بيمتال 132 الی 220 آمپر اشنایدر الکتریک

بيمتال 132  الی  220 آمپر اشنایدر الکتریک

بيمتال 132  الی  220 آمپر 

LR9F5371 


کاتالوگ کالا


کاربرد رله

   رله نوعی کلید الکتریکی سریع یا بیدرنگ است که با هدایت یک مدار دیگر باز و بسته می شود. روش کنترل باز و بسته شدن این کلید الکتریکی به صورت های مختلف مکانیکی، حرارتی، مغناطیسی و غیره است. 

   از آنجا که رله می تواند جریان قوی تر از جریان ورودی را هدایت کند به معنی وسیع تر می توان آن را نوعی تقویت کننده نیز دانست. در گذشته رله ها معمولاً با سیم پیچ ساخته میشد و از جریان برق برای تولید میدان مغناطیسی و باز و بسته کردن مدار سود میبرد. امروزه بسیاری از رله ها به صورت حالت جامد و از جنس مواد نیمه هادی ساخته میشوند و اجزای متحرک ندارند.

   به طور کلی هر حالت غیر عادی که در عملکرد سیستم به وجود می آید خطا نامیده می شود. از این حالت های غیرعادی میتوان به وقوع اتصال کوتاه، افزایش و یا کاهش بیش از حد ولتاژ، افزایش یا کاهش بیش از حد فرکانس، افزایش حرارت تجهیزات در اثر توان عبوری بیش از حد از آن ها یا اضافه بار، از سنکرون خارج شدن ژنراتورها و غیره اشاره کرد. اتصال کوتاه ها از مهم ترین خطاهایی هستند که در یک شبکه به وجود می آید.

این خطا ها ممکن است بر اثر برخورد یک یا دو فاز با زمین، دو یا سه فاز به یکدیگر و... به وجود آیند که در این حالت جریان زیادی در حدود ۱۰ تا ۲۵ برابر جریان عادی از شبکه عبور میکند. عبور این جریان میتواند اثرات مختلف و زیانباری روی شبکه داشته باشد که از مهمترین آنها میتوان به اثرات حرارتی روی تجهیزات اشاره کرده که باعث سوختن و آسیب دیدن آنها می شود. این امر ممکن است در زمانی در حدود چند ثانیه صورت گیرد. از این رو رفع خطا در یک سیستم باید در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد.

   برای تشخیص حالت های غیر عادی در یک شبکه و ایزوله کردن بخش معیوب و سایر بخشها از سیستم حفاظت استفاده می شود. در اغلب موارد خطاهای به وجود آمده در سیستم قدرت باعث تغییرات ناخواسته و شدید در اندازۀ ولتاژ یا جریان میشوند.

   تقریباً در تمامی خطاها با اندازه گیری میزان جریان و ولتاژ میتوان وقوع خطا را تشخیص داده و در سیستم های حفاظتی در مرحله اول با استفاده از ترانس های ولتاژ و جریان، اندازه ولتاژ و جریان را کاهش داد تا به میزان قابل استفاده برای تجهیزات حفاظتی برسد و در مراحل بعد در صورتی که لازم باشد به وسیلۀ رله های مربوط فرمان مناسب صادر گردد.


انواع رله در سیستم های توزیع

   از انواع رله های استفاده شده در سیستم های توزیع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         رله ولتاژی

·         رله کنترل فاز

·         رله  خطای زمین

·         رله زمانی (تایمر)

·         رله حرارتی (بی متال)
فنی
کد فنیLR9F5371
کاربرد محصولحفاظت موتور
رنج جریان(آمپر)220...132
رنج کنتاکتور LC1F185...LC1F265

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 11
  • مدل کالا: LR9F5371
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: بيمتال 132 الی 220 آمپر, رله حرارتی، بیمتال اشنایدر الکتریک