی آن در شرایط بدون بار) کمتر یا مساوی 1 میلی ثانیه است.

  گروه DC-3 : این دسته شامل راه اندازی، قطع یا ترمز جریان معکوس(counter-current braking) و inching موتورهای شنت است. ترمز با معکوس کردن اتصالات موتور انجام می شود، در عین حال مقاومت مناسب را در مدار روتور وارد می کنید تا گشتاور منفی را به مقدار مورد نظر تنظیم کنید. با این روش، کنترل کامل کاهش سرعت، حتی تا حد توقف، قابل دستیابی است. در مورد موتورهای DC، ترمز جریان معکوس یا با تغییر ولتاژ آرمیچر یا با تغییر قطب تحریک رخ می دهد. 

 • هنگام بسته شدن، کنتاکتور جریان راه اندازی که تقریباً 2.5 برابر جریان جریان نامی موتور است را تأمین می کند.
 • هنگام باز شدن، کنتاکتور باید قادر به قطع جریانی معادل 2.5 برابر جریان راه اندازی در ولتاژی کمتر یا مساوی ولتاژ شبکه که سرعت موتور کمتر است، باشد. 

  گروه DC-5 : این دسته شامل راه اندازی، قطع یا ترمز جریان معکوس(counter-current braking) و inching موتورهای سیم پیچ دار سری است. (زمان پایداری بزرگتر مساوی 2 میلی ثانیه)

 • هنگام بسته شدن، کنتاکتور یک پیک جریان راه اندازی که ممکن است به بزرگی 2.5 برابر جریان نامی موتور باشد را تأمین می کند. 
 • هنگام باز شدن، کنتاکتور چنین جریانی را در ولتاژی بالاتر که سرعت موتور کمتر است، قطع می کند. این ولتاژ می تواند همان ولتاژ شبکه باشد. 

کنتاکتور برای قطع شدن به دستور نیاز دارد که با کمک بیمتال یا اورلود انجام می گیرد. کنتاکتور به تنهایی نمی تواند قطع شود. برای این منظور، یکی از کنتاکت های بی متال یا اور لود را با سیم پیچ کنتاکتور سری می کنند.
زمانی که کنتاکتور دو فاز می شود (یعنی یکی از فازها قطع می شود)، جریان بیشتری از حالت عادی از فازها رد شده و بیمتال عمل کرده و کنتاکتش باز می شود و جریان سیم پیچ کنتاکتور را قطع می کند. نهایتاً کنتاکتور قطع می شود.
همچنین می توان بعد از کنتاکتور، کنترل فازی قرار داد که آنی وصل شود و Delay time وصل نداشته باشد. از خروجی NO کنترل فاز به پایه فرمان کنتاکتور متصل نموده تا در صورت قطع شدن فاز، بتواند به کنتاکتور فرمان قطع بدهد (البته سیم بندی آن کمی متفاوت است). کنترل فازهای اشنایدر الکتریک چنین قابلیتی دارند که به صورت آنی، وصل شوند. برای نمونه می توان از کنترل فازهای RM35TF30 و RM17TE00 نام برد.

جریان قطع کنتاکتور را 5 تا 7 برابر جریان پلاتین کنتاکتور محاسبه می کنند. 5 برابر را برای کنتاکتورهای رده متوسط در نظر می گیرند و 7 برابر را برای کنتاکتورهای رده اول جهانی نظیر اشنایدر الکتریک یا زیمنس.
نکته کاربردی این است که کنتاکتورها نمی توانند جریان اتصال کوتاه را تحمل کنند. برای اینکه کنتاکتور بتواند اتصال کوتاه را تحمل نماید، باید سطح مقطع سیم اتصال کوتاه که به پلاتین متصل می شود، کمتر از سطح مقطع خود پلاتین ها باشد. برای مثال برای کنتاکتور 9 آمپر با کد فنی LC1D09M7، اگر از سیم “1” استفاده شود، در هنگام اتصال کوتاه، سیم می تواند قطع شود و آسیبی به کنتاکتور نرسد. اما اگر از سیم “2.5” استفاده گردد، کنتاکتور می چسبد؛ چون سیم توانایی تحمل جریان بالاتر را دارد و به کنتاکتور آسیب وارد می کند.

این کلید از دو هسته به شکل  E یا U که یکى ثابت و دیگرى متحرک است تشکیل شده است. در میان هستۀ ثابت یک بوبین یا سیم پىچ قرار دارد. زمانی که تغذیه به بوبین کنتاکتور وصل شود بوبین مغناطیس شده و مانند یک آهن ربا قسمت متحرک هسته را به خود جذب می کند در این حالت تیغه های اصلی به یکدیگر جذب شده و مسیر جریان برق ایجاد می شود و زمانی که تغذیه بوبین قطع شود بوبین از حالت مغناطیس بودن خارج شده با توجه به فنر موجود در قسمت بین تیغه ها، تیغه ها از یکدیگر جدا شده و مسیر جریان برق قطع می شود در واقع تا زمانی که بوبین برق دار باشد تیغه ها بسته و مسیر جریان برق برقرار است و به محض قطع برق بوبین، تیغه ها از هم جدا شده و کنتاکتور قطع می شود.

فنرهای بین دو تیغه هنگام قطع تغذیه بوبین، کنتاکتور را قطع می کند و باعث می شود که تیغه های اصلی به حالت قبلی برگردند. اگر فنری بین دو تیغه وجود نداشته باشد تیغۀ متحرک روی تیغۀ ثابت باقی مانده و به این ترتیب کنتاکت هایی که به تیغه متصل اند همچنان وصل بوده و کنتاکتور قطع نمی شود.

 • سیم پیچ: این مهمترین مؤلفه کنتاکتور است. نیروی محرکه ای که برای بستن کنتاکت ها مورد نیاز است توسط سیم پیچ یا مغناطیس کنتاکتور تأمین می شود. سیم پیچ و کنتاکت ها توسط یک بدنه محافظت می شوند.
 • بدنه: دقیقاً مانند محفظه های مورد استفاده در هر کاربرد دیگر، کنتاکتورها نیز دارای یک محفظه هستند که عایق بندی و محافظت از تماس پرسنل با کنتاکت ها را فراهم می کند. محفظه بدنه از مواد مختلفی مانند پلی کربنات، پلی استر، نایلون 6، باکالیت، پلاستیک های ترموستینگ و غیره ساخته می شود.
 • کنتاکت ها: یکی دیگر از اجزای مهم این تجهیز الکتریکی است. وظیفه انتقال جریان کنتاکتور توسط کنتاکت ها انجام می شود.
 • سیم پیچ، نیروی محرکه ای برای بستن کنتاکت ها  فراهم می کند.
 • سیم پیچ در اطراف یک هسته الکترومغناطیسی است و مانند یک آهنربای الکتریکی رفتار می کند.
 • سیم پیچ دارای دو قسمت ثابت و یک قسمت متحرک است که فنر هر دو قسمت را بهم متصل می کند. این ساختار مکانیزم بازگشت فنری را ایجاد می کند. میله ای به نام آرمیچر به قسمت متحرک متصل است.
 • وقتی نیروی سیم پیچ بیشتر از نیروی فنر باشد، هر دو کنتاکت متصل می شوندو زمانی که نیروی فنر بیشتر از نیروی سیم پیچ باشد، کنتاکت ها قطع می شوند.
 • ورودی سیم پیچ کنتاکتور می تواند AC یا DC باشد. این جریان از یک مدار کنترل خارجی برای کنتاکتور حاصل می شود و باعث تحریک هسته الکترومغناطیسی می شود.
 • جنس هسته کنتاکتورهای AC، آهن چند لایه نرم است که به کاهش اتلاف جریان گردابی کمک می کند. در کنتاکتورهای DC مسئله جریان گردابی وجو ندارد به همین دلیل جنس هسته آن فولاد جامد انتخاب می شود. 
 •  استارتر یک سیم پیچ حساس دارد که گرمای ایجاد شده توسط جریان اضافی و تغییرات دمای محیط اطراف را کنترل می کند تا از موتور در برابر گرمای بیش از حد محفاظت کرده و حفاظت بار ایجاد کند. استارتر، ترکیبی از کنتاکتور و رله اضافه بار است که در صورت اضافه بار موتور، ولتاژ سیم پیچ را کاهش می دهد. در استارتر، کنتاکتور جریان الکتریکی موتور متصل را کنترل می کند و به طور مکرر مدار قدرت را از منبع تغذیه اصلی قطع و وصل می کند. بلوک محافظت از اضافه بار در استارتر از موتور در برابر جریان اضافی و گرم شدن بیش از حد و سوختن مدار محافظت می کند.
 • کنتاکتور یک سوئیچ کنترل الکتریکی همانند رله است. برای سوئیچینگ جریان به ON و OFF در مدار استفاده می شود. کنتاکتور برای حفاظت در برابر اضافه بار پشتیبانی ایجاد نمی کند. برای کنترل مدارهای گرمایشی، موتور الکتریکی و تجهیزات صنعتی خودکار استفاده می شود. یک کنتاکتور به اطلاعات مربوط به سیستم کنترل استارتر وابسته است و مدار موتور را تحریک و عدم تحریک می کند.
 1. اندازه: کنتاکتورها در مقایسه با رله های کنترل نسبتاً بزرگتر هستند.
 2. ظرفیت قطع جریان: رله ها می توانند بارهای حداکثر تا 10A یا کمتر را متحمل بشوند، در حالی که کنتاکتورها بارهای بالاتر از 10A را متحمل می شوند.
 3. کاربرد: رله ها معمولاً در مدارهای کنترل تک فاز استفاده می شوند، در حالی که کنتاکتورها برای کاربردهای 3 فاز ساخته می شوند.
 4. ولتاژ سیستم: رله ها معمولاً فقط در رنج 250 ولت کار می کنند که کمتر از کنتاکتورهایی است که غالباً تا رنج 1000 ولت عمل می کنند.
 5. استاندارد کنتاکت باز و بسته: کنتاکتورها معمولاً برای کار با کنتاکت نرمال باز یا NO طراحی شده اند در حالی که رله ها بر اساس عملکرد مورد نظر دارای کنتاکت نرمال باز/بسته هستند.
 6. خاصیت حفاظتی: رله ها کم توان هستند و به همین دلیل اغلب از ویژگی های حفاظتی برخوردار نیستند، در حالی که کنتاکتورها چون بار بیشتری متحمل می شوند دارای ویژگی های حفاظتی مانند سرکوب قوس و کنتاکت فنری هستند.

کنتاکتور AC و DC در پنج مورد با هم تفاوت دارند:

 1. هسته الکترومغناطیسی کنتاکتور AC از ورق های ورق فولاد سیلیکون چند لایه ساخته شده است، در حالی هسته که کنتاکتور DC از فولاد نرم ساخته شده است.
 2. هسته الکترومغناطیسی در یک کنتاکتور AC اغلب دارای شکل E است، در حالی که هسته یک کنتاکتور DC اغلب دارای شکل U است.
 3. یک کنتاکتور AC دارای یک حلقه اتصال کوتاه در انتهای هسته استاتیک است که به از بین بردن لرزش و سر و صدا از آهن ربا کمک می کند. کنتاکتور DC به دلیل نداشتن این لرزش ها، نیازی به حلقه اتصال کوتاه ندارد.
 4. یک کنتاکتور AC جریان شروع بالایی دارد و حداکثر فرکانس کاری آن 600 بار در ساعت است ولی این فرکانس در کنتاکتور DC حدود 1200 برابر در ساعت است.
 5. یک کنتاکتور DC از یک قوس خنک کننده مغناطیسی استفاده می کند، در حالی که یک کنتاکتور AC از یک قوس شبکه به عنوان وسیله فرونشانی استفاده می کند.

کنتاکتور نسبت به کلید دستى صنعتى  مزایای زیر را دارد:

1 ــ عمر مؤثرشان بیشتر است.

2 ــ مصرف کننده از راه دور کنترل مى شود.

3 ــ مصرف کننده از چند محل کنترل مى شود.

4 ــ سرعت قطع و وصل کلید زیاد و استهلاک آن کم است.

5 ــ از نظر حفاظتى مطمئن ترند و حفاظت مناسب تر و کامل تر دارند.

6 ــ امکان طراحى مدار فرمان اتوماتیک براى مراحل مختلف کار مصرف کننده وجود دارد.

7 ــ هنگام قطع برق، مدار مصرف کننده هم قطع مى شود و به استارت مجدد نیاز پىدا مى کند؛ در نتىجه از خطرات وصل ناگهانى دستگاه جلوگیرى مى شود.

کنتاکت ها عملکرد انتقال جریان را در یک کنتاکتور انجام می دهند. انواع مختلفی از کنتاکت ها در کنتاکتور وجود دارد و آن ها عبارتند از: کنتاکت قدرت، کنتاکت کمکی و فنرهای کنتاکت.

جنس کنتاکت ها باید دارای مقاومت بالا در برابر جوشکاری و مقاومت قوس پایدار باشند. این ماده همچنین باید در برابر فرسایش و تنش مکانیکی مقاومت کند. در کاربردهای جریان بالا و DC، از جنس اکسید قلع نقره است، در حالی که در کاربردهای جریان پایین، از جنس نیکل نقره و اکسید کادمیوم نقره است.

افزودن پل اصلی به کنتاکتورهای سری F امکان‌پذیر نیست. فقط کنتاکت‌های کمکی را می توان به کنتاکتورهای سری F اضافه کرد.

مشخصات اصلی کنتاکتور سه پل اشنایدر LC1D32M7

کنتاکتور اشنایدر با کد فنی LC1D32M7 از کنتاکتورهای سری D اشنایدر است. از این کنتاکتور به منظور کنترل موتور و بار اهمی استفاده می شود. این کنتاکتور سه پل دارای سه کنتاکت قدرت NO است که ترکیب کنتاکت های کمکی آن به صورت 1NO+1NC است.

 این کنتاکتور قابل بهره برداری در مصارف با استانداردهای AC1, AC3, AC4 است. مطابق با استاندارد AC-3 جریان کاری این کنتاکتور، 32 آمپر و ولتاژ کنترلی یا ولتاژ تغذیه بوبین، 220 ولت AC است. رنج ولتاژ عملکردی این کنتاکتور برای مدار قدرت در حالت DC برابر با 300 ولت و در حالت AC برابر با 690 ولت در رنج فرکانسی 25 تا 400 هرتز است. جریان حرارتی در هوای آزاد برای این کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر برابر با 50 آمپر برای مدار قدرت و 10 آمپر برای مدار فرمان در 60 درجه سانتی گراد است. ظرفیت قطع این کنتاکتور 550 آمپر در 440 ولت برای مدار قدرت درج شده است. ولتاژ عایق نامی ان مطابق با استاندارد IEC 60947-4-1 برای مدارهای قدرت برابر با 690 ولت، و برای مدارهای فرمان نیز طبق استاندارد IEC 60947-1 همین مقدار ذکر شده است. همجنین ولتاژ ضربه نامی ان بنا به استاندارد IEC 60947 برابر با 6kV است.

ظرفیت قطع کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر برای مدار قدرت 550 آمپر در 440 ولت، مطابق با استاندارد IEC60947 است. همچنین قابلیت نصب بر روی ریل و صفحه دارد. زمان وصل این کنتاکتور 12-22 میلی ثانیه و زمان قطع آن 4-19 میلی ثانیه تعریف شده است. اتلاف حرارتی این کنتاکتور در فرکانس 60/50 هرتز، معادل 2-3 وات است. مقاومت مکانیکی این قطعه در برابر لرزش در صورت باز بودن کنتاکت‌ها برابر با 2Gn، و بسته بودن کنتاکت‌ها برابر با 4Gn،و مقاومت آن در برابر شوک در صورت باز بودن کنتاکت‌ها برابر با 8Gn  و بسته بودن کنتاکت‌ها برابر با 15Gn برای 11 میلی‌ثانیه است.

