بيمتال 0.63 الی 1 آمپر

بيمتال 0.63  الی  1 آمپر بیمتال ها جهت کنتاکتورهای سری D

بيمتال 0.63  الی  1 آمپر ، 

LRD05 ، 


کاتالوگ کالا ، 


بی متال یا (رله حرارتی):

   دستگاه های الکتریکی را باید در مقابل خطرات و خطاهای احتمالی حفاظت کرد. جهت حفاظت موتور در برابر اضافه بار از قطع کننده حرارتی استفاده می شود. ساختمان بی متال تشکیل شده از دو فلز با آلیاژ مختلف که ضریب انبساط طولی آنها متفاوت بوده و به وسیله نورد گرم بر روی یکدیگر پرس شده اند و در اثر گرما، یک خمش در آن بوجود می آید. گرم شدن بی متال می تواند توسط عبور مستقیم جریان از آن و یا توسط عبور جریان از یک سیم مقاومت دار که در روی بی متال پیچیده شده است، ایجاد شود.

   اگر جریانی که از مصرف کننده عبور می کند از جریان نامی بیشتر باشد بی متال را گرم کرده و تغییر حالت بی متال، باعث قطع شدن مدار خواهد شد. مدت زمان قطع بستگی به مقدار اضافه بار و شرایط راه اندازی (نرمال یا سخت) دارد.


                                                                        

  

یک بی متال استاندارد باید دارای شرایط زیر باشد:

   1) در بار نامی نباید مدار قطع کند.

   2) اگر جریان عبوری به اندازه 5 درصد بیشتر از مقدار جریان تنظیم شده روی بی متال باشد، باید در مدت زمان بیشتر از 2 ساعت مدار را قطع کند.

   3) اگر جریان عبوری به اندازه 20 درصد بیشتر از جریان تنظیم شده باشد، باید در زمان کمتر از دو ساعت مدار را قطع کند.

   4) اضافه بار بیشتر از 50 درصد باید کلید حفاظتی را در زمان کمتر از دو دقیقه قطع کند.

  5) اگر جریا عبوری از بی متال 6 برابر جریان تنظیم شده باشد (راه اندازی موتور آسنکرون) باید کلید حفظتی را در راه اندازی معمولی در زمان بیشتر از 2 ثانیه و در راه اندازی سخت در زمان بیشتر از 5 ثانیه مدار را قطع کند. در سه فاز چنانچه افزایش جریان در یک فاز باشد باعث گرم شدن بی متال مربوطه و خم شدن آن می شود که باعث قطع هم زمان سه فاز می گردد. برای حفاظت موتور در برابر اضافه بار باید جریان قطع کننده حرارتی برابر با جریان نامی موتور باشد. در اغلب بی متال ها کنتاکت باز شده آن پس از سرد شدن بی متال به همان حالت باز باقی می ماند. در این صورت پس از رفع عیب موتور باید دکمه ای که بر روی بی متال است فشار داد تا کنتاکت باز آن مجدداً بسته شود. 

                          
فنی
کد فنیLRD05
رنج جریان(آمپر)0.63...1
رنج کنتاکتورD09...D38

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1120
  • مدل کالا: LRD05
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: بيمتال 0.63 الی 1 آمپر