رله آندر ولتاژ NSX100-630

رله آندر ولتاژ NSX100-630 لوازم جانبی کلید کمپکت

رله آندر ولتاژ NSX100-630 ، 

220-240 VAC ، 

LV429407 ، 


کاتالوگ ، 


اطلاعات بيشتر ، 

 رله آندر ولتاژ U (Under Voltage):----

   این رله در حالتی که ولتاژ از حد مشخصی پایین تر برود و یا سطح ولتاژ به صفر برسد تحریک می گردد و می تواند ضمن قطع کردن کلید اصلی، یک سیگنال در خروجی تولید کند. سیگنال خروجی این رله می تواند جهت اعلام وضعیت به قسمت کنترل پست منتقل شود. نکته قابل توجه در عملکرد این رله آنست که در حالت بازگشت ولتاژ به سطح قابل قبول (وصل شدن مدار)، کلید به حالت وصل برنمی گردد و فقط با ریست کردن امکان وصل مجدد کلید بوجود می آید.

بنابراین، این ویژگی رله U، امکان وصل کلیدهای فشار ضعیف اصلی را بصورت صحیح و تدریجی، پس از هر قطعی مدار به ما می دهد و بدین ترتیب از زیر بار رفتن شبکه با بار کامل جلوگیری می گردد.

   مثلاً فرض کنید کلیدهای اصلی فشار قوی یک شبکه توزیع در طی یک خطا قطع گردند. معمولاً بدلیل آنکه این باز شدن کلید تحت خطا و بصورت خارج از انتظار صورت گرفته است، کلیه کلیدهای اصلی و فرعی که به بارها و یا تابلوهای توزیع می روند بسته باقی می مانند و حال اگر بخواهیم کلید اصلی فشار قوی را با حضور کلیه بارها در شبکه مجدداً ببندیم، یک جریان اضافه بار و حتی در حد اتصال کوتاه از شبکه بار به کلیدهای فشار قوی اعمال می گردد (جریان گذرای راه اندازی). جمع این جریان های راه اندازی ممکن است به حدی باشد که تجهیزات حفاظتی فشار قوی آنها را بصورت اضافه بار دائم و یا اتصال کوتاه مشاهده نمایند. بنابراین رله های حفاظتی کلیدهای فشار قوی هم عمل می کنند و کلید فشار قوی دوباره بصورت اتوماتیک قطع می گردد. به همین دلیل در شهرها مسئولان برق منطقه ای معمولاً در هنگام قطع شدن برق از مصرف کنندگان می خواهند که کلیدهای بارهای مصرفی خود مانند روشنایی، تلویزیون، یخچال، فریزر و ... را قطع کنند تا در هنگام رفع خطا و بسته شدن کلید فشار قوی، شبکه در حالت بار کامل نباشد.

   در شبکه های صنعتی و پست های داخلی، با مجهز کردن کلید اصلی فشار ضعیف به رله آندر ولتاژ، این مشکل را برطرف می سازند. زیرا با باز شدن کلید اصلی فشار قوی تحت هر خطا، بدلیل صفر شدن سطح ولتاژ در رله U، کلید اصلی فشار ضعیف باز می ماند. در این حالت تا هنگام وصل شدن کلید اصلی فشار قوی، کلید اصلی فشار ضعیف را باز نگه می داریم. بنابراین در هنگام وصل مجدد کلید فشار قوی، شبکه در بی باری بسر می برد و ما می توانیم با برنامه ریزی پس از وصل شبکه، کلیدهای فشار ضعیف را بصورت مرحله ای زیر بار ببریم. به دلیل این بارگذاری مرحله ای، جریان های راه اندازی اثر سوء به شکل اتصال کوتاه بوجود نمی آورند. فنی
کد فنیLV429407
نام اختصاریMN
نوع ولتاژ220-240VAC

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1208
  • مدل کالا: LV429407
  • موجودی: در انبار
  • تماس بگیرید

برچسب ها: رله آندر ولتاژ NSX100-630