کنتاکتور اشنایدر الکتریک 95 آمپر 220 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 95 آمپر 220 ولت AC سری D

کنتاکتور 95 آمپر 220 ولت AC ، 

LC1D95M7 ، 


کاتالوگ کالا ، 


اطلاعات بيشتر ، 

   کنتاکتورهای 3 پل اشنایدر الکتریک دارای سه کنتاکت اصلی (برای تغذیه مصرف کننده) و چند کنتاکت فرعی (برای مدار فرمان) می باشد.

مقادیر نامی کنتاکتور: این مقادیر اغلب بر روی کنتاکتور نوشته شده و یا در کاتالوگ آنها درج می شود.


 جریان نامی

   می دانیم که بر اثر عمل کنتاکتور، کنتاکت های متحرک با فشار بر روی کنتاکت های ثابت اتصال پیدا می کنند. بعلت اینکه سطح کنتاکت ها کاملاً صاف نیست، سطح تماس آنها در یک نقطه ریز خواهد بود؛ لذا در محل تماس دو کنتاکت، بدلیل کم بودن سطح تماس، مقاومت الکتریکی بوجود می آید. در نتیجه عبور جریان برق باعث گرم شدن کنتاکت ها می شود. مشخص است که هر چه زمان عبور جریان و نیز مقدار جریان بیشتر باشد، کنتاکت های آن بیشتر گرم می شوند.

1-      جریان دائمی (Ith2): جریانی است که می تواند در شرایط کار نرمال و در زمان نامحدود و بدون قطع شدن از کنتاکت های کنتاکتور عبور کرده و به آن هیچ صدمه ای نزند و در ضمن حرارت ایجاد شده در کنتاکت ها، از حد مجاز تجاوز ننماید.

2-      جریان هفتگی (Ith1): جریانی است که در شرایط کار نرمال و با هفته ای یکبار اتصال می تواند از کنتاکت های کنتاکتور عبور نماید.

3-      جریان هشت ساعتی (Ith): جریانی است که با اتصال یکبار در هر هشت ساعت (یک شیفت کار ) در شرایط نرمال، می تواند از کنتاکت های کنتاکتور عبور نماید بدون آنکه صدمه ای به آن بزند.

4-      جریان کار نامی (Ie): جریانی است که شرط استفاده از کنتاکتور می باشد و به نوع و مقدار ولتاژ مصرف کننده بستگی دارد.

     5-      جریان اتصال کوتاه ضربه ای (Is): به علت اینکه ممکن است در مدار فرمان یا قدرت اتصال کوتاه رخ دهد، یعنی جریان اتصال کوتاه ممکن است در فاصله زمانی خیلی کوتاه (تا زمان عملکرد وسایل حفاظتی) از کنتاکتور نیز عبور کند، لذا کنتاکت های کنتاکتور باید تحمل این جریان را در مدت زمان کوتاه داشته باشند و به یکدیگر جوش نخورند و یا حتی تغییر فرم ندهند.


ولتاژهای نامی:

1-      ولتاژ کار نامی (Ue): ولتاژی است که کنتاکت ها می توانند با جریان کار نامی (Ie) در این ولتاژ مورد استفاده قرار گیرند. (این ولتاژ مربوط به کنتاکت های می باشد)

   نکته: از روی این ولتاژ، می توان توانایی قطع و وصل، نوع و محل استفاده کنتاکتور را بدست آورد.

2-      ولتاژ عایق نامی (Ui): این ولتاژ مشخص کننده استحکام عایقی بین کنتاکت ها می باشد.

      3-   ولتاژ تغذیه نامی (Uc): ولتاژی است که باید به بوبین کنتاکتور اتصال یابد.
فنی
کد فنیLC1D95M7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW45
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)125
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)95

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1503
  • مدل کالا: LC1D95M7
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور95 آمپر 220 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک