رله کنترل فاز تک حالته اشنایدر الکتریک (تشخیص توالی و عدم تقارن فاز)

رله کنترل فاز تک حالته اشنایدر الکتریک (تشخیص توالی و عدم تقارن فاز)

رله کنترل فاز تک حالته (تشخیص توالی و عدم تقارن فاز)

RM17TG20


کاتالوگ 


تک فاز شدن موتور

   تک فاز شدن موتورها نامناسبترین حالت عدم تعادل ولتاژ می باشد به منظور بررسی تأثیر قطع یک فاز و عدم تعادل ولتاژها در کار موتور از مؤلفه های متقارن استفاده می شود. در طی کار تک فاز یا دو فاز مدار معادل مؤلفه معکوس به مدار معادل مؤلفه مثبت اضافه می شود. در این مدار مقاومت اهمی روتور با مقادیر مختلف مثبت یا منفی نشان داده می شود، مؤلفه مثبت ولتاژ و جریان برای گردش روتور در جهت پیش بینی شده صدق می نماید. مؤلفه منفی ولتاژ و جریان گشتاور منفی را با دور دو برابر در خلاف جهت میدان مغناطیسی (خلاف جهت گردش روتور) نشان می دهد.

برقراری مؤلفه منفی جریان موجب می شود تا موتور در هنگام تغذیه به صورت تک فاز با صدای شبیه زوزه کار نماید. میدان حاصل از مؤلفه معکوس با فرکانس دو برابر، مؤلفه منفی جریان را در بدنه روتور القا نموده، به علت بروز پدیده پوستی مقاومت اهمی روتور در قبال مؤلفه منفی در حدود 3 تا 8 برابر مؤلفه مثبت جریان روتور می باشد، به طوری که مؤلفه منفی جریان روتور انرژی حرارتی بیشتر را به ازای هر آمپر نسبت به مؤلفه مثبت جریان در روتور تولید می نماید. چون مقاومت اهمی روتور در قبال مؤلفه منفی در حدود دو برابر مقاومت اهمی آن در قبال مؤلفه مثبت می باشد، انرژی حرارتی تولید شده نیز متناسب با مجذور مؤلفه منفی افزایش می یابد.

در حالی که رله اضافه بار در مدار جریان استاتور واقع بوده، تنها در قبال افزایش جریان تغذیه موتور عمل می نماید. به همین ترتیب انرژی حرارتی اضافی تولید شده در روتور، افزایش بیشتر درجه حرارت سیم پیچی استاتور را موجب می شود بخصوص در موتورها با بدنه بسته که به فن خنک کننده مجهز می باشند، بخش اعظم انرژی حرارتی تولید شده در روتور از طریق استاتور مبادله می شود. 
فنی
کد فنیRM17TG20
نام اختصاریRM17TG
نوع ولتاژ183...484V
کاربرد محصولقطعی فاز، عدم توالی فاز
نوع اندازه گیریسه فاز
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP30

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 28
  • مدل کالا: RM17TG20
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: رله کنترل فاز تک حالته (تشخیص توالی و عدم تقارن فاز), رله کنترل فاز, رله, رله کنترل فاز اشنایدر الکتریک