کليد هوایی اشنایدر الکتریک 2500 آمپر چهار پل فیکس سری NW قدرت قطع 65KA

کليد هوایی اشنایدر الکتریک 2500 آمپر چهار پل  فیکس سری NW قدرت قطع 65KA

کليد هوایی 2500 آمپر چهار پل  فیکس سری NW قدرت قطع 65KA

NW25H14P2AF 


کلید هوایی که نام کامل آن کلیدهای مدارشکن قدرت هوایی (Air Circuit breaker) است نوعی کلید اتوماتیک فشار ضعیف است که در آمپرهای بالا مورد استفاده قرارمی گیرد. عملکرد سیستم اطفاء جرقه در این کلید در هوای آزاد صورت می گیرد لذا به آنها، کلید هوایی می گویند. کلید هوایی، یک کلید فشار قوی است که علاوه بر قطع و وصل خط، حفاظت شبکه را نیز برعهده دارد و در شرایط اتصال کوتاه شدن شبکه، افزایش یا کاهش بیش از حد ولتاژ، افزایش حرارت تجهیزات در اثر توان عبوری بیش از حد از آن ها یا اضافه بار، خارج شدن ژنراتورها از حالت سنکرون و… قطع می شود.

 

ساختار کلید هوایی اشنایدر الکتریک

کلید های فشار قوی طوری طراحی شده اند که به طور اتوماتیک از طریق موتور الکتریکی و یا به صورت دستی کنترل شوند. در شرایط تحت ولتاژ و زیر بار و در زمان اتصال کوتاه که جریان عبوری از مدار ممکن است تا ۱۰ برابر جریان نامی برسد  قادر است  بدون آنکه آسیبی به آن برسد مدار را قطع نماید. در واقع کلیدهای هوایی به دو صورت خودکار یا دستی عمل می کنند. در حالت دستی با فشار دادن دکمه ON کلید وصل و با فشردن دکمه Off کلید قطع می‌شود.

 

اتصال کوتاه از مهم ترین و محتمل ترین خطاهایی است که در شبکۀ برق به وجود می آید. این خطا ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود برای مثال بر اثر برخورد یک یا دو فاز با زمین و همچنین اتصال دو یا سه فاز به یکدیگر.  در این حالت جریان زیادی در حدود ۱۰ تا ۱۰۰ برابر جریان عادی، از شبکه عبور می کند. عبور این جریان می تواند اثرات زیان باری بر عملکرد شبکۀ برق داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به اثرات حرارتی روی تجهیزات شبکه اشاره کرد که دلیل اصلی سوختن و آسیب دیدن عایق آن ها است. در نتیجه بر طرف ساختن خطا در یک سیستم باید در زمان کوتاهی صورت گیرد.


کارایی مفید کلیدھای هوایی تقریباً دو برابر
کلیدهای اتوماتیک کمپکت است. بالاترین جریان کاری کلید هوایی فوق‌ 2500 آمپر و میزان قدرت قطع آن 50 کیلو آمپر است. در این کلید از رلۀ الکترونیکی میکرولوجیک 2 استفاده شده است. همچنین دقت و انعطاف پذیری بسیار بالای این کلید دلیل اصلی حفاظت و برقراری سلکتیوتی در شبکۀ برق است. در این کلید هوایی 4 پل می توان حفاظت زمین را هم انجام داد.  

کلید هوایی عمدتأ در ورودی تابلو‌های فشار ضعیف استفاده می شود که جریان بالایی دارد و سلکتیویتی کامل بین کلیدهای ورودی و کلیدهای خروجی که از نوع کلیدهای اتوماتیک کمپکت می‌باشند ضروری است. تجهیزات جانبی کلید هوایی شامل رله های تریپ (شنت و آندر)، کنتاکت کمکی و خطا، موتور الکتریکی ، اینترلاک، و غیره است.

 

عملکرد کلید هوایی

عملکرد کلید ھوایی به این صورت است که فنر شارژ کلید توسط دستۀ گرداننده یا موتور الکتریکی شارژ می شود و کلید به حالت وصل قرار می گیرد. در هنگام بروز خطا رلۀ الکترونیکی به کمک ترانس های نمونه بردار جریان، خطا را حس می کند و کلید را قطع می کند. به طور کلی عملکرد شارژ کلید یا به شکل گرداننده (Rotary)  یا به صورت فنر شارژ شده (Spring Charged) است. کلیدهای هوایی دارای رله هایی است که در داخل خود کلید جاسازی شده اند (Built-in)، این رله‌ها با خاصیت تأخیری یا Time Delay فرمان قطع با تأخیر را صادر می کنند.

 

کاربرد کلید هوایی

سوئیچینگ اصلی در سیستم های توزیع نیروی برق

اندازه گیری بسیاری از پارامترهای شبکه از جمله هارمونیک

ثبت کلیۀ خطاها، آلارم ها و بسیاری از پارامترها و رویداد های مهم

 

 

فنی
کد فنیNW25H14P2AF
نام اختصاریNW25H14PML2EHH
تعداد پلچهار پل
تعداد کنتاکتهای کمکیچهار عدد کنتاکت موقعیت - یک عدد کنتاکت خطا
نوع کلیدNW فیکس
ظرفیت قطع65KA
واحد تریپMicrologic2A
نوع اندازه گیریآمپرمتر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 36
  • مدل کالا: NW25H14P2AF
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کليد هوایی 2500 آمپر چهار پل فیکس سری NW قدرت قطع 65KA, کليد اتوماتیک هوایی