  رنج جریان کنتاکتور d32 اشنایدر

  رنج جریان مقاومتی کوتاه مدت(Icw) مدار قدرت کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر در دمای 40 درجه سانتی گراد به شرح زیر است:

  • 260 آمپر برای مدت زمان 10 ثانیه
  • 430 آمپر برای مدت زمان 1 ثانیه
  • 60 آمپر برای مدت زمان 10 دقیقه
  • 138 آمپر برای مدت زمان 1 دقیقه

  رنج جریان مقاومتی کوتاه مدت(Icw) مدار فرمان کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر در دمای 40 درجه سانتی گراد:

  • 100 آمپر برای مدت زمان 1 ثانیه
  • 20 آمپر برای مدت زمان 500 میلی ثانیه
  • 140 آمپر برای مدت زمان 100 میلی ثانیه

  توان موتور قابل اتصال به کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر LC1D32M7 بصورت زیر است:

  • 7.5 کیلو وات در 230-220 ولت AC، فرکانس 60/50 هرتز، مطابق با طبقه بندی مصرف AC-3
  • 15 کیلو وات در 400-380 ولت AC، فرکانس 60/50 هرتز، مطابق با طبقه بندی مصرف AC-3
  • 15 کیلو وات در 440-415 ولت AC، فرکانس 60/50 هرتز، مطابق با طبقه بندی مصرف AC-3
  • 18 کیلو وات در 500 ولت AC، فرکانس 60/50 هرتز، مطابق با طبقه بندی مصرف AC-3
  • 18 کیلو وات در 690-660 ولت AC، فرکانس 60/50 هرتز، مطابق با طبقه بندی مصرف AC-3
  • 7.5 کیلو وات در 400 ولت AC، فرکانس 60/50 هرتز، مطابق با طبقه بندی مصرف AC-4

  فیوزهای مرتبط و هماهنگ با کنتاکتور 9 آمپر اشنایدر شامل موارد زیر است:

  • فیوز 10 آمپر از نوع gG برای مدار فرمان یا سیگنالینگ مطابق استاندارد IEC60947-5-1
  • فیوز 63 آمپر از نوع gG در ولتاژ کمتر یا برابر 690 ولت با هماهنگی نوع 1 برای مدار قدرت
  • فیوز 63 آمپر از نوع gG در ولتاژ کمتر یا برابر 690 ولت با هماهنگی نوع 2 برای مدار قدرت

  نصب تجهیزات کمکی کنتاکتور 32 آمپر اشنایدر

  روش عملکرد کنتاکتور

  کنتاکتورها از اجزای مهم مدارهای قدرت و فرمان هستند. کنتاکتورها کلیدهای الکترومغناطیسی هستند که با توجه به نوع بار و مصرف کننده برای قطع و وصل، کنترل و فرمان در مدار استفاده می شوند. این کلیدها از دو هسته مغناطیسی E شکل یا U شکل که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده اند که با فنر از هم جدا می شوند. وجود یک بوبین یا سیم پیچ در قسمت هسته ثابت باعث می شود که با برقراری جریان برق در بوبین، نیروی الکترومغناطیسی در هسته ثابت القا شود. در این حالت نیروی الکترومغناطیسی بر نیروی فنر غلبه کرده و دو هسته ثابت و متحرک به یکدیگر نزدیک می شوند و کنتاکت ها به هم متصل می شوند. در واقع کنتاکت های باز، بسته می شوند و کنتتاکت های بسته، باز می شوند. با قطع تغذیه بوبین کنتاکتور، نیروی فنر غلبه می نماید و هسته متحرک به حالت ابتدایی خود باز می گردد. 

  از مزایای کنتاکتورها قابلیت قطع و وصل به دفعات زیاد و دوام الکتریکی و مکانیکی بالای آن هاست. طراحی مدارهای فرمان اتوماتیک مانند مدار تایمر و یا فتوسل توسط کنتاکتورها امکان پذیر است.

  الیکا الکتریک، نمایندگی کنتاکتور اشنایدر 

  ما در الیکا الکتریک طیف گسترده ای از قطعات برند اشنایدر را در راستای تغذیه، کنترل و محافظت از مدار و موتورهای الکتریکی ارائه می دهیم. برای کنترل و راه اندازی موتور به روش های مختلف مستقیم یا ستاره مثلث می توانید کنتاکتور مورد نظر خود در هر رنجی از جریان و ولتاژ بوبین با توجه به اطلاعات روی سایت الیکا الکتریک انتخاب کنید. در ادامه با ترکیب این کنتاکتورها با قطع کننده های مدار(بریکرها)، از بالاترین سطح ایمنی در دستگاه ها و سیستم موردنظر خود برخوردار شوید. همچنین با انتخاب این محصولات از برند اشنایدر شاهد حفاظت از موتور در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه به بهترین شکل خواهید بود.

