لامپ LED جهت BA 9s با ولتاژ 110 ولت AC و DC

لامپ LED  جهت BA 9s با ولتاژ 110 ولت AC و DC

لامپ LED جهت BA 9s با ولتاژ 110 ولت AC و DC

LED 110 V

110VAC/DC


لامپ ال ای دی LED

معمول ترین لامپ هایی که امروزه استفاده می شوند عبارتند از:

·         لامپ های رشته ای

·         لامپ های هالوژن

·         لامپ های فلورسنت

·         لامپ های تخلیه (شامل بخار جیوه، بخار سدیم و متال هالید)

·         لامپ های LED

 

لامپ های رشته ای

   لامپ های رشته ای شامل یک حباب شیشه ای هستند که هوای داخل آن را بیرون کشیده و با گازی خنثی پر کرده اند. فیلامان این لامپ ها از جنس تنگستن می باشد. لامپ های رشته ای در لحظات نخست، یک جریان اولیه می کشند که می تواند به 15 برابر جریان نامی برسد.

پس از تنها چند میلی ثانیه این جریان به مقدار نامی کاهش خواهد یافت. دلیل وجود چنین جریانی، سرد بودن فیلامان لامپ در لحظه وصل است که در نتیجه مقاومت کمی در مسیر قرار می گیرد. پس از وصل کلید در اثر عبور جریان، فیلامان به سرعت ملتهب شده و مقاومت آن افزایش می یابد در نتیجه جریان به سرعت افت خواهد کرد.

 

لامپ های هالوژن

   این لامپ ها نوع خاصی از لامپ های رشته ای هستند که در آنها گاز پر کننده حباب، به گونه ای است که از تبخیر فیلامان تنگستن روی حباب جلوگیری کرده و باعث می شود این بخار روی خود فیلامان رسوب نماید این مسأله تخریب فیلامان را به تأخیر انداخته کیفیت نور منتشر شده را بهتر می نماید و بر عمر لامپ می افزاید. رفتار الکتریکی این لامپ ها نیز مشابه با لامپ های رشته ای است.

 

لامپ های فلورسنت

   این لامپ ها در زمرۀ لامپ های تخلیه به شمار می روند. نور به واسطه یک تخلیه الکتریکی در محفظه ای از جنس شیشه کوارتز و ... که حاوی بخار جیوه است ایجاد می گردد. با آغاز تخلیه، گاز داخل محفظه شروع به تولید انرژی الکترومغناطیسی به فرم امواج فرابنفش می نماید. این امواج به مادۀ فلورسانس مالیده شده به بدنه لامپ برخورد کرده و به امواجی با طول موج نور مرئی تبدیل می شود. رنگ نور به نوع ماده فلورسانسی که به کار می رود بستگی دارد. تخلیه لامپ های مذکور از طریق افزایش ولتاژ توسط یک راه انداز انجام می شود. وقتی کلید لامپ وصل می گردد، گاز مقاومت کمی دارد و لذا ضروری است جریان به کمک یک کنترل کننده (بالاست) محدود گردد. وجود بالاست که یک سلف است، ضریب توان را به 0.6 تا 0.4 کاهش خواهد داد. بنابراین یک خازن هم لازم خواهد بود تا ضریب توان اصلاح و به حدود 0.9 رسانده شود.

دو نوع بالاست وجود دارد: مغناطیسی و الکتریکی

   توان یک بالاست چیزی حدود 10% تا 20% کل توان مصرفی لامپ را تشکیل می دهد. استفاده از بالاست های الکترونیکی دارای مزایایی از قبیل کاهش مصرف انرژی، کاهش گرمای تولیدی در بالاست و ایجاد یک نور پایدار، یکنواخت و بدون فیلیکر (پدیده سوسوزدن آزار دهنده لامپ) می باشد. در برخی از لامپ های فلورسنت مجهز به بالاست الکترونیکی نیاز به راه انداز هم حذف می شود. لامپ های کم مصرف از این دسته اند این لامپ ها دارای یک لولۀ به هم پیچید و پایه پلاستیکی هستند و بالاست آنها عموماً الکترونیکی است.

   وجود و میزان جریان هجومی در لامپ های تخلیه به وجود یا عدم وجود خازن اصلاح ضریب توان PFC بستگی دارد:

·         لامپ های فاقد PFC، جریان هجومی در حدود دو برابر جریان نامی دارد که به مدت حدود ده ثانیه ادامه می یابد .

·         در لامپ های مجهز به PFC، هر چند به علت داشتن خازن مدت زمان روشن شدن کاهش می یابد ولی خازن به نوبه خود یک جریان اولیه در حدود 20 برابر جریان نامی خواهد داشت. چنانچه بالاست برای محدود کردن جریان مذکور به کار رود، می توان آن را تا 10 برابر جریان نامی کاهش داد.

 

لامپ های تخلیه

   عملکرد لامپ های گازی بسیار شبیه به لامپ های فلورسنت است با این تفاوت که تخلیه در لامپ گازی با فشار بالا انجام می شود. تخلیه در لامپ، مقداری فلز که در آن وجود دارد را تبخیر نموده و مجموعه ای از نورهای مرئی و امواج فرابنفش تولید می نماید. حباب این لامپ ها به گونه ای است که نور مرئی از آن گذشته و امواج فرابنفش به دام ماده فلورسانس می افتند.

سه نوع عمده از لامپ های تخلیه وجود دارد:

·         بخار سدیم

·         بخار جیوه

·         متال هالید

فنی
کد فنیLED 110 V
نام اختصاریLamp BA9s
نوع ولتاژ110VAC/DC
توان2.4 وات
خصوصیات ظاهری
رنگسفید، سبز، قرمز

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 303
  • مدل کالا: LED 110 V
  • موجودی: در انبار
  • 6,800 تومان

برچسب ها: لامپ LED جهت BA 9s, لامپ LED