بيمتال 23 الی 32 آمپر مخصوص کنتاکتور سری LC1D25...D38 اشنایدر الکتریک

بيمتال 23  الی  32 آمپر مخصوص کنتاکتور سری LC1D25...D38 اشنایدر الکتریک

بيمتال 23  الی  32 آمپر مخصوص کنتاکتور سری LC1D25...D38 

LRD32


کاتالوگ کالا


رله حرارتی (بی متال)

   برای حفاظت موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی اشنایدر استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته در آن است. به عبارت دیگر در این نوع رله، از دو فلز مختلف با ضرایب انبساط طولی متفاوت استفاده می شود به نحوی که در اطراف این دو فلز به هم چسبیده یک رشته سیم حامل جریان الکتریکی پیچیده شده است. در هنگام عبور جریان الکتریکی از سیم مزبور، حرارت ایجاد شده و موجب خم شدن بی متال و نهایتاً عملکرد رله می شود.

   به طور کلی رله های بی متال اشنایدر از دو قسمت فرمان و قدرت تشکیل شده اند. قسمت قدرت دارای سه کنتاکت بسته و قسمت فرمان دارای یک تیغه باز و یک تیغه بسته می باشد.

در قسمت فرمان از تیغۀ بسته جهت مسیر جریان مدار و تیغه باز جهت اتصال به آلارم استفاده می شود. هرگاه مقدار جریان عبوری از یکی از فازها بیشتر از میزان تنظیم شده آن شود تیغه های قدرت تغییر شکل داده و همراه آن ها، کنتاکت بسته که در سر راه مدار فرمان بوبین قرار داده می شود، باز و موجب قطع کلی برق مدار فرمان کنتاکتور می شود و مدار قدرت موتور قطع می گردد. همزمان با باز شدن کنتاکت، کنتاکت باز بسته شده و لامپ سیگنالی که برای اخطار در نظر گرفته شده است را روشن می کند. این رله به دلیل زمان بر بودن از دست رفتن گرما در بی متال، پس از عمل کردن بلافاصله به حالت اول خود بر نمی گردد. لذا در این نوع رله ها اولاً باید کمی زمان سپری شود و ثانیاً با فشار دکمه مخصوص RESET که معمولاً قرمز رنگ است کنتاکت های رله را به حالت طبیعی برگرداند.

بی متال های اشنایدر برای کنتاکتورهای سری D اشنایدر از 0.16 آمپر تا 150 آمپر و برای کنتاکتورهای سری F اشنایدر از 60 آمپر تا 630 آمپر ساخته می شوند.

نکته:

1.       رله بی متال های اشنایدر سری D می توانند با رابط بی متال به کنتاکتور وصل شوند.

2.       اگر جریان عبوری از رله بی متال، 5% بیشتر از جریان تنظیم شده باشد رله باید درمدت کمتر از 2 دقیقه مدار را قطع کند.

3.       اگر جریان عبوری از رله بی متال 20% بیشتر از جریان تنظیم شده باشد رله باید در مدت کمتر از 2 ساعت مدار را قطع کند.
فنی
کد فنیLRD32
کاربرد محصولAC - DC
رنج جریان(آمپر)23...32
رنج کنتاکتورD25...D38

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 35
  • مدل کالا: LRD32
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: بيمتال 23 الی 32 آمپر مخصوص کنتاکتور سری LC1D25...D38, بی متال, بیمتال اشنایدر الکتریک