  فنی
  کد فنیLC1D32M7
  سری ساختTeSys
  نام محصولTeSys D
  نام اختصاریLC1D
  نوع محصولکنتاکتور
  کاربرد محصولکنترل موتور / بار مقاوتی (اهمی)
  دسته بندی بهره وریAC-1 و AC-4 و AC-3
  تعداد پل3 پل
  تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
  رنج جریان نامی [In]32 آمپر با ولتاژ 440 ولت AC بارهای AC-3 برای مدار قدرت در دمای کمتر از 60 درجه سانتی گراد ، 50 آمپر با ولتاژ 440 ولت AC بارهای AC-1 برای مدار قدرت در دمای کمتر از 60 درجه سانتی گراد
  رنج ولتاژ کاری [Ue]300 ولت DC برای مدار قدرت ، 690 ولت AC در فرکانس 400...25 هرتز برای مدار قدرت
  اتلاف حرارت3...2 وات در 50/60 هرتز
  حداقل ولتاژ سوئیچینگ17V for signalling circuit
  ولتاژ ضربه نامی [Uimp]6 کیلو ولت
  توان موتور (اسب بخار)2hp در 115 ولت AC با فرکانس 50/60 هرتز برای موتور تکفاز ، 5hp در 230/240 ولت AC با فرکانس 50/60 هرتز برای موتور تکفاز ، 7.5hp در 200/208 ولت AC با فرکانس 50/60 هرتز برای موتور سه فاز ، 10hp در 230/240 ولت AC با فرکانس 50/60 هرتز برای موتور سه فاز ، 20hp در 460/480 ولت AC با فرکانس 50/60 هرتز برای موتور سه فاز ، 30hp در 575/600 ولت AC با فرکانس 50/60 هرتز برای موتور سه فاز
  دسته بندی اضافه ولتاژIII
  جریان برای بارهای (AC1)، [Ith]50A در 60 درجه سانتی گراد برای مدار قدرت ، 10A در 60 درجه سانتی گراد برای مدار سیگنالینگ
  ظرفیت قطع550 آمپر در 440 ولت
  رنج جریان مقاومتی کوتاه مدت [Icw]60 آمپر در 40 درجه سانتی گراد 10 دقیقه برای مدار قدرت ، 138 آمپر در 40 درجه سانتی گراد 1 دقیقه برای مدار قدرت ، 260 آمپر در 40 درجه سانتی گراد 10 ثانیه برای مدار قدرت ، 430 آمپر در 40 درجه سانتی گراد 1 ثانیه برای مدار قدرت ، 100 آمپر 1 ثانیه برای مدار سیگنالینگ ، 120 آمپر 500 میلی ثانیه برای مدار سیگنالینگ ، 140 آمپر 100 میلی ثانیه برای مدار سیگنالینگ
  ولتاژ مدار کنترل [Uc]220V AC 50/60 Hz
  حداقل جریان سوئیچینگ5mA for signalling circuit
  ولتاژ عایق نامی [Ui]690 ولت طبق استاندارد IEC 60947-4-1 و 600 ولت طبق استاندارد CSA و UL
  اتلاف توان هر پل5 وات (AC-1) ، 2 وات (AC-3)
  رنج توان11...7 کیلو وات 240...200 ولت، 3 فاز , 25...15 کیلو وات 440...380 ولت، 3 فاز , 25...15 کیلو وات 500...480 ولت، 3 فاز
  توان موتور(کیلو وات)7.5 کیلو وات در 230...220 ولت (AC-3) ، 15 کیلو وات در 400...380 ولت (AC-3) ، 15 کیلو وات در 440...415 (AC-3) ، 18.5 کیلو وات در 500 ولت (AC-3) ، 18.5 کیلو وات در 690...660 ولت (AC-3) ، 7.5 کیلو وات در 400 ولت (AC-4)
  دوام مکانیکی15Mcycles
  دوام الکتریکی1.65Mcycles در جریان 32 آمپر بارهای AC-3 ولتاژ تغذیه 440 ولت، 1.4Mcycles در جریان 50 آمپر بارهای AC-1 ولتاژ تغذیه 440 ولت
  رنج کاری3600 دور در ساعت در 60 درجه سانتی گراد
