پوش باتن فلزی زرد اشنایدر الکتریک

پوش باتن فلزی زرد اشنایدر الکتریک

پوش باتن فلزی زرد  

XB4BA51


کاتالوگ 


شستی فشاري

  شستی فشاري وسيله ای کنترلي است که براي باز و بسته کردن کنتاکت ها به صورت دستي استفاده مي شود. شستي (پوش باتن) از سری وسايلي است که به کنتاکتورها فرمان مي دهد؛ و به دو صورت شستي وصل (استارت) و شستي قطع (استوپ) درمدار استفاده می شود.
   شستي استارت در وصل کردن کنتاکتور به کار می رود و زماني که به شستي فشار وارد مي شود، مدار را وصل و با برداشتن فشار مدار را قطع مي کند.
   شستي استوپ وسیله ای براي قطع جريان بوبين کنتاکتور است. اين شستي بر خلاف شستي استارت در حالت معمول بسته است و تنها زماني که به آن فشار وارد شود، قطع شده و با برداشتن دست از روي آن بسته مي شود. زمانی که کنتاکتوري با شستی استوپ فرمان می گیرد مدار قطع شده و کنتاکتور با اتصال دوبارۀ جريان برق، وصل نمي شود مگر اين که دوباره جریان به مدار برگردد به عبارت دیگر مدار دوباره استارت شود.
   شستي ها طوري ساخته می شوند که وقتی يک شستي در حالت استارت است، براي مدار ديگر می تواند استوپ باشد.

   شستي هاي فشاري داراي کنتاکت هاي باز (NO) کنتاکت هاي بسته (NC) هستند. در برخی موارد هر دو کنتاکت باز و بسته در یک شستی بکار رفته است. شستي هاي فشاري 22 میلی متری مي تواند حداکثر ۶ مدار را کنترل کند اما شستي هاي فشاري 30 میلی متری در بیشترین حالت ۱۶مدار را کنترل مي کند.

   ساختمان شستي ها مجموعه ای از پيستون، فنر باز گرداننده و مجموعه کنتاکت ها است. در شکل زیر يک شستي فشاري باز (NO) به تصویر کشیده شده است که در حالت باز هيچ جرياني از آنها عبور نمي کند. زمانی که  فشار روي شستي قطع شود پيستون به کمک فنر به موقعيت باز بر مي گردد.
                                      

    شستي هاي بسته (NC) مانند شکل زیر، به منظور باز و بسته کردن يک مدار مورد استفاده قرار مي گيرد. کنتاکت ها به صورت عادي بسته بوده و امکان جاری شدن جريان در مدار کنترل وجود دارد. با فشرده شدن شستي کنتاکت ها باز شده و مانع ورود جریان به مدار کنترل می شود. اين نوع شستي ها از نوع اتصال آنی هستند چون کنتاکت ها تا زمانیکه پيستون فشار داده شود باز است.

                                                              
فنی
کد فنیXB4BA51
نام اختصاریXB4
نوع ولتاژ600V
نوع عملکردبازگشت فنری
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO
نوع کلیدپوش باتن
ابعاد
قطر22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
رنگزرد
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP66

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 21
  • مدل کالا: XB4BA51
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: پوش باتن فلزی زرد, پوش باتن اشنایدر الکتریک, پوش باتن