سنسور القایی 2 سیمه اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 24 تا 240 ولت AC و DC

سنسور القایی 2 سیمه اشنایدر الکتریک با قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 24 تا 240 ولت AC و DC

سنسور القایی 2 سیمه با قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 24 تا 240 ولت AC و DC

XSAV11801 


     


 سنسور کنترل سرعت

 سنسور کنترل سرعت XSAV با ولتاژ تغذیه 24...240 ولت متناوب و سیم بندی دو سیمه به منظور سنجشمیزان دوران، مورد استفاده قرار می گیرد. نوع کاربرد این سنسور به صورت مجاورتی- القاییاست. خروجی این قطعه به صورت AC/DCبوده و در دامنۀ فرکانس6 ... 150cyc/mn قابل تنظیم است.

   جنس بدنۀ این سنسور فلزی و از آلیاژ برنج نیکل پوشیده و دراندازه 81 میلی متر طراحی شده است. نوع سیگنال خروجی XSAV به صورت گسسته است و همچنین خروجیسیگنال آن از طریق یک LED قرمز رنگ که در آنتعبیه شده مشخص می گردد.

   به طورکلی، اساسکار سنسور القایی بر اساس کویل و نوسانگر است که یک میدان الکترومغناطیسی در اطرافسطح مورد سنجش ایجاد کرده و شروع به پردازش می کند. حضور یک شیء فلزی (محرک) درناحیۀ عملیاتی موجب کاهش دامنه نوسان می شود. افزایش یا کاهش چنین نوساناتی توسطیک مدار آستانه ای که خروجی سنسور را تغییر می دهد، شناسایی می شود. فاصله عملیاتیسنسور بستگی به شکل و اندازه محرک ها دارد و به شدت به ماهیت مواد مرتبط می شود. 


پارامترهای مهم در سنسورها

   هنگامخرید یک سنسور و یا همچنین بررسی شرایط کاری سنسور می بایست یکسری از پارامترهامانند دمای محیط، فرکانس سوئیچینگ، هیسترزیس و غیره در نظر گرفته شود تا سنسورانتخابی بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

 

فرکانس سوئیچینگ

   حداکثرتعداد قطع و وصل سنسور در هرثانیه که برحسب هرتز می باشد. این پارامتر طبقاستاندار DIN EN 500 10 اندازه گرفته می شود.


فاصله سوئیچینگ S

   فاصلهبین قطعه استاندارد و سطح حساس سنسور به هنگام عمل سوئیچینگ را فاصله سوئیچینگگویند.


فاصله سوئیچنگ نامی Sn

   فاصلهبین قطعه استاندارد و سطح حساس سنسور به هنگام عمل سوئیچینگ در حالت متعارف و بدوندر نظر گرفتن پارامترهای متغییر از قبیل درجه حرارت، ولتاژ تغذیه و غیره را فاصلهسوئیچینگ نامی گویند.


فاصله سوئیچینگ مؤثر Sr

   فاصلهسوئیچینگ تحت تأثیر ولتاژ نامی و حرارات 20 درجه سانتی گراد را فاصله سوئیچینگمؤثر نامند. در این حالت تلرانس ها و پارامترهای متغییر نیز در نظر گرفته شده است.0.09Sn<Sr<1.1Sn


فاصله سوئیچینگ مفید Su (Useful Switching Distance)

   فاصلهای است که در محدوده حرارات و ولتاژ مجاز، عمل سوئیچینگ انجام می شود.


فاصله سوئیچینگ عملیاتی Sa (operating Switching Distance)

   فاصلهای است که تحت شرایط مجاز، عملکرد سنسور تضمین شده است.


هیسترزیس (H)

   فاصلهبین نقطه وصل شدن (هنگام نزدیک شدن به سنسور) و نقطه قطع شدن (هنگام دور شدن ازسنسور) می باشد حداکثر این مقدار 10 درصد فاصله نامی می باشد. در واقع هنگامی کهسنسور در ناحیه هیسترزیس قرار دارد خروجی سنسور فعال نمی گردد تا سنسور به نقطهروشن شدن برسد از طرف دیگر اگر خروجی سنسور فعال شود، غیرفعال نمی گردد تا بهناحیه خاموش شدن برود.

علت تعریف این ویژگی جلوگیری از قرار گیری سنسور در وضعیت chatter می باشد، هنگامی کهسنسور در این وضعیت قرار می گیرد خروجی سنسور مرتباً فعال و غیر فعال می گردد وموقعیت  chatter هنگامی رخ می دهدکهسنسور بین مرز فعال شدن و غیرفعال شدن قرار دارد بنابراین سنسور دچار خطا شده وخروجی آن دائماً فعال و غیرفعال می گردد بنابراین با تعریف ناحیه هیسترزیس از اینمشکل جلوگیری به عمل می آید.

در صورتی که هیسترزیس بزرگ انتخاب شود عمر سنسوربیشتر می شود و در حالتی که هیسترزیس کوچک انتخاب گردد سنسور دقیق تر عمل کرده اماعمر سنسور پایین می آید.


قابلیت تکرار R

   قابلیتتکرار بیانگر میزان اختلاف بین اندازه گیری اول و اندازه گیری دوم است به عبارتدیگر اندازه گیری دوم به چه میزان به اندازه گیری اول نزدیک است. قابلیت تکرارفاصله سوئیچینگ مفید تحت ولتاژ تغذیه V و در شرایط زیر اندازه گیری می شود.

زمانتست: 8 ساعت

حرارتمحیط : 23 درجه سانتیگراد

رطوبتمحیط: 50 الی70 درصد

مقدارتلرانس برای این پارامتر طبق استاندار EN 60947-5-2 حداکثر 0.1Sr می باشد.
فنی
خروجی سنسورAC/DC
دامنه فرکانس قابل تنظیم6 ... 150cyc/mn
نوع سیم بندیدو سیمه
کد فنیXSAV11801
نام اختصاریXSAV
نوع سنسورسنسور القايی مجاورتی
کاربرد محصولسنجش میزان دوران
ولتاژ تغذیه24...240VAC
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP67

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • مدل کالا: XSAV11801
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: سنسور القایی 2 سیمه با قطر 30 میلی متر و تغذیۀ 24 تا 240 ولت AC و DC, سنسور القایی, سنسور, سنسور اشنایدر الکتریک