  محدودیت ولتاژ مدار کنترل0.3 تا 0.6 برابر ولتاژ مدار کنترل در فرکانس 50/60 هرتز (drop-out) ، 0.8 تا 1.1 برابر ولتاژ مدار کنترل در فرکانس 50 هرتز (Operational) ، 0.85 تا 1.1 برابر ولتاژ مدار کنترل در فرکانس 60 هرتز (Operational)
  مقاومت عایقی10MOhm for signalling circuit<
  نوع حفاظتحرارتی
  زمان واکنش22...12 میلی ثانیه بسته شدن و 19...4 میلی ثانیه باز شدن
  میانگین امپدانس2 میلی اهم با جریان حرارتی 50 آمپر در فرکانس 50 هرتز
  میزان گشتاور مدار کنترل: 1.7نیوتن متر با ترمینال های پیچ شونده با آچار پیچ گوشتی صاف 6 میلی متری ، مدار کنترل: 1.7نیوتن متر با ترمینال های پیچ شونده با آچار پیچ گوشتی فیلیپس شماره2 ، مدار قدرت: 2.5 نیوتن متر با ترمینال های پیچ شونده با آچار پیچ گوشتی صاف 6 میلی متری ، مدار قدرت: 2.5نیوتن متر با ترمینال های پیچ شونده با آچار پیچ گوشتی فیلیپس شماره2
  نوع استارتر موتورکنتاکتور مستقیم
  نوع مدار کنترلAC 50/60 Hz
  نوع نگهدارنده برای نصبصفحه ای ، ریلی
  ابعاد
  ارتفاع92 میلی متر
  طول85 میلی متر
  عرض45 میلی متر
  خصوصیات ظاهری
  پوشش محافظدارد
  وزن محصول0.375 کیلوگرم
  اتصالات
  ترکیب اتصال پل3NO
  ترکیب کنتاکت کمکی1NO + 1 NC
  محیطی
  استحکام مکانیکیارتعاشات کنتاکتور باز: 2Gn (فرکانس 300...5 هرتز) ، ارتعاشات کنتاکتور بسته: 4Gn (فرکانس 300...5 هرتز) ، ضربه کنتاکتور باز: 10Gn (11 میلی ثانیه) ، ضربه کنتاکتور بسته: 15Gn (11 میلی ثانیه)
  درجه آلودگی3
  مقاومت در برابر حریق850 درجه سانتی گراد
  ارتفاع مجاز برای نصب3000 متر بدون تغییر دمایی
  دمای مجاز محیط برای عملکرد60...5- درجه سانتی گراد
  دمای مجاز محیط برای عملکرد70...40- درجه سانتی گراد در Uc
  دمای مجاز محیط برای انبار80...60- درجه سانتی گراد
  درجه حفاظت بر حسب IPIP20 front face
  استانداردها
  استانداردهاCSA C22.2 No 14 , EN 60947-4-1 , EN 60947-5-1 , IEC 60947-4-1 , IEC 60947-5-1 , UL 508
  این محصول را دارید؟!

  می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

  نوشتن نظر
  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب

  ابعاد کنتاکتور اشنایدر مدل LC1D32M7


  در این تصویر اندازه C، C1، C2 و C3 به قرار زیر است:

  Cبرابر است با:

  92 میلی متر (در صورتی که به همراه پوشش و بدون قطعات کمکی اضافه باشد.)

  90 میلی متر (در صورتی که بدون پوشش یا قطعات کمکی اضافه باشد.)

  اندازه C1 (کنتاکتور به همراه LADN یا C (2 یا 4 کنتاکت)) برابر است با 123 میلی متر.

  C2  (کنتاکتور همراه LA6DK10، LAD6K10)  برابر است با 135 میلی متر.

  C3 (کنتاکتور همراه LADT,R,S) برابر است با 143 میلی متر.

  C3 (کنتاکتور همراه LADT,R,S و پوشش محافظ) برابر است با 147 میلی متر


  The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

  Email