الیکا الکتریک
سبد خرید
رله ضربه ای 16 آمپر تک پل با بوبین 24 ولت DC و 48 ولت AC اشنایدر الکتریک

رله ضربه ای 16 آمپر تک پل با بوبین 24 ولت DC و 48 ولت AC اشنایدر الکتریک

ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه

ویژگی های رله ضربه ای اشنایدر با کد فنی A9C30211

رله ضربه ای سری Acti9 iTL اشنایدر یک رله حافظه دار است که وضعیت قبلی خود را علیرغم قطعی برق حفظ می کند. رله ضربه ای اشنایدر با کد فنی A9C30211 تک پل بوده و دارای یک کنتاکت نرمال باز (1NO) است.  این تجهیز با جریان نامی 16 آمپر و ولتاژ کاری 24 تا 250 ولت AC کار می کند. علاوه بر این در این قطعه یک عدد بوبین تعبیه شده که با ولتاژ کنترل 48 ولت AC یا 24 ولت DC کار می کند. دوام الکتریکی این محصول در ولتاژ AC-21  برابر با 200000 سیکل و در ولتاژ AC-22  برابر با 100000 سیکل است. فرکانس سوئیچینگ این قطعه 5 مرتبه در هر دقیقه یا 100 بار در روز است. مدت زمان لازم برای فرمان دادن به این رله بین 50 میلی ثانیه تا 1 ثانیه است. این تجهیز عمدتاً برای روشنایی محل‌هایی است که مصرف کننده نیاز دارد از نقاط دسترسی مختلفی لامپ ها و چراغ ها را خاموش و یا روشن کند. ولتاژ عایق نامی Ui آن، 440 ولت AC است. ولتاژ مقاومت ضربه ای نامی Uimp  این رله 6 کیلو ولت بوده  و در فرکانس کاری 50 یا 60 هرتز کار می کند. رله ضربه ای اشنایدر قابل نصب بر روی دین ریل است. ابعاد آن 18*84*60 میلی متر بوده درجه حفاظت آن در حالت عادی برابر با IP20 و پس از قرار گرفتن درون محفظه تابلو، برابر با IP40 است. رله ی ضربه ای Acti9 iTL در دمای  -20 تا 50 درجه سانتیگراد کار می کند. همچنین بهترین دمای جهت  نگهداری -40 تا 70 درجه سانتیگراد است. این محصول طبق استانداردهای IEC/EN 60669-1 و IEC/EN 60669-2-2  تولید و عرضه می شود.

شماتیک رله ضربه ای

شماتیک رله ضربه ای اشنایدر مدل A9C30211 مطابق تصویر زیر است.

عملکرد رله ضربه ای

برای کنترل مدار روشنایی از چند نقطه، می توان از تعدادی کلید یا شستی فشاری به همراه رله ضربه ای استفاده کرد. برای جریان های بزرگ صنعتی به جای استفاده از کلید تبدیل و صلیبی می توان از رله ضربه ای، کنتاکتور اشنایدر و تعدادی کلید استفاده کرد. به این منظور خروجی رله ضربه ای را به تغذیه رله کنتاکتور می دهیم. کنتاکتور هم شبیه رله ضربه ای هست ولی برگشت پذیر است و حافظه دار نیست. در واقع رله ضربه ای بوبین کنتاکتور را تغذیه می کند. با فشار شستی رله وصل می شود و کنتاکتور هم وصل می شود و به دنبال آن چراغ ها روشن می شوند. با فشار مجدد شستی رله قطع می شود،در نتیجه تغذیه کنتاکتور قطع شده و رله قطع می شود. عملکرد رله های ضربه ای اشنایدر سری iTL مطابق شکل زیر است.

 رله ضربه‌ای اشنایدر الکتریک (Impulse Relays) و یا رلۀ راه پله، یک تجهیز کمکی برای راه پله‌ها، پارکینگ ها و به طور کلی محل‌هایی است که مصرف کننده نیاز دارد از نقاط دسترسی مختلفی لامپ ها و چراغ ها را خاموش و یا روشن کند. برای مثال رله ضربه ای را در راه پله نصب می کنند و سیم بندی آن را به گونه ای طراحی می کنند که به کلید چراغ ها داخل راه پله ارتباط دارد و افرادی که در راه پله رفت و آمد دارند، می توانند در هنگام خروج از درب خانه یا ورود به راه پله، با فشردن هر کلیدی چراغ ها را روشن کرده یا خاموش نماید. تصویر زیر یک نمونه از موقعیت قرار گرفتن رله ضربه ای در مدار روشنایی است.

رلۀ ضربه‌ای یک بوبین با هسته آهنی که یک اهرم در بالای آن قرار دارد تشکیل شده است. زمانی که ولتاژ به بوبین وصل ‌شود، اهرم به طرف هسته کشیده شده که در انتهای اهرم یک زائده پلاستیکی وجود دارد و در مقابل این زائده یک چرخ دنده دوران می‌کند. در زیر این چرخ دنده کنتاکتی وجود دارد که با چرخش چرخ دنده قطع و وصل می‌شود. 
رله ضربه اي ITL اشنایدر

  •  تک پل و دو پل
  •  رنج جریان 16 و 32 آمپر
  • ولتاژ کویل 110 و 220ولت
  • امکان اتصال چندین شاسی جهت کنترل روشنایی راه پله ها و پارکینگ
  • محدود کردن عملکرد سیستم روشنایی به یک مدت زمان مشخص (کاهش مصرف انرژی)
  • استفاده از رله هاي ضربه اي، سيم كشي را در مقايسه با راه حل سنتي (استفاده از كليد تبديل) ساده مي سازد.

فنی
کد فنیA9C30211
کاربرد محصولکنترل از راه دور و دستی مدارفرمان
نام اختصاریActi 9 iTL
تعداد پلتک پل
تعداد کنتاکت1NO
جریان نامی پیوسته (آمپر)16 آمپر
ولتاژ کاری250VAC
ولتاژ بوبین [Uc]24VDC - 48VAC
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

ابعاد رله ضربه ای اشنایدر


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email